Обтегач - Реставрация - обновяване на обтегач за ремък на VW

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
INJENERA1
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Обтегач - Реставрация - обновяване на обтегач за ремък на VW

Мнениеот INJENERA1 » Пон 11 юли 2016 16:10


Stenly написа:Обтегачите се сменят поради друга причина - разтварят се с времето. Не е само до ролката,за нея варианти бол - ти си приложил едното решение. Вътре има тефлон и пружина,които се износват и няма как да ги оправиш.


Тефлон няма в моя модел, лично го отворих! Пружината нищо й няма, достатъчно е дебела Ф8мм. Причината е друга - финансова, още я наричат бизнес! Иначе няма да се купува и се сещате, какъв ще е крайния резултат! :wink

На мен ми върши идеална работа! Разбира се всеки си има мнение! :love.vwclub




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Обтегач - Реставрация - обновяване на обтегач за ремък на VW

Мнениеот muns61 » Пон 11 юли 2016 16:18


Като избутваш темата, кажи колко струва полиамида за една ролка.

Последна промяна от muns61 на Пон 11 юли 2016 18:58, променено общо 1 път.


INJENERA1
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Обтегач - Реставрация - обновяване на обтегач за ремък на VW

Мнениеот INJENERA1 » Пон 11 юли 2016 16:24


Зависи от къде го купуваш - от 10 до 30лв.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Обтегач - Реставрация - обновяване на обтегач за ремък на VW

Мнениеот muns61 » Пон 11 юли 2016 19:04


Мдаа... Полиамид за 20-30 лв, лагер, пари за стругар. Тази технология е оправдана, ако полиамида, или лагера , или и двете са ти налични и си правиш ролката сам. Така правехме ролки за японки, италианки и французойки преди години. Вече не си струва.
На качествения лагер свали ли капсуловките да добавиш грес? Щото и в тях греста е символична.


powerade
Мнения: 1048
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Обтегач - Реставрация - обновяване на обтегач за ремък на VW

Мнениеот powerade » Пон 11 юли 2016 21:06


Истината е, че с наистина хубава грес и доволно количество, лагерите ще карат повече отколкото им се иска на производителите им. Затова както каза колегата е това символично количество незнайно каква грес. Затова предпочетох да заредя стария лагер с хубава грес и да му ЗАТВОРЯ отново капсоловките(не да го оставя гол да се напълни с прах и да приключи курса). Честно казано същото съм направил и с ролките на двигателя, които свалих предния път, тъй като са ок, само греста им беше поизбягала, заредих ги с нова грес и сега чакат да бъдат монтирани.
Разбира се всичко се прави на моя глава и никой не трябва да се ангажира с примера ми, все пак трябва да върви търговията и производството :) ;)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта