Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот ktamen » Нед 20 ное 2011 0:30


Не бързай да го сглобяваш. Вероятно радиаторчето ти пропуска водата директно от входа към изхода без да минава по тръбичките. Щом радиаторчето е ново вероятно и ти си си купил пълно менте също като моето, или другата възможност е клапата със здравия дунапрен да не се е затваряла плътно от лошо регулирани жила. Аз сложих 15годишно радиаторче за да съм сигурен, че е истинско и имам суперпарно. Ако можеш да сглобиш цялото парно и да го пробваш с топла вода от бойлера да видиш дали ще духа топло.
Болта май е един от трите, които влизат в коша на двигателя, но не съм сигурен.
Като са счупени щипките аз бих опитал да "зашия" с тел двете части и счупените щипки да ги изхвърля.




Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот icemans » Нед 20 ное 2011 9:11


Ами честно да ти кажа, като казвам ново имам в предвид поне на една година и повече. Но докато му пусках вода с маркуча го изпразних преди това и ми се стори, че си се пълни целия. Според мене ци минава отвсякъде водата. А иначе не можах да те разбера как да го пробвам - аз ще го събера и ще напълня радиатора, но за вентилатора няма да имам ток за да пробвам.
Шиенето на щипките е вариант - ще го мисля докато тръгна да го събирам.
И болта е от някъде другаде - трите болта за коша са си на място!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот ktamen » Нед 20 ное 2011 11:28


Сваляш акумулатора и захранваш вентилатора с него, ако нямаш токоизправител. Струва ми се че може да се пробва и направо в колата. Закачаш радиаторчето за маркучите, клапите ги закрепи с клинчета да не мърдат, закачаш и жиците на вентилатора и без да слагаш жилата и пластмасите - палиш, като загрее, ако пак духа хладко при горещи маркучи значи си за друго радиаторче. Моето и то беше на година преди да го изхвърля още съвсем лъскаво.


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот icemans » Нед 20 ное 2011 12:05


Хм! Тази проба малко трудно ще я направя, но имам едно резервно радиаторче - освен сега като го събирам да сложа него. То на няколко месеца, но със сигурност работи!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот ktamen » Нед 20 ное 2011 13:45


Просто не бързай да слагаш барчето и рафта под жабката и не стягай гайките в коша преди да си се уверил, че вече имаш читаво парно. Продават се съвсем нови и лъскави радиаторчета, които са със същия проблем, но го разбираш твърде късно.


Потребителски аватар
Persin
Мнения: 392
Регистриран на: Пон 11 яну 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe-Pleven

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот Persin » Нед 20 ное 2011 14:04


искам и аз да питам нещо като се сваля радиаторчето на парното на голф-2,въздуховодите централния и двата странични свалят ли се,предварително мерси :beer


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот ktamen » Нед 20 ное 2011 15:40


Страничните не се свалят. За централния не помня добре, май го свалих за да е по-лесен монтажа на цялата кутия, но не съм сигурен. Таблото не се сваля със сигурност.


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот icemans » Нед 20 ное 2011 15:43


Добре де! Какъв е обема на радиаторчето и колко вода би трябвало да събере - така не мога ли да разбера дали не е нещо запушено. Или ако го напълня с вряла вода и загрее цялата пита не е ли достатъчно за проба?!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19152
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот stefan4o » Нед 20 ное 2011 15:55


Пробвал ли си да махнеш котлен камък от метална повърхност? Ако не си, първо опитай и тогава си губи времето с радиаторчето. Ако има варовични натрупвания и други мизерии (като например от добавки) с топла вода само ще му направиш гаргара mhihi и пак ще си го затвориш както е било. Другият вариант е да ползваш някаква много агресивна химия, която пък има недостатък - да ти намокри чорапите някой ден както си караш спокойно (ако примерно някой преди теб е ползвал добавка за запушване на теч). Варианти - много и накрая - ново mhihi


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот icemans » Нед 20 ное 2011 16:41


Аз не искам да го почиствам от котлен камък. Искам да разбера дали е запушено. А иначе добавки не са слагани, тъй като аз го сменях преди време и знам какво съм слагал!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19152
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот stefan4o » Нед 20 ное 2011 16:59


И от какво ще се запуши, според теб? Камъни няма в охладителната система на колата ти, предполагам? Ако колата не е карана с вода и течността в казанчето ти за антифриз е бистра и с хубав цвят, не виждам кое ще му се запуши. Надявам се не мислиш, че се заяждам, просто се опитвам да мисля логично и да ти спестя време :beer
Всъщност, колега парното ли ти е слабо?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6157
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот ktamen » Нед 20 ное 2011 18:29


Ето този колега memberlist.php?mode=viewprofile&u=114985 си купи ново радиаторче за пасата и каза, че струвало 16лв, ако искаш му пиши и го питай откъде си го е купил и си купи и ти от там. Парното му било супер, значи радиаторчето за 16лв е читаво.
Предполагам, че обема на радиаторчето е около 200 - 400мл, така с проверка колко събира няма начин да разбереш дали има боклуци вътре, а камо ли да разбереш дали е запушено.


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот icemans » Нед 20 ное 2011 21:07


stefan4o написа:Всъщност, колега парното ли ти е слабо?

Да, парното е слабо. На предната страница съм описал точно какво съм пробвал.


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот icemans » Нед 20 ное 2011 21:08


ktamen написа: Парното му било супер, значи радиаторчето за 16лв е читаво.

То и моето парно си беше супер!


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на радиаторчето на парното на Голф 2

Мнениеот icemans » Пон 21 ное 2011 22:58


Днес пообиколих магазините, търсейки някаква лента за облепване. Не можах да намеря нещо конкретно (поне да пише че издържа на висока температура. Обиколих Baumax, Masterhouse, Practiker, Atagen и подобни. Само на Практикер намерих нещо което пише, че издържа до 60градуса. Не го взех тъй като се поколебах:
Изображение

Нещо такова дали ще ми свърши работа? Намерих и едно друго по-тънко което пише, че е подходящо за отоплителни инсталации, но пък нямаше градуси и ми се видя по-тънко. Сега остана да видя и на Mr.Bricolage и да вземам нещо.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта