Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
ivan9590
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 12 авг 2019 13:35
Автомобил:
Двигател:

Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Мнениеот ivan9590 » Съб 13 ное 2021 20:27


Здравейте! Опитвам се да реставрирам емблема на vw jetta mk2, на която вече й е паднала боята. Пробвах два спрея, единият с никел ефект, а другият с хром ефект. И с двата спрея не се получава като оригиналната емблема. Каква боя да взема за емблемата, за да се доближи поне долу-горе до оригинала? Благодаря предварително за отговорите и помощта!




Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Мнениеот shotik » Съб 13 ное 2021 21:07


И двата спрея са за вътрешно ползване, не е за външно, пише в упътването. Опитвал съм на велосипеди, не е добър резултата.
Ако намериш някъде хромиране, но и тук трябва да им кажеш дали е метална или е някаква пластмаса.

Последна промяна от shotik на Съб 13 ное 2021 21:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Мнениеот viksanlg » Съб 13 ное 2021 21:08


Преди една седмица си взех емблемите и рефлекторите от рециклиране. Като цяло съм доволен, само незнам колко време ще издържат нещата, но цената беше 30 лева на емблема.Дадох да ги рециклират във фирма Евертлак в Стрелча.Мисля че има писано някъде из форума за тях.Иначе хубави,лъскави,шаранийка...


ivan9590
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 12 авг 2019 13:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Мнениеот ivan9590 » Съб 13 ное 2021 22:14


viksanlg написа:Преди една седмица си взех емблемите и рефлекторите от рециклиране. Като цяло съм доволен, само незнам колко време ще издържат нещата, но цената беше 30 лева на емблема.Дадох да ги рециклират във фирма Евертлак в Стрелча.Мисля че има писано някъде из форума за тях.Иначе хубави,лъскави,шаранийка...

А по Еконт дали може да се прати? Трябва ли предварително да съм махнал боята или може да я пратя така с малкото останала боя и да я оправят? Или 30 включва само покриването? Благодаря за информацията!


ivan9590
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 12 авг 2019 13:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Мнениеот ivan9590 » Съб 13 ное 2021 22:15


shotik написа:И двата спрея са за вътрешно ползване, не е за външно, пише в упътването. Опитвал съм на велосипеди, не е добър резултата.
Ако намериш някъде хромиране, но и тук трябва да им кажеш дали е метална или е някаква пластмаса.

Благодаря за информацията много! На единия спрей пишеше уж, че издържал на атмосферни влияния, само на надраскване не издържал...


ivan9590
Мнения: 34
Регистриран на: Пон 12 авг 2019 13:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Мнениеот ivan9590 » Съб 13 ное 2021 22:26


Попаднах на нещо по-бюджетно. Някой да си е купувал от този сайт? Споделете какво ви е мнението. Не са оригиналната част разбира се, нооо изглежда като нея и покритието изглежда добре. http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimitro ... o-kb-2202c


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как да реставрирам емблема на vw jetta mk2

Мнениеот viksanlg » Нед 14 ное 2021 1:14


Няма нужда да се занимаваш да махаш старата боя, това си е тяхна работа.Аз си пратих нещата по Еконт до адрес.Когато говорих с тях по телефона ми заявиха, че специално емблемите трябва да се изпече боята по дълго време заради това, че била подложена на атмосферни условия иначе рефлекторите ми били вече готови /чаках 12-13 работни дни/



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта