Проблем на заден десен спирачен апарат на Голф 4 ТДИ

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем на заден десен спирачен апарат на Голф 4 ТДИ

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 04 ное 2022 22:30


Плашиш го излишно. Да прекара и четирите,и спирачките ще си дойдат.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем на заден десен спирачен апарат на Голф 4 ТДИ

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 05 ное 2022 12:36


Ами не го плаша, просто за фолксваген от тия години е така, не е като да не съм сменил 7-8 модула на поло, голф и пасат за последните 2 години


mar011@abv.bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 02 юни 2021 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем на заден десен спирачен апарат на Голф 4 ТДИ

Мнениеот mar011@abv.bg » Съб 05 ное 2022 14:41


е голямо плашене, части за тия коли във всяка морга ще се сменя каквото и ако е нужно (а и както казах до преди да пиапм проблем не е имало). утре ще се занимавам, само дано няма драма с някоя от другите пробки че кой знае кога за последно са отвивани..
съединителя има ли отношение със тая система, че ми се струва и неговото поведение по странно или си въобразявам.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем на заден десен спирачен апарат на Голф 4 ТДИ

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 05 ное 2022 17:18


Съединител взима течност от казана на спирачките. Но едва ли има влияние при теб.


mar011@abv.bg
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 02 юни 2021 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем на заден десен спирачен апарат на Голф 4 ТДИ

Мнениеот mar011@abv.bg » Нед 06 ное 2022 16:14


Проблема е решен, въздуха си е бил в линията на задно/дясно колело. От там почнах пак като първо пробвах с вакумната помпа. Не съм сигурен това колко работи. Доста пъти го пробвах този метод, но при отвиване на пробката влиза въздух между резбата на апарата и пробката. Съответно налягането се губи и няма сила да подкачи спирачна течност в маркуча. И се получава само едно бълбукане накрая. После пробвах друг начин който видях във форума. Със вертикално прикачен парче маркуч и разширителен съд (и малко течност в тръбата). Отвиваш пробката и си помпаш на педала то си изкарва ако има нещо. Не съм сигурен обаче и при този метод какво се случва при отпускане на педала (дали не засмуква пак между резбата.) е в крайна сметка след тия упражнения педала се втвърди както трябва и нямаше смисъл да пипам повече.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта