смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот goppa » Пон 15 фев 2021 20:37


Freak_in_VW написа:.Единственото ми обяснение е ,че съм уцелил гоМно радиатор отпред и 20+ години пълнен със смад отзад,но съм отворен за предложения

Ако новия радиатор прави байпас и горещия антифриз директно се връща към мотора, то това ше краде дебита на задния (вързани са паралелно) и е нормално да не топли и той . В такъв случай ще имаш доста голяма температурна разлика на маркучите към задния радиатор.




Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот Freak_in_VW » Пон 15 фев 2021 21:05


Прав си.Не си спомням за назад каква темтература държаха,но при всички положения пак ще свалям таблото...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот kris11 » Нед 21 фев 2021 22:24


Freak_in_VW написа:Шарана е ADY 96-та,проблема е че няма парно.И отпред и отзад духа еднакво ялово(на температута не на дебит).


Аз от парно не се оплаквам и със старото радиаторче отпред и с новото. При топло време и натоварване стрелката подминава с 2-3 мм делението за 90 гр/
Помпата е метална перка , така,че се елиминира шанса за превъртане в остта Като сменя помпата огледа ли леглото където се куплира ? Да има язви ? А и термостата като е сменен не означава,че е ОК.
Зависи , какво радиаторче си сложил . Може да е менте - прав поток на антифриза с малко ребра. Другото е да няма дебит помпата и остава заседнал термостат .
Сигурен ли си ,че клапата топло /студено работи? Отзад също има клапа.

Последна промяна от kris11 на Нед 28 фев 2021 10:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот Freak_in_VW » Нед 28 фев 2021 9:04


Менте радиаторче е.Уцелил с куция кон просто.
Спирам вентилатора,тем. на макс.Изчаквам 2-3 мин и пускам да духа-тръгва супер горещо за 10-15сек. и почва да е ялово.Диагноза (според мен)-греят едно-две ребра,на спрян вентилатор толината се предава на целия радиатор.При пускане охлажда радиатора и остават едно-двете ребра дето са си ялова работа...



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта