Странен проблем с LED лампички

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
mil10
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 27 май 2013 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот mil10 » Вто 11 мар 2014 19:45


Ползата от файдата :icon_lol То ми влезна една краста и докато не я пробвам няма отърване :c020

Ами до тука свалих една шепа ситни крушки с обща мощност почти 80W купе, багажник, задни габарити и номер. Сложих светодиоди с обща мощност по малко от 8W а ми е 2 пъти по светло от преди в купето, а в багажника е 10 пъти по светло. :icon_lol То тъмницата в багажника и не работещия плафон на жабката ме накараха да се захвана с осветлението. В жабката 20см лед лента, а в багажника 60см лед лента и слънцето изгря icon_idea . По плафончетата наредих едни много интересни софитни с вграден грец и светещи и в двете посоки без значение поляритета.

Упоритата лампа в дясната страна я оправих като я направих error free :icon_lol запоих и паралелно едно съпротивление 1кОм и готово вече работи нормално. Същия номер приложих и при предния плафон и мъждукането спря. Съпротивлението е достатъчно голямо за да увеличи консумацията минимално. Без съпротивление крушката консумира 25мА, а с него 35мА. Идеята ми дойде след като разгледах няколко оригинални "Error free" крушки просто паралелно на изводите им има запоено SMD съпротивление 120 до 330 ома на различните модели.




Потребителски аватар
recikler
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 07 дек 2013 21:16
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: maritsa-iztok
Контакти:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот recikler » Вто 11 мар 2014 22:34


Поздравления колега :drunk .Радвам се,че го реши тоя проблем,и това решение срезисторите-браво!Вярно'че си е занимавка,но важното е че като угасиш,вече не тръгва,,дискотеката" :mrgreen
Точно наскоро започнах и аз да се интересувам,от ледовете за коли,и попаднах на твоята тема.
Не предполагах,че имат толкова ниска консумация/около 20 пъти/.
Каня се да сменя крушките от фаровете,евентуално понеже те товарят най много ,и може да намаля от там
разхода за гориво .
Твоята Бора с лед фарове ли е?Дали и те са плоблемни понякога?


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот crashman » Вто 11 мар 2014 23:51


recikler написа:..Каня се да сменя крушките от фаровете,евентуално понеже те товарят най много ,и може да намаля от там
разхода за гориво .
Твоята Бора с лед фарове ли е?Дали и те са плоблемни понякога?


Не прави тази грешка, после ще съжаляваш жестоко. Не ми се обяснява отново защо. За всичко др. са добре, но за фаровете.. не и това, което ще намериш масово.


mil10
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 27 май 2013 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот mil10 » Сря 12 мар 2014 19:19


Главните фарове, мигачите и стоповете НИКОГА не бих ги сменил с нещо друго освен оригинално предвиденото за целта. От това ти зависи безопастноста.

Разгледай тази тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=336142 Има същите крушки в цокъл Т10 като на оригиналните габаритчета и отпада варианта с преправянето на фара.


Потребителски аватар
recikler
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 07 дек 2013 21:16
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: maritsa-iztok
Контакти:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот recikler » Сря 12 мар 2014 21:21


Благодаря за съвета колеги :bowdown .Надявам се скоро да направят някакви стабилни и за фарове,а халогените да стоят за всеки случай.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот kris11 » Чет 13 мар 2014 14:13


mil10 написа: А таблото ??? А пепелника ? запалката ?
Ами до тука свалих една шепа ситни крушки с обща мощност почти 80W купе, багажник, задни габарити и номер. Сложих светодиоди с обща мощност по малко от 8 W

А таблото ??? А пепелника ? запалката ?

Не знам колко са при теб , но при мен бяха 4х5W и 3х1,2 W ,сега е с бели светодиоди.Само от осветлението на таблото съм намалил консумацията с 21 W. Часовника над огледалото беше с 2 х 1,2 W,сега е със сини светодиоди и пепелника също.

Пресметнато -намалена консумация с 167-168 W :screwy

Последна промяна от kris11 на Пет 14 мар 2014 12:50, променено общо 1 път.


mil10
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 27 май 2013 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот mil10 » Чет 13 мар 2014 20:54


Смених:
преден плафон 1х10W + 2х5W,
плафони предни врати 2х5W,
плафони задни врати 2х5W,
жабка 3W,
багажник 5W,
заден номер 2х5W,
задни габарити 5W и 10W (странно бяха сложили различни лампи).

тотал 73W

Часовник до огледалото нямам. Таблото не ми се разглабя за да сменя светещи крушки, като изгори някоя ще му мисля. Пепелника и запалката не ги ползвам. Сениците не ги смених щото светят само при отваряне на прозорчето на огледалцето. Крушката на парното беше изгоряла и я смених с оригинална Т5 - 1.2W, щото ми се струва че диода няма да разсейва към страничните врътки.

Лампичките по таблото от кой модел са.


mil10
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 27 май 2013 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот mil10 » Чет 13 мар 2014 21:04


На голфа са си били с диоди фабрично :icon_lol
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=53007&hilit=%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE+%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5&start=15

Там няма какво да барам.


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот poliboy » Нед 28 фев 2021 21:22


Привет колеги. Гледам темата е старичка но не нмерих по подходяща да споделя моя случай.
Колата е ФВ ЛУПО 2001 и няма много електроника.
Реших да сложа отзад на габаритите (които са общи със стопа) по една лед крушка (т.нар. двойни светлини). И от тук почва драмата... която ще попрескоча но в общи линии се полчи така:
Като пусна габаритите не светва, като натисна стоп светва, пусна ли габарита при натиснат стоп светва и той, но пусна ли стопа изгасва и габарита. Проверих с мултицета идват ли 12в на габарита и си има, а и с обикновена крушка си свети. Тогава разглобих стопа и захраних от външен акумулатор по отделно линиите за габарит и стоп и вричко си свети нормлно :eek
Е след като си загубих половин ден в експерименти се отказах и ще пробвам на другта кола дали ще е същия случай...
Аковсе пак някой има идея от какво се получава това ...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот tdi fen » Нед 28 фев 2021 21:30


пробва ли както си я сложил да я обърнеш при някой пляритета тябва да е спазен


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот geshat » Вто 02 мар 2021 23:24


такива двойни крушки -лед слагах на стария опел. Една лед крушка изпуши, още при тестването. Така и не разбрах защо. Изпуши при включен габарит и натиснат стоп. иначе не светваше изобщо на габарит. Отказах се още на първия половин час и си сложих старите крушки с нажежаеми жички. Отказа ме и лошото светене на самите лед крушки. Нямаше никакъв фокус с рефлектора на стопа, който си е предвиден за нажежаемите жички. Не си струва да връзвам диоди, да преправям схеми и накрая да ми свети само една точка ( крушката, без рефлектора ) от целия стоп.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот Tsankovski » Сря 03 мар 2021 6:58


И аз бях направил тая грешка преди време, накичих цялата кола с ЛЕД осветление, но много скоро след това разбрах че е по-добро от жичката няма за старите машини


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Странен проблем с LED лампички

Мнениеот poliboy » Сря 03 мар 2021 13:28


Сега ми дойде един нов модел лед с двойна светлина и там е същия проблема.
Понеже съм си инат и намерих решение по българки. Рамених захранването на гнездата на габарита (където е двойа светлина в едно със стопа) с този който е за мъгла. На малката кола (която се кара само градско) е десния за мъгла не е захраненв но си има заготовките и пасна идеално. На голямата кола направих същия номер ама странното е че тия лампи с двойната светлина са с два вида разположение на пъпките за закрепване . Пилнах едното малко и го вкарах. На тъмно светят прилично, на слънце не си личи ама то и другите са така...



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 161 госта