Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот Vag_activator » Пон 28 окт 2013 23:15


Значи имам едно табло 3B0 920 949A от vw passat b5.5 и съм решил да си направя табло за golf 4-ката.

Таблата на vw passat b5.5 са Immo 3 VDO,същите като Bora sport tacho.Както са същите като VDO Immo 3,само се маха предното стъкло и се слага стъкло от голф 4 VDO табло!Местата на светодиодите и индикациите който са на плаките(циферблатите са идентични-на еднакви места са!).
По платката на пасатското табло естественно,че се правят промени.Запояват се малко smd елементи и се сменя софтуера на таблото с такъв от golf 4/bora който трябвало малко да се модифицира....

Понеже има знаещи хора във този форум,но не очаквам да споделят информация какво се променя по платката и какви изменения трябва да има по дъмпа на таблото,отварям тази тема и всичко което направя ще бъде споделено и няма да има нищо скрито покрито!

До сега,какво е постигнато-нищо!

Таблото работи,километража се движи както и оборотомерът!Забелязах,че външната температура не се отчита.Разбрах,че не би трябвало да показва температура на водата....Естественно,няма количка с врати посредата защото не съм с Can комфорт модул. 1J0 959 799AH ми е модулът,1C0 959 799 са комфорт модулите по Can!

Със старият комфорт модул може единственно да се постигне този ефект:
With 1J0 959 799.jpg

Но не и този:
With 1c0 959 799.jpg


По нататък може да инвестирам в комфорт модул и моторчета,понеже колата е с 2 врати и не е като да вземеш 4 моторчета.Комфорт модул от англииска кола (защото ще е по-евтин),който ще се прекодира на европейски,за да си знае таблото коя врата е шофьорска и коя пасажерска! :mhihi

Ще използвам една примерна снимка,свалена от нета на Пасатското табло:
passat b5.5 tdi.JPG


Теми разбира се има,няма да се открива топлата вода:
http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?page=Thread&threadID=4961
http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?page=Thread&threadID=2305&pageNo=4
http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?page=Thread&threadID=5132&pageNo=1

Предполагам темата ще е интересна за много хора,и ще бъде следена!
Та всеки който има,или намери някаква информация може да я споделя в темата.
Данни за промени по самата платка или някакви моднати дъмпове....Както и оригинални на Full Fis километражи Golf 4 / Bora.
Когато има някакъв напредък,ще се отбелязва и ще се поставя на първа страница!




Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat

Мнениеот Vag_activator » Вто 12 ное 2013 10:01


Търся дъмп от километраж с фул фис за голф/бора

1J0 920 946 или 1J0 920 846.

Може и от

1J5 920 946 или 1J5 920 846.

Едит:дъмп вече е намерен!

Последна промяна от Vag_activator на Съб 11 яну 2014 0:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat

Мнениеот Vag_activator » Пет 15 ное 2013 18:31


Днес ми беше скучно и реших да покарам малко с пасатското табло....
DSC09148.JPG

DSC09157.JPG


Та какво направих,изтрих грешките.Прекодирах Can Geatway-a от 00006 на 00002 и по този начин изгасих лампата за Air bag-a.После прекодирах таблото и изгасих сигнализацията за накладките.Датчик за нивото на маслото няма,с прекодиране на таблото го изгасих.Изчистих грешките в мотора и таблото.Покарах си малко и установих следното!

Всичко работи:километри,оборотомер,температура на водата и бензиномер.
Километрите... не показваха вярно (на 3-та с 1800об. трябва да са 50км/ч,а те бяха 30км/ч)
Водата и горивото-ОК
Оборотомер-ОК

Външната температура не показва,и набива грешка за датчика че отсъства....
Това е като цяло,покарах си малко и ще го държа още няколко дни на 4-ката.
Сейр да става....
Като в неделя отива на един passat b5.5,а аз ще взема едно друго по всяка вероятност!

Ако някой има от посочените горни 4 табла,да пише!


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat

Мнениеот yanio » Вто 19 ное 2013 17:02


А най-горната част на дисплея , където ти попазва отворена врата , има ли възможност да свети не само когато има някакво известие?
До колкото знам , там показва радио статуса. Тази функция може ли да работи съвместно с нефабричем пеляр? :)


Потребителски аватар
koko08
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 25 мар 2010 11:30
Автомобил: mk4 4 motion
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Shumen

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот koko08 » Сря 18 май 2016 14:54


Ако някой следи тази тема , бих искал да попитам как се реже пластмасата на таблото от пасата за да стане за голф ...


staikov89
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 15 мар 2015 20:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот staikov89 » Чет 19 май 2016 8:01


И аз това се чудя колега как се реже за да пасне сега съм с пасатските рингове (на обортомера и скоростомера) стрелки и плаките и искам да си сложа и за горивото и за температурата.


Потребителски аватар
blaze
Мнения: 257
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 10:10
Автомобил: Кораб Майка
Двигател: AHF BAU
Местоположение: Самоко3

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот blaze » Сря 20 юли 2016 15:00


Привет на колегите. Аз също се човъркам по таблата Голф4, Бора, Пасат 5.5 . Аз съм с Толедо 1м2 99г. Което нямаше НИЩО. От мерака да подкарам TCS - при VW се нарича ASR, трябваше смяна на таблото и от там, реших да подкарам всички възможни екстри, като индикация и звук за Колан, за течност за чистачки, за накладки, за темпомат, за изгоряла крушка...

Ще споделя няколко много полезни файла относно таблата, които съдържат разпиновка (pinout) съвети за кодиране, адаптиране и т.н.

Като начало, аз обичам повече кабелите, от колкото дъмповете, та си проверявам и търся всичко къде на кой пин как работи!

Важно за всички, които се интересуват от таблата е, да се знаят основни неща като:
- Буксите са 2бр синя и зелена съответно ги наричмае : Синята е Т32, Зелената е Т32а , обозначения като Т32/17 (Т32а/17) посочват буска и пин- съответно Т32/17 означава синята букса пин 17.

- Кодировка на таблото се чете и прави чрез VAG KOM, VCDS и т.н. когато прочетете таблото (канал 17.Instruments) там ще видите Soft. Coding номер състоящ се от 5 цифри. От тази кодировка зависи, кои датчици и екстри ще търси вашето табло!

- Преди да се опитате да подкарате която е да е индикация, проверете какви индикаций поддържа вашето табло, има ли всички диоди, на желаните индикаций, като разглобите таблото или направите ТЕСТ през ВагКом, Канал 17 > има бутон Self Test или нещо от сорта беше.

Ако нямате диод на дадена индикация, най-вероятно в самия Дъмп/бин на таблото не е заложено да я има , но има шанс само ако сложите диод (като трябва да спазвате + и - ) да тръгне дадена функция. Може и да е нужна подмяна или писане на Бин-а.


Ето с какво мога да съм полезен дотук:

Индикаций.
-Индикация за колан:
Активира се чрез кодировка на таблото, сработва чрез МАСА на Т32/31. Като има МАСА, колана не е закопчан.
Първите 2 цифри от кодировката отговарят и за тази екстра. За да активирате индикацията, променяте кодировката на таблото като вземете първите 2 цифри на кодировката и добавите 02 към наличната цифра.
Тоест, ако кодировката Ви е 00ХХХ , прекодирате на 02ХХХ.
Ако нямате МАСА на Т32/31, индикацията за колан ще светва за около 5 секунди при подаване на контакт и изгасва. Само напомня за колана общо взето.
Ако имате МАСА на пин Т32/31, докато свети индикацията, ще има и звуков сигнал от таблото. Не съм го тезтвал в движение, над определена скорост, дали ще писка и ще иска да се махне масата (закопчае колана) ! Тогава ще ви трябват и закопчалки с датчици.

-Индикация за ниво на течност за чистачки:
Трябва да имате датчик на казанчето за течност за чистачки!
Активира се чрез кодировка на таблото, сработва чрез МАСА на Т32а/6. Като има МАСА, има течност. Индикацията не гасне и не светва веднага при подаване и отнемане на маса, защото може да има колебания в нивото на течността докато шофираме. Светва и гасне около 20 секунди след подаване и отнемане на МАСА.
Първите 2 цифри от кодировката отговарят и за тази екстра. За да активирате индикацията, променяте кодировката на таблото като вземете първите 2 цифри на кодировката и добавите 04 към наличната цифра.
Тоест, ако кодировката Ви е 00ХХХ , прекодирате на 04ХХХ. Ако искате индикация за колан и течност чистачки, прекодирате на 06ХХХ .

- Индикация за накладки:
Активира се чрез кодировка на таблото, сработва чрез МАСА на Т32а/7. Като има МАСА, има накладки.
Първите 2 цифри от кодировката отговарят и за тази екстра. За да активирате индикацията, променяте кодировката на таблото като вземете първите 2 цифри на кодировката и добавите 01 към наличната цифра.
Тоест, ако кодировката Ви е 00ХХХ , прекодирате на 01ХХХ. Ако искате индикация за колан и течност чистачки и за накладки , прекодирате на 07ХХХ .
Тази екстра е елементарна. Купувате си накладки с датчик за износване и си взимате 3метра кабел 0,75м2.
Псевдо датчика в накладките е просто връзка между 2та пина на буксата на накладката, съответно, по единия пин идва - МАСА, минава през накладката и отива до Т32а/7. Когато се протрие тази връзка, на пин Т32а/7 вече не идва МАСА, съответно - накладките са износени.

Работя над индикацията за темпомата и изгоряла крушка.

Ето един архив с няколко документа за разпиновка на буксите и кодировки.
Архив разпиновки: http://dox.bg/files/dw?a=7904a95130
Файл кодировки: http://dox.bg/files/dw?a=d187aa17e8

Ще следя и споделям с интерес ! И аз се насочих към FullFIs


Потребителски аватар
ViktorGebrev
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 17 май 2016 21:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот ViktorGebrev » Сря 14 сеп 2016 9:22


Да попитам аз съм с пасат б5 2000г бензинов и искам и а да си сложа фул фис или поне с малкия да е защото в момента нямам дори опция да ми показва колко харчи тоест съм напълно орязан от към километража и ми казаха да видя дали имам 2 оранжеви кабелчета за да стане но въпроса ми е всяко едно табло ли ще ми стане от пасат с дисплей или ще се налага допълнително прекарване на кабели или нещо друго защото на някой виждам че освен 2-те стандартни букси в страни има и една по средата


Потребителски аватар
3versk1
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 08 фев 2011 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Димитровград

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот 3versk1 » Сря 21 сеп 2016 9:31


Здр. Може ли да се сложи табло от бензин без кан на дизел без кан и какво трябва да се оправи(циферблати,обучаване на ключове, обортомер)
Благодаря :)


Lyvcheto
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 10 ное 2012 22:59
Автомобил: Vw Golf Mk5
Двигател: Bkd

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот Lyvcheto » Сря 21 сеп 2016 12:21


няkой да има подобна информация за kилометражите на голф 5?


Потребителски аватар
3versk1
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 08 фев 2011 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Димитровград

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот 3versk1 » Пет 23 сеп 2016 20:12


Някой може ли да покаже или да каже третата по-малка букса на табло фул фис каква е и от къде да си взема
Благодаря


Потребителски аватар
AlexanderBorisov1
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот AlexanderBorisov1 » Съб 28 яну 2017 20:12


Здравейте, искам да попитам възможно ли е 3b0920845а от Passat 5.5 да се монтира на Golf 4 TDI? Какъв дъмп трябва да използвам? Хардуерни промени? 3b0920845а е иммо2 или иммо3? Благодаря предварително.


Mirchoo
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 22 май 2015 9:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот Mirchoo » Нед 14 юли 2019 9:17


Здравейте . Някой може ли да ми помогне да активирам needle sweep на пасат б5.5 ( half fis съм ) . През VCDS не ми излиза в менюто indicator celebration и т.н.


Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот golfmaniak666 » Пет 03 яну 2020 9:05


Здравейте. Имам идея и аз да направя това което и колегата.Взех си табло напаснах го всичко е добре но ми трябва дъмп за голф 4 бора FULL FIS.Моля ако някой има да го сподели.


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Full fis километраж за golf 4/bora от километраж Passat b5.5

Мнениеот plamski3 » Нед 05 яну 2020 13:01


@golfmaniak666
Мога да ти кача дъмп и да подкарам таблото. Ако искаш пиши на л.с.

@Mirchoo
Това, което искаш не се активира през ваг ком.

@3versk1
Третата букса се взима от кола, която е била с фул фис и е имала такава букса. Трудна е за намиране.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта