Проблем с механизъм от багажника

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Проблем с механизъм от багажника

Мнениеот Vincent1 » Пон 26 окт 2020 20:33


Здравейте,

Имам пробем с механизъма който служи за прикрепване на пода на багажника към покрива на багажника, когато трябва да се вади резервната гума. Случвало ми се е да дърпам по-рязко и пружината която се грижи дръжката да се прибира сама, като се пусне да се отскубва и механизма да се прецака. След това собственоръчно съм вкарвал пружината и нещата са се оправяли. Онзи ден сменях гуми и за да прибера секретния болт трябвашже да махам резервната гума. Гумаджията уж да ми помогне взе че дръпна рязко дръжката за пода на багажника и пружината се изхлузи от механизма. Не ми се занимаваше да я монтиам веднага и реших да оставя за уикенда. Но вчера изненада - пружината не пасва. Изглежда порада липсата на съпротивение нещо се е превъртяла. Вчера се мъчих с някакви клещи да я бъзикам, но нямва толкова здраво нещо. Та трябва да се пипа по професионално, може ли да дадете някакъви акъли какво да правя. Надявам се да има някакъв начин, тази пружина да се ремонитира или дали може да отида някаде да ми направят нова. Може ли контакт на майстор
Изображение




Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с механизъм от багажника

Мнениеот shotik » Вто 27 окт 2020 19:01


В София на ул Първа Българска армия в Орландовци има работилница за изработка на пружини .По твоята ще ти направи друга и може да удължи или измени формата ,ако му кажеш как да я направи. Аз поне три пъти съм ползвал услугите и съм доволен.

https://www.google.com/maps/@42.7201123 ... 384!8i8192

При увеличаване на образа се вижда номера 0888 942 766


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с механизъм от багажника

Мнениеот Vincent1 » Съб 31 окт 2020 19:21


Мерси колега, бях при момчето и направихме пружина. Доволен съм и го препоръчвам и аз.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта