ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
ganjani
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 15 апр 2013 23:49
Автомобил:
Двигател:

ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот ganjani » Вто 16 апр 2013 0:14


Не успях да открия в гугъл информация на български по този въпрос и за това реших да пиша тука защото може да има заинтересовани от тази тема хора.
И така какво направих аз не снимах :-) чак сега се сетих като свърших но нищо де то не е много работа и затова ще обясня накратко :
1.Свалих корите на вратите http://www.youtube.com/watch?v=VrAXH4dVH-U в моя случай голф 4 (Нищо де съща работа)
2.Имах лед лента което може да се реже на всеки 3 Ледчета с резистор за да не прегреят лампичките (има го в всяка лед лента).Обаче на мене ми трябваше само по 1 лед затова аз използвах тази по средата и другите ги сгънах назад и ги изолирах с изолирбанд така, че само 1 диодче да се види
3.Продупчих кората отвън на вътре като държах дръжката опъната (може и с лек наклон да се дупчи
Дупката трябва да бъде точно толкова колкото е широчината на лед лампичката
4.Свързах лед лампичката към осветлението на ел.прозорците тези червените в моя случай които светят само на габарити и фарове.
5.Вкарах лед лампичката през дупката като силиконирах отстрани лентата му така че да не бяга назад .в същото време тя не стърчи и не се закача .
Резултата вижте сами .
За друго не се сещам ако има въпроси питайте колеги :-)
Прикачени файлове
ddd.jpg
Резултата




Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот Великов » Сря 17 апр 2013 15:46


Браво колега,аз също мислих да направя тези интервенция но с червено, но така и не съм стигнал до там,качи и други снимки през нощта да видим и на другите дръжки.Благодаря :beer


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот fox_vt » Сря 17 апр 2013 18:48


Изключително добра идея от няколко години се каня да я направя и аз в червено,барабар с вратите под седалките и т н но все не остава време и финанси. :th_up


Потребителски аватар
vencislav1328
Мнения: 66
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 21:39
Автомобил: vw pasSat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот vencislav1328 » Сря 17 апр 2013 19:25


Само едно въпросче,тези дето нямат ел.стъкла и ел.огледала (аз) от къде мога да взема ток,имам централно но ме съмнява да може от там,и да може то ще свети с централното (което е тумба и тънания) изобщо не идва просто не е вариант централното,предложете вие. :yahoo_09 :yahoo_09


ganjani
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 15 апр 2013 23:49
Автомобил:
Двигател:

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот ganjani » Сря 17 апр 2013 19:43


по принцип се вържат на габарити и фарове .За парите ще излезнат към 2 лв всичките :-) За времето 2 часа макс


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот Великов » Сря 17 апр 2013 19:44


vencislav1328 написа:Само едно въпросче,тези дето нямат ел.стъкла и ел.огледала (аз) от къде мога да взема ток,имам централно но ме съмнява да може от там,и да може то ще свети с централното (което е тумба и тънания) изобщо не идва просто не е вариант централното,предложете вие. :yahoo_09 :yahoo_09


Колега,мисля че единствения ти вариант е да пуснеш кабели до някой бутон от централната конзола.Ако греша :neutral ,нека ме поправят и някой да даде по-добра идея :th_up И се захващай за работа :k050


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот crashman » Сря 17 апр 2013 22:54


vencislav1328 написа:Само едно въпросче,тези дето нямат ел.стъкла и ел.огледала (аз) от къде мога да взема ток,имам централно но ме съмнява да може от там,и да може то ще свети с централното (което е тумба и тънания) изобщо не идва просто не е вариант централното,предложете вие. :yahoo_09 :yahoo_09


Вземи си ток от някъде, по осветлението в купето - копче, табло, габарит дори, плафон жабка.. възможности много. Въпроса е да не свети постоянно и винаги.

Към автора - да, браво, това го мисля и аз, но не искам да свети винаги. Аз мисля други варианти, но не знам дали бих ги направил. Друго - не е нужно да се ползва лента, да се реже, да се крие една част и т.н. Или се вземат готови китайски светодиоди на 12V или препоръката ми - обикновен 3 мм светодиод с резистор да ограничи тока и ще си свети до края на колата :icon_lol
Варианти много, остава само да се действа :wink


Потребителски аватар
vencislav1328
Мнения: 66
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 21:39
Автомобил: vw pasSat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот vencislav1328 » Чет 18 апр 2013 8:28


Намерих мястото за лявата врата от копчето на фаровете,през маншона и във вратата,за дясната от диодите дето съм ги сложил под жапката (краката до шоферската седалка) пак по същия начин през маншона и във вратата после само да свържа и дупча. :th_up Мерси за отзивите майсторажи :th_up :th_up :th_up :beer


Потребителски аватар
Terranova
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 23:59
Автомобил: VW Golf VI
Двигател: CHGA 2009
Местоположение: Сливен

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот Terranova » Чет 18 апр 2013 12:06


Супер е станало!!! Отдавна ми се върти такава идея в главата, но не знаех дали ще изглежда добре .. и сега след като видях снимката на колегата се реших да я реализирам!


Потребителски аватар
ObssesioN93
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 15:48
Автомобил: Golf IV 1.6 SR
Двигател: 1999 AKL
Местоположение: ЛЮЛИН !

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот ObssesioN93 » Пон 22 апр 2013 2:23


само не разбрах от горе или отдолу си го пробил :mhihi


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот Великов » Пон 22 апр 2013 9:40


ObssesioN93 написа:само не разбрах от горе или отдолу си го пробил :mhihi


ОТ горе го е пробил,за да не се вижда:)


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот lubo007 » Пон 22 апр 2013 9:54


Много добре е станало! И аз съм го планирал това в моята кола, но мисля д аизползвам светодиод, а не лента. Мисля цветът да е в червено, както е копчето за стъклата
Само да споделя относно дупчицата - няма ли да е по добре ако е в задният край!? какво мислите?
Като идея да вмъкна, че би стояло готино ако се сложи и отвънка на дръжката, и при отключване да светва


Потребителски аватар
Emo19888
Мнения: 137
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 18:43
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH TDI
Местоположение: София/Перник/България

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот Emo19888 » Пон 22 апр 2013 18:01


Колеги, относно диодите - имам диоди останали от проект не за кола, а за съвсем различно нещо, но на 12V директно горят. Какви резистори трябва да взема и как се свързват за да ги "обуча" за тоя волтаж?


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот delian1978 » Пон 22 апр 2013 19:14


Стойността на резистора зависи от цвета на диода,но общо взето 200-300 омов ще ти свърши работа.И да е от по-мощните 0,5 вата.


Потребителски аватар
rapo_vd
Мнения: 370
Регистриран на: Пон 10 дек 2007 19:47
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: AVF 2002
Местоположение: Видин

Re: ЛЕД Осветление в дръжките на вратите отвътре в Голф 4

Мнениеот rapo_vd » Вто 23 апр 2013 16:44


Moже ли да се вземе ток от осветлението на копчетата за ел.стъклата?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта