Passat B4 1996 ADZ - монтаж на SmartDRL

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B4 1996 ADZ - монтаж на SmartDRL

Мнениеот Winner25 » Пон 30 сеп 2019 22:19


Аз нямам халогени. Сега светят къси и габарити като дам контакт. Ама не ми харесва че светват веднага. Затова искам да си сложа допълнителен модул. Ако не намеря информация, някой ден ще проверя дали не мога да сържа всичко някъде около лостчето за "къси-дълги"




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Passat B4 1996 ADZ - монтаж на SmartDRL

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 01 окт 2019 6:26


Всичко почти се свързва зад ключа за фаровете. Като навържеш по схемата ДРЛ-а, и като е на Авто- като запалиш святкат дългите на процент колкото си задал, като стане тъмно и сензора пусне къси и габарити, Дрл-а се изключва. И на положение Нула да е ключа ще свети като запалиш, и ще спира като загасиш мотора...
+ след контакт вземаш от подсветката на копчето( врътката) за фаровете. Единствено тя свети като запалиш колата без да си пуснал фарове


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B4 1996 ADZ - монтаж на SmartDRL

Мнениеот Winner25 » Сря 02 окт 2019 7:22


Зад ключа на фаровете минава ли кабел за дългите? Кабела за осветление на копчето едва ли ще е подходящ за захранване на дрл-а


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Passat B4 1996 ADZ - монтаж на SmartDRL

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 03 окт 2019 5:52


Кабелите за дългите са зад бушоните, на една педя няма от копчето. Осветлението на копчето за фаровете се ползва за +при контакт. От там взема + и модула "знае", че колата е наконтакт. Основния + вземаш от дебел червен кабел, който влиза в буксата за копа на фаровете. Като дадеш на контакт напрежението е 12 и нещо, а като запалиш ства над 14 волта. Дрл се активира при подаден + от контакт и напрежение над 13,2 волта, значи след като запалиш...
Сега ще ти кажа как ги свързвам аз тия дрл-и
1. Големия + ( този кабел дето е бушона на него)- на големия червен кабел дето влиза в копа за фаровете- те са 2 или 3 кабела такива- лесно ще го откриеш кой е с мултисет при изваден ключ. където има ток- той е.
2. Маса- за най-удобната тенекия с болт зад бушониерата, като проверяваш връзката с мултисет.
3.+ при подаден контакт- него вързвам за кабела към лампичката на врътката за фаровете- той е тънко кабелче- ще го откриеш пак с мултисета.
4. Кабелите за дългите- виж на схемата на бушоните кои са- свързваш там след бушоните- проверяваш пак
5.+ от габарити- пак от буксата на копчето за фаровете- мериш и го откриваш кой кабел е. това има за цел когато се включат светлините- автоматично или ръчно, при подаден този + дрл се изключва
6. кабела за програмиране- сивия- той трябва да се върже на светлинния клаксон, за което трябва да разглобиш конзолата с ръчката за мигачите, а там е голям филм. НО- АЗ НЕ ГО СВЪРЗВАМ НЕГО. изолирам го и го оставям да си виси. Ако се налага програмиране при запалена кола го давам някъде на + където и да е и следвам инструкциите...
Дано да съм бил полезен, ако имаш въпроси- питай :beer


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B4 1996 ADZ - монтаж на SmartDRL

Мнениеот Winner25 » Чет 03 окт 2019 6:25


Благодаря за изчерпателния отговор. :beer
Мисля че всичко е ясно, ще пиша като го сложа.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Passat B4 1996 ADZ - монтаж на SmartDRL

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 03 окт 2019 7:03


Ще успееш, лесно е, аз съм го правил вече на над 20 коли от всякакви марки и модели. Като го свържеш и той проработи ще започне леееекичко да ти свети лампата за дългите. И това има лечение, но не го правя- като миже лампата за дългите- поне ще знаеш, че работи.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта