От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот milenski_77 » Чет 07 апр 2022 19:16


Колеги знаете ли някъде в България да се продава течност за разтваряне на лепилото и разглобяване на неразглобяеми фарове?
https://a.aliexpress.com/_mP4UdIS
Не ми се чака един месец от Алито, а и не ми трябва голяма разфасовка каквато предлагат там.
Решил съм да си направя експеримент и да пробвам да вградя bi led лещи на Passat b7, а неговите фарове не се отварят с нагряване понеже са с лепило, което не е на битумна основа.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот muns61 » Чет 07 апр 2022 22:22


Съмнявам се да стане по описанието...


FEN_NA_TDI
Мнения: 165
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот FEN_NA_TDI » Пет 15 апр 2022 22:40


Караш пасат б7 и искаш да си правиш експерименти с фаровете??? Пич не се излагай, щом караш такава кола можеш да си позволиш и да я закараш при хора които се занимават с рециклиране на фарове


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот milenski_77 » Съб 16 апр 2022 9:29


FEN_NA_TDI написа:Караш пасат б7 и искаш да си правиш експерименти с фаровете??? Пич не се излагай, щом караш такава кола можеш да си позволиш и да я закараш при хора които се занимават с рециклиране на фарове

Какво като карам Passat 7? Какво значение има марката и модела на колата?
Обичам всичко да си правя сам по колите. Много отдавна не ходя по майстори (то и в нашия град няма кой знае какъв избор).
В крайна сметка удоволствието сам да си направиш нещо е несравнимо с това да си платиш на някой да ти жо направи.
В момента се подготвям да монтирам дясно хроматично огледало с памет и афтърмаркет side assistant.
Някои обичат да ходят за риба, други да рисуват, но аз като прост железар обичам да си човъркам по колата.


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот walentin » Съб 16 апр 2022 23:17


Колега, някъде във форума бях чел, че фарът се нагрявал бил във фурна до 140 градуса. При тая температура се отлепвало стъклото.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот drotomir » Нед 17 апр 2022 7:56


Така е , и аз правя доста неща сам , но има неща които е по добре друг да ти ги направи особено ако нямаш нужните време място и инструменти.


helikamov
Мнения: 286
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот helikamov » Нед 17 апр 2022 9:06


От ютюб:
Лакочистител но БЕЗ АЦЕТОН. Има такъв.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот milenski_77 » Нед 17 апр 2022 17:26


helikamov написа:От ютюб:
Лакочистител но БЕЗ АЦЕТОН. Има такъв.

Благодаря колега ще пробвам!


Kiofre
Мнения: 222
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:19
Автомобил:
Двигател:

Re: От къде може да се намери (закупи) течност за отваряне на неразглобяеми фарове?

Мнениеот Kiofre » Нед 17 апр 2022 18:00


Имай предвид, че това разтече ли се по поликарбоната отпред... и ще търсиш нови предни стъкла... или цели фарове.
Изкривяваш си една малка отвертка, едно шило, въоръжаваш се с много търпение и изчопляш лепилото(силиконов уплътнител е по-скоро)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта