Монтиране на централно заключване

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот vasilb » Пон 24 май 2010 10:14


BOCOO написа:а старите вакуумни машинки трябва ли да махна и как се махат ако трябва


Може и да не ги махнеш, но няма смисъл да седят, а може и да пречат. Трябва да ги откачиш от бравата (хванати са с пластмасова черна щипка за металното лостче на бравата - разкопчаваш я и се отваря) и да развиеш двете винтчета, както и да откачиш маркуча за въздуха. Щом е имало заводско централно ще ти е по-лесно монтирането на електрическото, защото имаш лостчетата и само трябва да ги закачиш към новите машинки. Гледай централното да е марка "Eagelemaster" CL-500 (на кутията има глава на орел и ретро автомобил. Може да е малко по-скъпо от другите, но другите може да нямат достатъчно сила - откраднах информацията от алармаджия! :twisted:




Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот BOCOO » Пон 24 май 2010 14:02


а може ли само да се сложи модул и да си ползвам вакуумното заключване защото искам да си отварям колата с дистанционно и как става връзването благодаря


Потребителски аватар
ivanbl
Мнения: 293
Регистриран на: Пон 27 окт 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот ivanbl » Пон 24 май 2010 19:31


колега да не би да имаш предвид комплект от: 4 машинки + модул централно+ 2 дистанционни?... става с него (стига да ти работи вакуумното) но какво ще правиш ел.мотор4етата :?:
....макар 4е е по добре да си търсиш комплект който е с 2 дистанционни + модул за управление на централно... тоя модул даже мига4ите управлява...


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот vasilb » Пон 24 май 2010 19:49


ivanbl написа:колега да не би да имаш предвид комплект от: 4 машинки + модул централно+ 2 дистанционни?... става с него (стига да ти работи вакуумното) но какво ще правиш ел.мотор4етата :?:
....макар 4е е по добре да си търсиш комплект който е с 2 дистанционни + модул за управление на централно... тоя модул даже мига4ите управлява...


Китай е голяма държава и има много и различни предложения! Има само модули за управление с дистанционни, с машинки и без и каквото ти роди фантазията, та и отвъд нея! Прецени какво искаш и го намери - има го! Свързването им е просто и в комплекта има подробно обяснение кое къде и как се свързва! Успех!


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот egoist_ok » Пон 24 май 2010 21:18


http://bsm-bg.com/products.html#/bg/Pro ... =5&open=10 Не ти трябва да "обикаляш Китай" - това е БГ пройзводство и работи много добре


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот moreg » Вто 25 май 2010 19:17


Със абсолютно същите машинки съм и съм ги купил за 10 лв двете от топ спиид от илиенци, понеже колата е двувратка и само две машинки имам! нямат грешка и имат доста сила въпреки че са тайвански, отварят и затварят вратите перфектно :D
и аз съм си ги монтирал сам но при мене алармата управлява централното!
Алармата ми е Sun 1 която има вграден модул за управление на централно! :D


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот BOCOO » Сря 26 май 2010 7:49


в крайна сметка реших да ходя при алармаджия и да ми сложи модул за вакуумното заключване


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот vasilb » Сря 26 май 2010 14:52


BOCOO написа:в крайна сметка реших да ходя при алармаджия и да ми сложи модул за вакуумното заключване


Внимавай само да не ти вземе пари за модули и монтирането им, а той само да ти свърже алармата и централното с една педя кабел! Попитай първо, ако може, поне на две места! :wink:


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот BOCOO » Сря 26 май 2010 15:27


еми той ми сложи модул за 42лв а ми взе общо 50лв.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот vasilb » Сря 26 май 2010 20:05


BOCOO написа:еми той ми сложи модул за 42лв а ми взе общо 50лв.

Дано поне е качествен! Честито!


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот znainainai » Чет 27 май 2010 8:12


vasilb написа:
BOCOO написа:а старите вакуумни машинки трябва ли да махна и как се махат ако трябва


Може и да не ги махнеш, но няма смисъл да седят, а може и да пречат. .....


Абе пич ти луд ли си :screwy Как ще махнеш ОРИГИНАЛНО централно и ще сложиш китайско :screwy Като незнаеш как да подвържеш модул към оригиналното централно питай ще ти кажа ама да даваш акъли как да махне човека оригиналното централно и да сложи китайски боклук :063: Ако ползваш търсачката има доста написано как да се върже аларма или модул който да управлява оригиналното вакуумно централно. А какво против имаш вързването със една педя кабел? Или е по добре да се се..е на метеното и да се окепази оригиналното централно и да се сложи китайско със съмнително качество като се добавят още един топ некачествени кабели? Ако не знаеш Golf III е със букси между врата и купето и как ще прекараш 5 кабела във предната врата без да съсипеш буксата? Никакъв шанс да го направиш :beat_butt2 Та другият път преди да даваш съвети със които вместо да помогнеш може да навредиш се замисли дали да пишеш.
Колко китайски машинки си сложил до сега? Аз вече им загубих бройката ама е 4 цифрена със сигурност. И колко изкарва една китайска машинка година две максимум. Пасатът ми е със вакуумно централно и е произведен 93г на съседа ми голфа е със вакуумно централно и е произведен 86г и двете коли нямат грижи със централното коя китайска ел.машинка ще изкара и 1/5 от времето посочено по горе?
Аз съм против ел.централното,ако беше хубаво мерцедес щяха да го ползват. Пасат В5 и нагоре са със ел.централно и какво става имат грижи нали? На В3 и В4 е вакуумно и в най-лошият случай да смениш компресор и то на 15-тата година, иначе обикновенно е извадена вакуумна магистрала проблема.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот vasilb » Чет 27 май 2010 10:19


znainainai написа:
vasilb написа:
BOCOO написа:а старите вакуумни машинки трябва ли да махна и как се махат ако трябва


Може и да не ги махнеш, но няма смисъл да седят, а може и да пречат. .....


Абе пич ти луд ли си :screwy Как ще махнеш ОРИГИНАЛНО централно и ще сложиш китайско :screwy ...


Аз също имам пасат с оригинално централно и разглобих половината купе, за да намеря дупчицата, от която издишаше! Никъде не прочетох, че централното работи, а и никой нормален човек, според мен, няма да маха нещо работещо, за да сложи друго! Разбира се, че оригиналното е най-добре, но човекът питаше как да го махне, от което разбирам, че не работи! Нали? Относно кабелите - просто дадох съвет да внимава какво правят и колко му взимат, защото един ми искаше 60 лв. за да сложи едно кабелче дълго педя под предтекст, че щял да свързва алармата с централното с някакви модули и какви ли не глупости, което отнемало половин ден (взе ме за мезе), след което попрочетох, върнах се и му теглих една майна! Единственото, което правех, е да се опитам да отговоря на въпросите на човека, а това, че не е изяснена точната ситуация (работещо вакуумно централно) нямам вина! Като отидеш при доктора и кажеш - боли ме корема и главата, но не кажеш, че вчера вечерта си пил алкохол менте, докторът ли е виновен, че предписва лекарства за ОВИ, а не упсарин Ц и шкембе чорба? Със здарве!


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот moreg » Вто 08 юни 2010 17:16


Значи взимам си думите назад за китайските машинки! днес едната от двете ми машинки отказа да отваря и затваря вратата :( и естествено тъпите китайци я направили да не се ремонтира и да я хвърлиш като се повреди!
е както и да е бях я купил за 5 лв и то за 5 лв толкова :lol:
Отидох аз при алармаджия дето монтират централно и му викам колега, дай идея защо машинката ми отказа и ако имаш продай някаква читава машинка!
Той ми вика ние от тия машинки взимаме по един кашон и досега на 200 машинки имаме само две рекламации!
Вика ми може да си я монтирал под напрежение и оттам да ти е отказала!
Пита ме кой ти я монтира и аз му казвам ми аз сам! и той ми вика еми тя затова ти е отказала :lol: другия път ела аз да ти я монтирам ми каза! аз му казах добре :applause: ще дойда
и такааа взех новата машинка от него естествено пак китайска същата като мойта сложих я и работииии :beer направо се изкефих!
и сега понеже съм си любопитен си казах я да направя дисекция на тази дето се повреди да я видя какво е и да я лекувам евентуално!
Предположенията ми бяха че зъбите са се изронили....
Е да ама китайците я направили да не се разглобява и при опитите ми да я разглобя тя се разпадна в ръцете ми и се счупи корпуса :bishop
И като се отвори вътре познайте какво беше станало :D зъбното колелце, което е на оста на моторчето беше превъртяло в самата ос :shock :shock :dummy: направо си казах от тия китайци нищо нестава!
както и да е, съвета ми е да избягвате тия машинки, аз правя последен опит да съм с централно и ако пак стане същото ще изхвърля и двете машинки и ще си заключам с ключ!
Нямам нерви да се занимавам с ментаци, и да спомена, че машинката беше на един месец нова :!: неизкара и 2 месеца лятото, да не говориме зимата какво ще е :( просто нямам думи!
Относно оригиналните немски машинки там работата е супер ама и цените също!


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот vasilb » Вто 08 юни 2010 18:12


moreg написа:Значи взимам си думите назад за китайските машинки! ...


Нали се сещаш, че и в Германия се внасят китайски неща, но ... НО ... контролът и изискванията за качество е съвсем друг, за да се пусне даден продукт в търговската мрежа (то при нас изобщо липсва де)! Наистина някои са абсолютни ментаци и е късмет ако изобщо тръгнат. Когато си взимах имаше от 10 лв. (с възможност за пазарлък и сваляне на цената :D ) комплект 4 машинки и модул до 30 лв. четири машинки с модул. И все пак всичко е късмет! Моите (да чукнем на дърво) повече от половин година работят супер и в студ и в пек и доста силно блъскат при отключване или заключване, като работят и при 8 волта (зимата си замина акумулатора след няколко опита за съживяване). Те такава е ралтата - тото!


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот emo-gar » Сря 09 юни 2010 0:13


Айде сега да ви подпаля главите с "отключване " на багажник,резервоарна капачка ...абе каквото се сетите..със същата такава машинка.Подаваш и Ток-набира се навътре..е после иска да обърнеш полярността за да се "изпъне"..ама аз я преработих с една пружина и сега действа импулсно(натискаш бутон,върши си движението и пускаш..и така докато ти писне :lol: ).Приложимо за заместване на дръжки -врати,бутон -багажник,ай да не се изхвърлям(не съм пробал)-и преден капак може май да отключи(ма машинката да не е от 5лв.).Сега нещо ми се мотае в главата..да заместя контактния ключ с машинки,които могат механично да включват доста сериозни контактни групи.Това май ще си остане идея,май не си струва чепкането
А,машинката работи добре и при 8 волта,не "блъска" ,пробал съм през резистори-така е почти невъзможно да изгори,пък и рейката се запазва.Имам монтирани на кола от 2006г.(само предните вързах)-не са се счупили до сега.Да не повярва човек..за 5лв. бройката.. :roll:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта