Монтиране на централно заключване

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
beky1
Мнения: 238
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 23:21
Автомобил: VOLVO V70
Двигател: B5202S.
Местоположение: varna

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот beky1 » Сря 09 юни 2010 22:16


:drunk :beer :beer Черппня за колегата браво за мерака.Аз лично винаги съм мразел колата ми да няма централно.ОТЛИЧНО . :drinking: :beer




Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот Danny boy » Съб 08 яну 2011 9:34


Айде и аз да поразпитам това онова.Преди 5-6г ми монтираха аларма и електрическо централно заедно,естествено тогава нищо не разбирах и естествено се съгласих да ми ги мотират хора вещи в занаята.Всичко работи мноооого добре и до сега,обаче ме доядя това че не пожелах тогава и багажника да направят да ми се заключва,а ме питаха в магазина когато ми продаваха алармата с централното дали ще желая заключване на багажника,та колата заводско/пасатб3 седан/е без централно и както повечето от вас знаят,механизъмите на ключалките са различни на колите със и без заводско.Поради причина ,че ми се счупи старата ключалка аз намерих такава от пасат със заводско централно и я монтирах и работи перфектно.Там едно лосче извършва възвратно постъпателно движение/отключено заключено/на неговия край се захваща оригиналната машинка по принцип,е аз искам да си сложа електрическа машинка и как да я вържа електрически, от къде да взема + и - за управлението и.При мене алармата управлява централното,така я монтираха,ще съм много благодарен ако някой помогне че ми писва все да отклювам и да заключвам и да забравям да заключа и тн.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот vasilb » Съб 08 яну 2011 14:16


Danny boy написа:Айде и аз да поразпитам това онова.Преди 5-6г ми монтираха аларма и електрическо централно заедно ...

Ти си перфектният клиент на алармаджиите с тази ключалка! :lol: Просто си купуваш една машинка с два кабела и я монтираш в багажника да управлява оригиналното лостче, като даже май имаше и дупки на ламарината, които можеш да ползваш. По електрическата част - кабелите, мисля че бяха зелен и син Та от кабелите на една машинка на задната врата - лява или дясна няма значение (защото ще е по-близо до багажника, което също няма значение, но ще икономисаш половин метър кабел :lol: ), ги свързваш с тези на машинката в багажника, като спазваш цветовете и всичко е готово. Най-лесно ще ти е да оголиш изолацията на кабела в частта, която минава в прага, за да стане културно, а професионално ще стане и ако ги запоиш и после задължително с изолирбанд или термошлаух - няма мърдане! Модулът и бушонът ще издържат петата машинка, защото тук някои навързват мигачи и какво ли не и пак продължава да работи! Успех! :)


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот Danny boy » Съб 08 яну 2011 15:58


Благодяря много,още в понеделник ще се позанимая. :banana heavy metal zork :обичам ви


Потребителски аватар
Mladen_911
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 23 ное 2010 15:36
Автомобил: VW PoLo 6n
Двигател: AER
Местоположение: Sofia

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот Mladen_911 » Съб 08 яну 2011 19:16


Колеги да питам дали това централно ще стане на поло 97 4 врати.Благодаря предварително.Поздрави!


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот Danny boy » Пон 10 яну 2011 16:28


Да се похваля вече имам централно заключване на задния багажник.Отне ми повече от половин ден ама се действаше на полеви условия и болен.
За колегите които искат да си сложат им трябва:
1.Машинка за централно 1 брой с два извода от Конрад 5лв,3метра кабел към 1лв
2.Ключалка от пасат с заводско жентрално заключване с лостчето дето заключва,разглобява се напълно смазва се и се пренарежда патрона за вашия ключ на колата след което подменяте ключалките/малко е врътня там/.10 лв от някоя автоморга.Тотал 16лв
3.някоя и друга видийка,изолирбанд и мноооого търпение,много си играх да монтирам машинката на багажника,адски е криво за работа.
Машинката се вързва към някоя от тези на задните врати и кабеляка се натиква под прагове и кори до капака на багажника истимаро 8)
Предимства, не мислите дали заключих багажника сега,заключена колата по инерция отваряте багажника и писва алармата щото сте забравили да я деактивирате преди това и тн и тн.
Минуси,още едно нещо дето може да се развали и да ви къса нервичките,ама поне не е скъпо
На всички които се заемат с това начинание ги съветвам да се заредят с търпение,ако има въпроси питайте.


tisho_06125
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 15 окт 2012 0:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот tisho_06125 » Пон 15 окт 2012 0:21


Колеги до тук много хубава тема, поздравявам ви за нея. Обаче аз така и не можах да разбера как става трика с монтирането на модул от тия за по 20 лв. с дистанционните на оригинално вакуумно централно. Значи не искам да променям нищо, искам само някак да сложа тоя модул та да мога да си отключвам колата с дистанционно. Иначе всичко си ми работи, модул, машинки... всичко... само ме дразни че трябва всеки път да бъркам с ключа да отключвам. Благодаря предварително!


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот pas1.8mi » Сря 17 окт 2012 18:49


Да беше споменал и за каква кола става въпрос!


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот Presli82 » Сря 17 окт 2012 20:48


В общи линии свързването при повечето коли е еднотипно. На ключалката има микро ключе с три извода. Свързват се с модула на алармата по схема която е дадена в
упътването на самата аларма.Свързал съм няколко , които вече работят доста години.
Отнася се и за вакуумни и за ел. централни заключвания.


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот ifch0 » Сря 17 окт 2012 21:51


Направо да питам тук:

Вакуумни или електрически машинки? Кой е по-добрият вариант?
И при двата случая, с ключ ще можеш да си отключиш ако стане гаф.
Електрическата сработва по-бързо.

Струва ли си (има ли смисъл) подмяната на вакуумна с електрическа система?

Passat B3 e колата. Проблеми нямам с нея.
И знам, че което работи не е добре да се бара.


tisho_06125
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 15 окт 2012 0:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот tisho_06125 » Чет 18 окт 2012 13:05


Става въпрос за VW Vento 1996 година. То си е с фабричното вакуумно централно и искам само да добавя някакъв модул за централно, с който мога да го отключвам и заключвам от дистанционно.


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот dinkonikolaev » Чет 25 окт 2012 19:04


Днес и аз си купих такова комплектче машинки с модул.

От нетърпение направих шофьорската врата утре ще направя и другата.Имам едно въпросче.

Някой правил ли е с машинка багажника и има ли нещо по-особено при него.Колата е голф2 :beer


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот ivkata » Чет 25 окт 2012 21:33


Трябва да си намериш механизъм от голф който е имал централно ,поне аз не можах да измисля как може да се направи ,а е и много по лесно! :wink:


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот snuupy93 » Нед 28 окт 2012 15:28


Аз искам да сложан на полото централно, от къде може да се вземе? От какъв модел може да се пригоди или от къде може да се вземе ново, което да монтирам? Някой правил ли го?


Потребителски аватар
golfgt4
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 11:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: RUSE

Re: Монтиране на централно заключване

Мнениеот golfgt4 » Нед 10 мар 2013 20:18


днес монтирах централно с 4 машинки, но някъде нещо съм объркал защото когато заключа вартите задна дясна се отключва. Нещо съм монтирал обратно машинката сигурно, защото всички кабели са вързани по цветове и едва ли е там проблема. Как да разлеша проблема най-лесно? Ако размена кабелите или ще трябва да свалям машинката?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта