Помощ при избора на полираща паста

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Помощ при избора на полираща паста

Мнениеот Vincent1 » Нед 10 ное 2019 14:51


Здравейте,

Имам драскотини по една от вратите и реших да си ги правя сам. Драскотините са два вида - от клони и от паркощетата, като тези от клоните ги минах с 4000 и изчезнаха и сега трябва да ги мина с паста и вакса. Проблема ми е там където има щети от пакощета и е по дълбоко. Процедирах по следния начин - минах пред дълбоките драскотини с коректор в цвета на моята боя, след това лакирах и след няколко дни минах с водна шкурка 3000. Резултата не ми радва моного окото и затова реших да драсна една тема за съпорт. Както се вижда на снимката там където съм минавал с коректор и лак цвета е малко по различен, отделно има и останали леки вдлъбнатити. Може ли да ми кажете сега с какви пасти да мина за да изченат вдлъбнатитите и дали от пастите ще могат да се слеят двата цята (на нормалта ламарина и на тази която е мазана с коректор). Също ако може да кажете и каква паста да сложа на леките драскотини от клони които излезнаха с 4000.
Изображение




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ при избора на полираща паста

Мнениеот taran » Нед 10 ное 2019 19:12


Така като гледам,не ти трябва паста,а боядисване.Драскотините,в които може да ти закачи нокътя,като го прекараш по лака,обикновенно искат шлайф,грунд и боя.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vocil и 176 госта