Подгряване на антифриз Голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот stefan4o » Сря 26 мар 2014 14:06


Колата я ползвам всекидневно за съжаление. Не ми се ще точно на нея да си правя такива експерименти. Лошото е, че няма да ми останат пари за хоби-кар и отново за пореден път ще пропусна шанс да имам два автомобила. :confused Това са просто идеи в главата ми, може някой ден да успея да ги реализирам. Но действително е доста комплицирано, което е съществен недостатък, признавам. Една система, колкото е по-проста, толкова е по-надеждна :th_up
ЕГР-отоплителят е далеч по-надеждна система, затова и е внедрена в някои автомобили заводско :th_up




pri6aleca
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 27 окт 2010 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: jambol

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот pri6aleca » Сря 26 мар 2014 15:21


samo_pechka написа:Това за медна серпентина и на мен ми е идвало на ума , проблема е после като загрее колата . Няма как да се спре топленето по серпентината. Както и ако се спре с ел.клапан (ел.кранче) антифриза през серпентината , ще изкипи останалата течност в нея и..става кофти. Ако се остави нон-стоп, пък в жегата (лятото) няма да е добре за мотора, може на някой баир да се опече , няма да смогва радиатора да охлажда , зимата няма да е проблем . Това за трети кръг , какво имаш в предвид ?

точно така колега,клапана управлява газовете а не водата
а това със серпентината да кажа че не е най-добрия топлообменик,вижте как е в повечето котли,мисля че и в уригиналния охладител е така,цилиндър в който са наредени малки тръбички през които минават газовете,а от външна страна цирколира водата
действай колега и аз съм за уригиналния вариант


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот ktamen » Сря 26 мар 2014 15:23


Ако имах време да се занимавам с подобни глупости сигурно щях да пробвам отоплението на колата да става само с горещ въздух без антифриз.
Част от ауспуха се опакова в още една тръба. Между двете тръби се пуска въздух и този загрят въздух се вкарва в купето през зимата. През лятото ще махам някое парче от тръбопровода и топлия въздух ще си заминава в атмосферата.
Избягва се антифриза и по-този начин се избягва и опасността от прегряването му. Освен това без антифриз топлото ще идва още по-бързо.


ivan-
Мнения: 128
Регистриран на: Нед 29 яну 2012 9:35
Автомобил: golf 3 GL
Двигател: aam 1.8
Местоположение: г делчев

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот ivan- » Сря 26 мар 2014 16:16


а може би това е по - добрия вариант? :11
thumb640x320_v7f2.jpg
v7f1.jpg
:Mr Green Fun http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aQeRX2e3B0U


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот kiro rachnata » Чет 27 мар 2014 22:11


Kолега, това дето го мислиш е изработено 80те години в трабант.Парното на трабанта е на този принцип!


Потребителски аватар
emkopor
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 09 дек 2012 13:10
Автомобил: TIGUAN TDI 2009
Двигател: 140 коня
Местоположение: Плевен

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот emkopor » Съб 08 ное 2014 10:44


Започвам да се замислям и аз да започна да го подгрявам този антифриз.Понеже го карам на кьси разстояния и все на бензин.Сложил сьм испарител томасето Аляска,да ли да направя една резба на испарителя за подгряваща свещ или да забия две свещи в една трьба и да я вьржа вьв водната магистрала на испарителя.Трябва и някакьв преход да му се завари за терпературен датчик,но какьв е този от голф2,за какво се исползват тези 60гр,коя верига управлява при голфа.С този датчик трябва да спря подгрева,или мога да взема сигнал от фабричните датчици,пасата В5.5 ми е бензин 20 115коня 2002г.


opc_amg
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 04 юни 2014 15:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот opc_amg » Съб 08 ное 2014 17:23


ktamen написа:Част от ауспуха се опакова в още една тръба. Между двете тръби се пуска въздух и този загрят въздух се вкарва в купето през зимата.

Парното на трабантите е направено така, предното гърне е двоино топлото идва за много малко време ,проблема е да се изолира миризмата на газовете.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 08 ное 2014 18:03


От тази и от другата тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=430405
ми идва на ум нещо като това което предложи stefan4o.

3-ти кръг с изолиран радиатор на парното :gruebel
Целта е да се изолира радиаторчето от централната система и да му се направи собствен кръг с отделна помпа на 12в + някакъв нагревател или подгревни свещи.

Целта е да се загрява само антифриза в радиаторчето и като достигне определена температура да изключи или пък направо от врътките на парното.


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот kiro rachnata » Съб 08 ное 2014 22:47


Ако целта е за затопляне на входящия въздух може да се монтират реотани от пежо в кутията на парното.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот kris11 » Вто 11 ное 2014 13:13


[quote="emkopor"]но какьв е този от голф2,за какво се исползват тези 60гр,коя верига управлява при голфа.quote]
Управлява нагряването на таралежа в карбуратора на бензинов Г2.


don4o.ood
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 7:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот don4o.ood » Съб 06 дек 2014 17:32


Здравейте ,колеги аз имам бора 2.3 бензин и заводска ел-печка една свещ е на малкият кръг има и помпичка и върти водата при минус 20 и трябват 3-4мин за 40гр и 7-8 за 90 интересното е че особенно лятото като изгася и тази джажа продължава да върти водата и при изгсен дв околок 2 мин екстрата е супер особенно през зимата а разхода ....... по добре 4 мин на бензин отколкото 15мин на бензин защо интересуващите се не потърсят такава машинка от моргите и не я инсталират предполагам ще е по лесно ако някои се интересува може да снимам


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот Bucket » Нед 07 дек 2014 23:47


don4o.ood написа:Здравейте ,колеги аз имам бора 2.3 бензин и заводска ел-печка една свещ е на малкият кръг има и помпичка и върти водата при минус 20 и трябват 3-4мин за 40гр и 7-8 за 90 интересното е че особенно лятото като изгася и тази джажа продължава да върти водата и при изгсен дв околок 2 мин екстрата е супер особенно през зимата а разхода ....... по добре 4 мин на бензин отколкото 15мин на бензин защо интересуващите се не потърсят такава машинка от моргите и не я инсталират предполагам ще е по лесно ако някои се интересува може да снимам

Здрасти,
да снимай я, ако може :)


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот drago_tr » Пон 08 дек 2014 9:32


Колеги...дай и по точни данни за колата, да знаем от какво да сваляме...На какъв принцип работи това подгряване.
Освен самата помпа....какво друго трябва да се свали от колата донор за да тръгне да работи коректно след това.
Примерно...ще я слагаме на голф3


don4o.ood
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 14 мар 2010 7:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот don4o.ood » Вто 09 дек 2014 16:44


сори за закаснението значи; колата е бора 2.3 v5 принципа е следния има малка турбина която допълнително върти водата в малкия кръг като я кара да минава през една нагревателна свещ повече на знам утре ще снимам и покажа нито как изкл нито как вкл нито как се командва


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Подгряване на антифриз Голф 4

Мнениеот Svetlix » Съб 03 яну 2015 23:20


Все още чакаме снимки :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта