Golf 3 2.0 115 к.с. Масметър ( дебитомер ) Цени и мнения !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
TpEHEp
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 07 авг 2012 7:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Golf 3 2.0 115 к.с. Масметър ( дебитомер ) Цени и мнения !

Мнениеот TpEHEp » Съб 13 апр 2013 20:53


Здравейте колеги . Колата ми е Golf 3 2000 кобика GTI 115 коня . След дълги , гледания мерения и т.н. се установи , че проблема с оборотите и гасненето на колата е от дебитомер/масметър . Въпроса ми е колко струва чисто нов , и има ли някои от тук които има читав , такъв ?




Потребителски аватар
niki_g
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 21:12
Автомобил: Golf IV 1.9 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: pleven

Re: Масметър ( дебитомер ) Цени и мнения !

Мнениеот niki_g » Нед 14 апр 2013 11:11




jordanik
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Масметър ( дебитомер ) Цени и мнения !

Мнениеот jordanik » Нед 14 апр 2013 13:54


Чисто нов дебитомер за тоя мотор/без връщане на стария/ с две години гаранция/трябва да нямаш газ и да се монтира при тях/ е 470 лева в "ПоршеБг".Имаше и някаква опция в "Киров-Bosch" за връщане на стария и купуване на заводски рециклиран с една година гаранция/трябва да се монтира в оторизиран Bosch-сервиз/,но трябваше стария да не е отварян/дали още го предлагат като опция-не знам/.Ако всичко по твоя е наред механически,т.е. не е гърмял,не е с крива и задираща клапа и температурния му датчик е здрав,има вариант да се смени само резистивната му плочка.Един колега от Пловдив/даже ти е "градски"/ ги изработваше на цена около 20-30 лева.За теб остава само да свалиш капака,да развиеш 4 винта,да разлепиш старата плочка и да монтираш новата.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта