Passat B5 Монтаж на Xcarlink Mp3 Player

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Passat B5 Монтаж на Xcarlink Mp3 Player

Мнениеот Peteff » Съб 28 юни 2008 18:31


здравейте колеги,пускам тази тема тук защото си монтирах въпросното устройство сам.надявам се да ви бъда полезен.предполагам монтажа на други автомобили е подобен.та започвам с обясненията и снимковия материал

поръчах на един приател който скоро си идваше от англия да ми купи Xcarlink Mp3 Player за пасата ми тъй като тук цената е 240 лева а от ибей ми излезе 130
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452528

за тези които незнаят що за чудо на техниката е това - това е мп3 плейър който чете от флаш памет песните и ги възпроизвежда от касетофона.все едно е сд ченджер.има и 3.5 мм вход към който можете да свържете вашият мп3 плейър,дискмен или телефон от който да слушате музика.има слот и за карта за памет-от големите , незнам как се водят.не е фм модулатор,сигнала си отива по кабел към касетофона и качеството е перфектно.
аз реших да монтирам устройството в жабката на пасата
посредством тези инструменти влизащи в комплекта
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452529
си свалих касетофона
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452531
след това се сваля сежабката посредстом 5-те болта в нея
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452534
и 2-та под нея.
отвиват се с еврейска звезда,но незнам кой номер се води.аз по случайност открих такава
жабката е вече свалена
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452535
откача се кабела който захранва крушката на жабката
след това изрязах малко горе в ляво за да прекарам кабела на устройството
пробих една дупчица с бургия 6 мм за да легне в нея кабела
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452536
който прекарах до касетофона и го включих във входа кадето се включва сд плейера
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452538
това кабелче което държа го изолирах защото явно не ми е нужно тъй като е за ипод плейери. има още един черен кабел който е маса и се връзва за корпуса на касетофона
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452532
ето я жабката монтирана с джаджата в нея
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452539
реших че така не ми харесва пуснато в жабката и пак я свалих , пробих отгоре 2 малки дупчици и монтирах плейера за горната част на жабката
http://peteff.snimka.bg/automobiles/xcarlink.824298.33452526

имах един проблем - сложих аз на флашката музика обаче вървеше само една песен и нито се сменя на следващата от копчетата нито като свършеше песента започваше следващата . порових аз из сайта на производителя и открих че песните трябва да са в папки - при мен 6 макс на брой т.к във всяка папка се влиза все едно пускаш друг диск на ченджера - на които имената трябва да са от типа CD01 DC02 и т.н. след като ги направих така проблеми нямаше , качеството е перфектно ,сякаш само неможе да се превъртат песните , но не съм сигурен т.к не съм разучил устройството напълно.иначе помни до къде е стигнало ако включа радио и след това пак устройството.сменя песните,сменя папките.има рандом плей.абе все едно сте с ченджер само дето няма дискове ами просто една флашка.надявам се да съм бил полезен

Последна промяна от Peteff на Нед 22 юни 2014 9:30, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ABSOLUT » Съб 28 юни 2008 18:57


Супер е станало колега, честито. Картата памет е тип Secure Digital

Изображение


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот Bai Sando » Съб 28 юни 2008 20:41


Супер професионално е станало,поздрави :applause: :applause: :applause:


Потребителски аватар
Skakauec
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 16:54
Автомобил: VW Lupo
Двигател: AMF
Местоположение: Перник/София

Мнениеот Skakauec » Нед 29 юни 2008 20:02


Евала колега добре се е получило :)


sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот sashot » Пон 30 юни 2008 8:12


Аз, преди време, реализирах същата операция малко по-просто (и по-мързеливо) на две Б5.5-ци без развиване/завиване на винтове и пробиване на дупки. Ще опитам да споделя, дано да съм полезен. Самият xcarlink пъхнах зад радиото, в единия случай, на моята кола, то е навигация MCD, в другия, на колата на колегата Delta Premium. И двете устройства са двудинови, но място зад тях има достатъчно. Пуснах удължаващия USB кабел надолу през централната конзола, след като бях включил единия му край в xcarlink-а и изведох другия му край под кожения калъф на скоростния лост. Последният се сваля лесно при необходимост за смяна на флаш-стика със записана музика. Но така или иначе на 4 GB съм записал 600 песни, което е към 35-40 часа музика, а и възможността да се ползва истинският cd-changer и cd-drive на радиото се запазва, така че чести смени на flash-mp3-музикалната колекция не се налагат. При необходимост да се включи SD карта може да се ползва USB card reader-a, който е включен в комплекта. В моя случай е затруднено само използването на LINE- входа на устройството, но това не е болка за умирачка поне при мен.
Използвам случая да споделя задоволството си от работата на устройството. Не че е идеално, но върши много добра работа. Препоръчвам го на всички, които искат да слушат мп3-ки в колите си, без да сменят щатното радио.

Имайте предвид, че за свалянето на двудинови устройства са необходими 4 изваждача, а в комплекта на xcarlink има само два. Затова при монтажа на първия се наложи да си изрежа от ламарина два допълнителни.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Milanov » Пет 04 юли 2008 16:37


Колега Благодаря, че ми отвори очите. От 1 година търся оригинален ченджър, а в момента ползвам фм трансмитър. Това устройство директно ли се включва от зад, имали значение жака ми.
Касетофона ми e Beta 5


sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот sashot » Пет 04 юли 2008 16:47


Не знам кой е моделът Beta 5, но погледни http://xcarlink.bg/ , влез в страничката за VW и ако си разпознаеш модела на радиото, значи става с директно включване.
Успех.


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

здравеи

Мнениеот dinkonikolaev » Пет 04 юли 2008 17:29


колега добре си го направил БРАВО


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Пет 04 юли 2008 18:13


Milanov написа:Колега Благодаря, че ми отвори очите. От 1 година търся оригинален ченджър, а в момента ползвам фм трансмитър. Това устройство директно ли се включва от зад, имали значение жака ми.
Касетофона ми e Beta 5

доколкото знам има с 8 пина и с 12 пина , моя е гама със 8 пина , най добре изкарай касетофона и погледни с колко пина ти е буксата . иначе само включваш и си ти . поддържа до 6 папки с до 100 песни в папка.успех


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Пет 04 юли 2008 20:23


колега дай линка от е-бай от който си го взел, защото там има доста :lol:

ПС ей така и не можах да прежаля 237 лева за тази джаджа :lol:


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Пет 04 юли 2008 21:46


ами виж най евтините варианти за VW . има доста , влез , потърси и съм сигурен че ще намериш . успех


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Milanov » Вто 08 юли 2008 13:44


Здравей,
Колега „ Peteff ” Благодаря за отговора, жака ми е 8 пина. Имам снимка но не знам как да я кача. Искам да те попитам още нещо звукът които излиза от това устройство добър ли е, защото от фм трансмитъра е глух. Смених два трансмитъра, последния дори има дистанционно и еквилаизер, но звукът е басов, макар че има еквилаизер свири много по лошо от касетофона или радиото.
Сменях честотите му на излъчване но не става нищо.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Вто 08 юли 2008 17:56


Milanov написа:Здравей,
Колега „ Peteff ” Благодаря за отговора, жака ми е 8 пина. Имам снимка но не знам как да я кача. Искам да те попитам още нещо звукът които излиза от това устройство добър ли е, защото от фм трансмитъра е глух. Смених два трансмитъра, последния дори има дистанционно и еквилаизер, но звукът е басов, макар че има еквилаизер свири много по лошо от касетофона или радиото.
Сменях честотите му на излъчване но не става нищо.

перфектен е колега , няма нищо общо с FM трансмитер . все едно слушаш диск или песен от комютър.няма пращене , заглахване или каквото и да е ,чист идеален звук , силно ти препорачвам този плаиър .даже доколкото знам има по нов модел който има блутоотх и изход за видео,но на мен този ми е достатъчен.
пс.забравих да кажа че звука е по силен от този на радиото , преди съм го усилвал докрай на радио и не кривеше , а сега немога да го усиля докрай туй като колоните ми няма да издаржат : )


Bukmop
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 12 юли 2008 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bukmop » Съб 12 юли 2008 0:36


Здравейте,
наскоро си купих xCarlink и го монтирах в Lexus IS200. Доволен съм от звука, (като за мп3 плейър), но забелязох следния голям проблем при мен. когато изключа караудиото устройството продължава да е под напрежение и генерира някаква дискова активност нс USB флашката, също така светодиода които е вутре в самото устройство продължава или да свети или да мига постоянно, самия диод се вижда през Line-In jack-a, същите симптоми има и при напълно изключен и заключен автомобил.
също така леко грее самото устроство когато не работи а в дадени момденти при работа се нагрява доста.

Въпроса ми към Вас е: забелязали ли сте подобни проблеми при вас от този характер

Също така вече успя и да забие самото устройство като му сложих УСБ с папките както си пише в указанията и доста други файлове (предимно текстови) които него би трябвало да не го засягат. за съжаление лек от забиването имаше само когато му изключих кабела от караудиото.


Dimitrix
Мнения: 114
Регистриран на: Чет 05 май 2005 21:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dimitrix » Нед 13 юли 2008 23:31


Евала пич перфектно е



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта