Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
stangero
Мнения: 548
Регистриран на: Чет 02 дек 2010 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lozen

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот stangero » Чет 17 май 2012 12:51


badov написа:Мисля и аз да пробвам това чудо някой ден :D Иначе wd40 си взех от руския пазар в Пловдив, най-голямата разфасовка за 2лв бройката и върши идеална работа :mrgreen:

само че си си купил нафта за 2 лв а не ВД




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот icefire » Чет 17 май 2012 21:01


а дали не може маслото за автоматици да се замени със спирачна течност?


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот keymaker » Пет 18 май 2012 6:05


спира4ната те4ност не се разтваря в другите масла ,а във вода.


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот badov » Пон 21 май 2012 22:46


stangero написа:
badov написа:Мисля и аз да пробвам това чудо някой ден :D Иначе wd40 си взех от руския пазар в Пловдив, най-голямата разфасовка за 2лв бройката и върши идеална работа :mrgreen:

само че си си купил нафта за 2 лв а не ВД


Незнам колега нафта ли е или вд, но на мен ми върши работа.Доста клеясали болтове развих с помоща на това вд от 2лв.Всеки сам решава какво да си купи :D


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот dreadx » Чет 09 мар 2017 8:56


- руското WD40 e по-доброто WD40! ;) Ама аз не ползвам WD40, а рецептата с ATF и разтворител наистина върши чудесна работа, даже си разнасям едно шишенце в колата с ATF, разтворено в бензин. Пробвах го на едни ръждясали болтове на едно камионче, което седеше много години изоставено пред нас и се развиха.

При американците четох и за още един метод: - болтът се нагрява, ама не до червено, а колкото да разтопи восък/парафин. После се допира до болта някаква свещ - восъкът се разтопява и попива в ръждата. Ако трябва се нагрява пак и т.н. Казват, че както ATF-то, и восъкът също върши много добра работа. Някой има ли за развиване ръждясали болтове, за да пробва?


Потребителски аватар
a_panov
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 23:49
Автомобил: Mercedes CLK 200
Двигател: M111
Местоположение: София
Контакти:

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот a_panov » Съб 03 апр 2021 10:50


x15 написа:Списанието Machinist's Workshop е провело следният тест на водещи марки антикорозионно-проникващи спрейове и препарати,
а така също и на една "Направи си сам" рецепта.
Цифрата + pounds е силата която е била необходима да се развие ръждясал елемент (по-малкото е по-добро), като "домашната рецепта" се е оказала най-добра!!!

Домашната рецепта е изключително проста и сравнително евтина!
Единственото което трябва да забъркате е:
50% масло за автоматични трансмисии + 50% ацетон!
И ще се сдобиете с най-доброто в света антикорозионно масло!

Според изследването,ако третирате ръждясалите си болтове и гайки с този препарат
ще ви трябва ДО 10 ПЪТИ ПО МАЛКО УСИЛИЕ ДА ГИ РАЗВИЕТЕ!!!



******************************************************************
Penetrating Oils Compared

Machinist's Workshop magazine actually tested penetrants for break out torque on rusted nuts. Significant results! They arranged a subjective test of all the popular penetrants with the control being the torque required to remove the nut from a "scientifically rusted" environment.

Penetrating oil Average load

None ..................... 516 pounds

WD-40 .................. 238 pounds

PB Blaster ..............214 pounds

Liquid Wrench ...... 127 pounds

Kano Kroil ............ 106 pounds

ATF-Acetone mix... 53 pounds

The ATF-Acetone mix was a "home brew" mix of 50 - 50 automatic transmission fluid and acetone.

Note: The "home brew" was better than any commercial product in this one particular test. A local machinist group mixed up a batch and all now use it with equally good results. Note also that "Liquid Wrench" is about as good as "Kroil" for about 20% of the price.

I'll be testing out some Liquid Wrench and PB Blaster and maybe even the home-brew ATF-Acetone mix in the near future since I'll be trying to remove the exhaust system from my 911 in the near future. Can you say 24+ years of dirt, grime, and maybe a little rust on them there exhaust nuts? If we go by how bad the stuff is for you, I'm not surprised the ATF-Acetone mix is #1.

Благодаря за много ценното мнение и развитата тема! Благодаря!


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 03 апр 2021 17:00


Аз ползвам 50% нафта + 50% хидравлично масло. В youtube бях срещал и рецепта за WD. Като цяло в повечето рецепти който съм гледал се използва минерален терпентин (бял спирт).

Ще споделя и една хитрост (не съм чел цялата тема и може някой вече да го е споменал преди мен).
Вземате стар празен флакон, било то от WD или друг спрей.
1-2 вентила от джанти, велосипеди, вътрешни гуми ... от квото намерите.

Разпробивате флакона (уверете се че е изпразнен напълно и няма налягане в него!). С парче шкурка почиствате хубаво боята около дупката. Отстранявате гуменото покритие от вентила. Взимате си най обикновен поялник и тинол. Залепяте вентила, пълните и помпате :th_up

Задължително извадете игличката от вентила преди да го запоите! Ако сложите 2 вентила ще ви е по лесно да пълните спрея. През единия вкарвате течностите а през другия излиза въздуха от спрея!
Помпате до 1-2 бара. Спрея държи и над 6 бара ама не го препоръчвам на никого. Риска да гръмне и да отреже пръстите ви е огромен !!!


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Аванта, WD-40 (антикорозионни препарати) домашна рецепта

Мнениеот x15 » Сря 06 окт 2021 17:57


a_panov написа:
x15 написа:Списанието Machinist's Workshop е провело следният тест на водещи марки антикорозионно-проникващи спрейове и препарати,
а така също и на една "Направи си сам" рецепта.
Цифрата + pounds е силата която е била необходима да се развие ръждясал елемент (по-малкото е по-добро), като "домашната рецепта" се е оказала най-добра!!!

Домашната рецепта е изключително проста и сравнително евтина!
Единственото което трябва да забъркате е:
50% масло за автоматични трансмисии + 50% ацетон!
И ще се сдобиете с най-доброто в света антикорозионно масло!


Благодаря за много ценното мнение и развитата тема! Благодаря!


Моля, пак заповядай.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tdi03 и 45 госта