Нарушено гумирано покритие на таблото

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
MTV198
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 10 дек 2019 10:59
Автомобил:
Двигател:

Нарушено гумирано покритие на таблото

Мнениеот MTV198 » Пет 03 яну 2020 18:45


Здравейте и Честита 2020-та година !
Притежаваме VW CC, който стана на 5-6 години и му се появи дребен дефект, който обаче много ме дразни. Не успях да намеря във форума лек за него, затова отварям нова тема. Касае се за гумираното покритие на таблото, около ключа за запалване. Покритието е надигнато и като го натисна с пръст сякаш залепва, но след малко пак се надига. Дразни ме и искам да намеря вариант да го оправя. Търсих за някаква гума, която да е кръгла и да пасне като ринг около него, но не намерих нищо подходящо. Предполагам, че се е скапало от натиска, който се прилага когато се пали колата/пръстите попадат на това място/. Мислих да сваля целия детайл и да го шкурим, боядисваме и т.н., но ще стане грозно, защото ще стои различен от горния детайл. Ако някой има подобен проблем и е намерил майстор/решение - ще се радвам да го сподели. Прикачам и снимките, които направих.
Прикачени файлове
IMG_20191203_135305.jpg
IMG_20191203_135257.jpg
IMG_20191203_135301.jpg




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Нарушено гумирано покритие на таблото

Мнениеот toraborat » Пет 03 яну 2020 22:39


Срещал съм мнения, че това soft touch покритие се продава на флаконче. Иначе има plasti dip, но не знам дали ще стане както трябва. Тук имаше човек дето възстановява изтъркани бутони, може и да знае нещо за това.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Нарушено гумирано покритие на таблото

Мнениеот brum » Съб 04 яну 2020 0:35


А подмяна с оригинален детайл? Има шанс цената да се окаже поносима :) .


MTV198
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 10 дек 2019 10:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Нарушено гумирано покритие на таблото

Мнениеот MTV198 » Съб 04 яну 2020 0:44


toraborat написа:Срещал съм мнения, че това soft touch покритие се продава на флаконче. Иначе има plasti dip, но не знам дали ще стане както трябва. Тук имаше човек дето възстановява изтъркани бутони, може и да знае нещо за това.

Изтърканите бутони се правят с пластификатор и после с черен спрей, правил съм си преди на голфа, но стават гладки, а това е грапаво.

Разгледах в нета за plasti dip и ми се струва, че може и да стане....ще се поинтересувам повече и ако има надежда ще взема, за да пробвам и ще пиша после.
brum написа:А подмяна с оригинален детайл? Има шанс цената да се окаже поносима :) .

ами то е доста голям детайл, който започва от вратата......т.е. половината кора......не ми се вярва да е поносима цената....не съм проверявал, ама ще е в стотици, да не кажа и повече.....просто е половината кора на таблото пред шофьора...

Последна промяна от Чудомир на Съб 04 яну 2020 0:59, променено общо 1 път.
Причина: Използвай бутон "Промени", не е нужно ново мнение, за да допълниш към предишното



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта