Сгъваем ключ!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Kalinn
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Golf IV TDI GTI - 2002
Двигател: ARL
Местоположение: Карлово

Мнениеот Kalinn » Вто 23 яну 2007 8:01


Andrian_VT написа:
oSViRePql написа:А кой ще го програмира за 5лв ?! Много малко ми се виждат нещо... защото Ваското каза че му се изкарва всичко от вътре и се програмира на ново и не било лесно ;)

На един приятел му се прецака алармата-не искаше да си познава дистанционното. Отиде при някакъв алармаджия и оня за 10лв му смени кода на алармата и препрограмира двете дистанционни да се разпознават с модула на алармата.

Ще можеш ли да ми намериш? :roll:




Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Вто 23 яну 2007 8:55


Другия месец ще бъда за по-дълго в Търново и ще потърся, ама ще трябва сам да си го приспособяваш.


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 23 яну 2007 10:45


Малко встрани от темата, но все пак- много ме кефеше този тип ключ до момента, в който не ми се наложи да го ползвам. Освен, че постоянно имах чуството, че ще натисна някой бутон, докато паля, определено ми беше неудобен за хващане при палене(90 градуса е разликата в положенията с ключа, с който съм свикнал и този). Може би е въпрос на свикване, но на мен определено ми се изпари желанието да си правя такива ключове, а преди това доста се бях надъхал.
Така, че съветче- помолете някой с такъв ключ да му запалите 4-5 пъти колата и преценете дали ви е удобен, преди да похарчите маса пари :012:

Едит:
Иначе има и евтини варианти за ключ- ЦЪК


Потребителски аватар
Kalinn
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Golf IV TDI GTI - 2002
Двигател: ARL
Местоположение: Карлово

Мнениеот Kalinn » Вто 23 яну 2007 14:53


Andrian_VT написа:Другия месец ще бъда за по-дълго в Търново и ще потърся, ама ще трябва сам да си го приспособяваш.

Няма проблем.Кажи колко горе-долу струва такъв ключ?


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Вто 23 яну 2007 18:16


Ivo_Dinkov написа:Малко встрани от темата, но все пак- много ме кефеше този тип ключ до момента, в който не ми се наложи да го ползвам. Освен, че постоянно имах чуството, че ще натисна някой бутон, докато паля, определено ми беше неудобен за хващане при палене(90 градуса е разликата в положенията с ключа, с който съм свикнал и този). Може би е въпрос на свикване, но на мен определено ми се изпари желанието да си правя такива ключове, а преди това доста се бях надъхал.
Така, че съветче- помолете някой с такъв ключ да му запалите 4-5 пъти колата и преценете дали ви е удобен, преди да похарчите маса пари :012:

Едит:
Иначе има и евтини варианти за ключ- ЦЪК


Май май ще се ходи до там :lol: Имам само 1 въпрос към тези които разбират от аларми... Дали ще може да се приспособи към старата аларма т.е. като се заключи колата да си се включва и алармата която я имам на колата ? Ако става отивам и взимам :)


Потребителски аватар
patzo
Мнения: 338
Регистриран на: Чет 06 юли 2006 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот patzo » Вто 23 яну 2007 18:29


Здравейте колеги,

аз имам такъв сгъваем ключ само че е от Шкода , който брат ми си го беше намерил преди време...
всичко си му е наред, бутоните бачкат.. свети индикатора (диода)
само че майстора който ми слагаше мойта аларма ми каза че този ключ нямало да може да се програмира за моята аларма която е СпейсГард, която има възможност за програмиране на допълнителни ДУ-та.
някой има ли представа дали наистина няма възможност или просто не му се е занимавало ?

Edit: дистанционното е една платка с 1 Чип и батерия.. има ли начин да се нулира нещо с прекъсване на някои от "пътеките" по платката и после да я нястроя за моята алармена система?

Последна промяна от patzo на Вто 23 яну 2007 23:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Вто 23 яну 2007 18:53


Ами аз си смених направо алармата която е 120 кинта, а ключа изглежда така :
Изображение
Изображение

Целия стойката за ключа е метална така че нема да се скърши толкова лесно, в началото малко трудно палех, ама просто докато се свикне


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Вто 23 яну 2007 18:56


Каква марка е алармата с такова дистанционно ?


Потребителски аватар
idkedikov
Мнения: 914
Регистриран на: Вто 27 сеп 2005 15:49
Автомобил: VW Passat 3bg
Двигател: AVF
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот idkedikov » Вто 23 яну 2007 22:56


http://topspeed.bg/product.php?iid=169
Само че е само за управление на централно :wink:

patzo написа:Здравейте колеги,

аз имам такъв сгъваем ключ само че е от Шкода , който брат ми си го беше намерил преди време...
всичко си му е наред, бутоните бачкат.. свети индикатора (диода)
само че майстора който ми слагаше мойта аларма ми каза че този ключ нямало да може да се програмира за моята аларма която е СпейсГард, която има възможност за програмиране на допълнителни ДУ-та.
някой има ли представа дали наистина няма възможност или просто не му се е занимавало ?


В книжката на алармата пише как се програмират допълнителни ДУ-та ;) поне при мен е така ;)


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Вто 23 яну 2007 23:08


NqKvo_GaDno написа:http://topspeed.bg/product.php?iid=169
Само че е само за управление на централно :wink:

patzo написа:Здравейте колеги,

аз имам такъв сгъваем ключ само че е от Шкода , който брат ми си го беше намерил преди време...
всичко си му е наред, бутоните бачкат.. свети индикатора (диода)
само че майстора който ми слагаше мойта аларма ми каза че този ключ нямало да може да се програмира за моята аларма която е СпейсГард, която има възможност за програмиране на допълнителни ДУ-та.
някой има ли представа дали наистина няма възможност или просто не му се е занимавало ?


В книжката на алармата пише как се програмират допълнителни ДУ-та ;) поне при мен е така ;)


Значи ще стане да се приспособи към обикновенна аларма ?


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Вто 23 яну 2007 23:21


L&R написа:Каква марка е алармата с такова дистанционно ?


Незнам, забравих да питам а все се каня да ида


Потребителски аватар
idkedikov
Мнения: 914
Регистриран на: Вто 27 сеп 2005 15:49
Автомобил: VW Passat 3bg
Двигател: AVF
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот idkedikov » Вто 23 яну 2007 23:40


oSViRePql незнам дали ще може да се приспособи към алармата :? както се вижда това е отделен модул за управление само на централно и нищо повече ... :roll:

madcap предната аларма ли ти струваше толкова или тази новата с въпросният ключ :?:


beljata
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 18 авг 2006 13:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Кюстендил/London

Мнениеот beljata » Сря 24 яну 2007 2:14


Andrian_VT написа:Това което пускам е за раздела "Направи си сам", но смятам, че ще ти помогне.
Дадено е за ключ за Голф3/Венто/Поло, но по аналогия може да се направи и за останалите модели автомобили.
За целта се иска ключ от твойта кола и да си купиш от първия магазин за аларми един ключ-сгъваем със заработено в него дистанционно за аларма, което в последствие ще се препрограмира за 5 лв. спрямо твойта аларма

Изображение

да ама заготовката я гледах около 130 лв.преценете дали си струва. И е до МК3,на 4-ката не стават(да се програмират).


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Сря 24 яну 2007 3:01


NqKvo_GaDno написа:madcap предната аларма ли ти струваше толкова или тази новата с въпросният ключ :?:


Новата аларма е толкова, с резерния ключ със същото дистанционно ми излезна 125 кинта, монтира ми я за около 4-ри часа, дистанционното не хваща от далече (което е + защото иначе могат да ти засекат алармата(така съм чувал))

Аз съм доволен от нея


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Мнениеот POLO PAVLETI » Пет 26 яну 2007 9:34


Имам отдавна такъв ключ на двойката. Много съм доволен,щото мразя да нося сто ключа и дрънкулки на ключодържател :lol:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта