Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Eximpo
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Eximpo » Чет 26 яну 2012 20:48


nikito_vw написа:Аз използвах Силикон под формата на салам или тубичка и е около 12лв(има различни цветове,но цвета от без значение). За силикон салам трябва да имаш специален пистолет,а за другия обикновен и с него там където двете кори се долепят слагаш силикон ,като внимаваш по колко точно слагаш,да не исцърка отвъншната страна на кората и да си личи силикона.След това ще подложиш на цялата кора книги или нещо друго отдолу да я повдигне и тежест от горе върху кората със силикона за да се притиснат двете кори една в друга и оставаш да поседят така едно денонощие.Тъй като силикона е голямо количество,а ти ако имаш само една кора да подлепиш си мисля,че ако вземеш лепило МОМЕНТ,което е под формата на тубичка като паста за зъби(около 200-300мл)може би ще ти свърши работа,но пък като изсъхне лепилото става като камък(възможно е да се счупи) и не знам дали ще издържи на всички вибрации(отваряне и затваряне на врата) и дупките по пътищата,а силикона като изсъхне подлежи на деформиране,вибрации,удар и няма да има проблеми според мен и ще ти свърши по работа,но това е мое наблюдение и мнение.Успех с проекта,ако не ти е ясно от това което написах,питай пак няма проблеми,ще се опитам по разбираемо да ти обесня :beer



Благодаря ти ! Като се постопли малко ще се захвана.




Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Чет 26 яну 2012 23:53


Няма проблеми колега,питай като има нещо,както питаш сега.Всичко хубаво :beer


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 27 яну 2012 11:04


nikito_vw написа:От скука човек се чуди каква глупост да направи,аз реших,че имам малко излишна кожа и си претапицирах подлакътника :) Отнема около 2 часа работа,без да бързаш :beer

Колега сори за тъпия въпрос ама кожата към какво я лепна - към оригиналния плат ,или го махна първо?Как откачи капака от подлакътника?


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Пет 27 яну 2012 17:40


Rabbit_TDI написа:
nikito_vw написа:От скука човек се чуди каква глупост да направи,аз реших,че имам малко излишна кожа и си претапицирах подлакътника :) Отнема около 2 часа работа,без да бързаш :beer

Колега сори за тъпия въпрос ама кожата към какво я лепна - към оригиналния плат ,или го махна първо?Как откачи капака от подлакътника?


Въпроса ти не е тъп :beer Още като си купих колата капака на подлакътника бе6е залепен със силикон,защото като го отлепих,пантата му беше счупена.Направили са го колкото да стои,да не излети като влезна в някои дупка :mrgreen: Аз му сложих нова патичка(струва 1-2лв),защото не си струва да сменям целия подлакътник(около 90лв)заради едно вдигане на капака.Оригиналния плат го махнах и директно сложих кожата.Но има начин да се свали капака от подлакътника ако ти е здрав,а не в моя случай както е счупен.Надявам се си ме разбрал,ако не питай:) Всичко хуваво :beer


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот tokaii » Пон 06 фев 2012 7:23


колега,направил си го супер,а да те питам,как успя да разтегнеш кожата при ръчката за отваряне на жапката?


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Пон 06 фев 2012 11:38


tokaii написа:колега,направил си го супер,а да те питам,как успя да разтегнеш кожата при ръчката за отваряне на жапката?


Направих жабката,като започнах именно от дръжката за отваряне.Ще ти кажа как го направих аз и ти предлагам ти да направиш същото.Като за начало взех едно малко парче кожа 20см на 20см.Очертах си размерите на дръжката,след което с една ножичка или резец срязах по диагонал в ъглите малко от кожата.Идеята е малка част от кожата да остане от горния край зад дръжката и отстрани около нея,да изглежда все едно ти си махнал дръжката и зад нея всичко е с кожа направено.А фактически ти само си вкарал кожата в процепа,но не си я намазал с лепило защото няма с какво да бръкнеш и да намажеш самото място.Кожата може да я намажеш с лепило но когато я пъхнеш вътре няма с какво да я натиснеш за да прилепи към пластмасата.Твърде е малък процепа,няма смисъл да си играеш.Като се замисля може и да не ме разбереш от това което написах,до сега не бях чертал и описвал толкова подробно,но използвай малко въображение и желание и ще стане.Успех :beer ако има нещо и не си разбрал,пиши отново.Ако се наложи пак ще обяснявам:)
Прикачени файлове
Без имеjdj.jpg


Потребителски аватар
tokaii
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот tokaii » Пон 06 фев 2012 11:47


мерси колега,утре мисля да пробвам и аз,че много ми хареса как е станало при теб,поздрави!


venco_s_golfo
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот venco_s_golfo » Пон 06 фев 2012 17:19


човече направо отвoри едно ателие сериозно аз ще съм ти първия клиент :P много ме радва как си го направил


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Вто 07 фев 2012 0:23


venco_s_golfo написа:човече направо отвoри едно ателие сериозно аз ще съм ти първия клиент :P много ме радва как си го направил


:D Аз съм направил нещо такова.Това ми е идеята и работата с която искам да се занимавам след като направих моята кола.На нея се учих,но и ще продължавам да се уча.Знам къде сбърках и втори път няма да има грешка.В момента си търся клиенти.Като цяло вече има интерес и запитвания,но в момента е малко кофти сезон.Но само да има желаещ,насреща съм да правя,преправя каквото ми е по силите :) Имам и FaceBook страница(Интериорен дизайн на автомобили),в прецес на разработване е.Всяко начало е трудно,надявам се да ми потръгне.Имам желание,подкрепят ме хора и няма нещо което да не може да бъде направено.Стига човек да има желание и търпение.Хубавите неща стават бавно.Всичко хубаво и благодаря за коментарите,като можем ще си помагаме :beer


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Чет 09 фев 2012 13:47


Направих и новата интервенция по таблото преди няколко дена.Като за начало,изобщо не беше лесно да се направи.Започнах с взимането на размери и кройки от таблото,като първо използвах хартия(картон или вестници) и хартиено тиксо.После използвах стара покривка(може чаршаф или нещо друго) за да проверя дали добре ще легне кожата на таблото,защото покривката приляга много по-добре от хартията,приема формите и извивките на таблото.Накрая като направих и шаблона от кожа реших 4е трябва да има някакъв завършек на извивката по таблото.Дадох кожата на мои колеги които се занимават с шеф и кройки и за 5 мин. ми направиха един шев.След всичко това,дойде ред и на залепването му,защото все пак някак си трябва да стои на таблото.Аз го залепих така,че след време,месец,години,да го махна,защото ако променям интериора в колата тогава вече,ще бъде разглобено цялото табло и направено както трябва.Аз знам как ще стане най-добре,но тъй като е моята кола и след всичките неща които правех до сега по нея просто нямах сили да си играя да свалям всичко.Затова използвах друго лепило което не се влияе от студeно и топло време.Сложих от лепилото по ивицата на таблото и след това самата кожа от горе.Притиснах кожата,сложих тежести от горе.ОТ ляво и дясно на дупките сложих черни рингове,защото като за първо табло няма как всичко да стане идеално от първият път :lol: .При изрязването на отвора стана леко разминаването от 1-2 мм и трябваше да се закрие с нещо.Ако имате коментари хубави,гадни упреци....пишете тука в темата. :bishop :beer
Прикачени файлове
2817-2040-thickbox.jpg
003a.JPG
002a.JPG
001as.JPG


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Чет 09 фев 2012 13:48


Снимки след монтажа ....


Потребителски аватар
Mitara6ki
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 17:02
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AHF 1999

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Mitara6ki » Съб 11 фев 2012 0:37


Жестоко е, колега!!! Поздравления за търпението и изпипването! Лятото ако решиш наистина да се занимаваш с това ще ти стана клиент! :)


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Съб 11 фев 2012 0:51


Mitara6ki написа:Жестоко е, колега!!! Поздравления за търпението и изпипването! Лятото ако решиш наистина да се занимаваш с това ще ти стана клиент! :)


Благодаря колега.Само да те поправя малко.Аз съм решил и се занимавам с това :deal , на среща съм за нови подвизи и предизвикателства.Поздрави и всичко хубаво :beer


Потребителски аватар
crank666
Мнения: 925
Регистриран на: Пет 11 дек 2009 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот crank666 » Съб 11 фев 2012 6:14


Остава да претапицираш и корите на колонките в кожа. За тавана какви планове имаш ?
Според мен много готино би станало ако използваш бежава алкантра, но за тавана трябва дунапрен отдолу , защото и най-малката гунка би си личала.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Съб 11 фев 2012 11:40


crank666 написа:Остава да претапицираш и корите на колонките в кожа. За тавана какви планове имаш ?
Според мен много готино би станало ако използваш бежава алкантра, но за тавана трябва дунапрен отдолу , защото и най-малката гунка би си личала.


Като цяло идеята за колата беше различна от това което се вижда сега,но и много повече време щеше да ми отнеме и затова избрах вариант с кожа да си направя интериора.Алкантарата е скъп материал(не е за всеки джоб)с който си заслужава да направя цялата кола,а не само тавана.Не може всичко в колата да ми е с кожа и да съм направил тавана от алакантара.Прав си,че ще стане готино,колите от завода излизат с интериор от такава кожа :D За тавана имам 2-3 идея,но са само идеи.Когато реша какъв ще е бъде,ще направя снимки в процес на работа,след монтаж и ще кача тук в форума :beer



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта