Какво да измисля за жилата на парното?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
ludmil
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 21:30
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1990
Местоположение: Земята
Контакти:

Какво да измисля за жилата на парното?

Мнениеот ludmil » Нед 26 юни 2022 20:39


Здравейте!
Преди време пуснах тема как да преработим осветлението на панела на парното viewtopic.php?f=11&t=451863
Сега имам проблем със същия този механизъм - счупени са скобите или каквото е там, което държи шлаухите на две от жилата на парното. Нямам дори идея как са били хванати.
И понеже устройството е преработвано заради осветлението (светодиоди на копчетата), не ми се иска да го сменям с друго и пак да правя преработката. Може ли някой да снима, ако е възможно къде са скобите, които държат шлауха на жилото за най-лявата врътка (степени на вентилатора) и средната (топло-студено) та да мисля нещо как да ги хвана.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Какво да измисля за жилата на парното?

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 27 юни 2022 7:21


Това жило на врътката за степените на вентилатора е заради дългата нула, затваря една клапа на тунела като клапа за рециркулация като отидеш на нулата. Можеш и без него, другото го виж къде му е бележката на бронята на жилото и го вържи здраво със свинска опашка. Другия вариант е да смениш панела с врътките, става и от голф 3, ако си намериш здрав без изпочупени щипки и захвати към таблото. Панела с осветление също може да си оставиш


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Какво да измисля за жилата на парното?

Мнениеот milmar » Пон 27 юни 2022 15:09


Който си обича много Пастата и е със слабо сърце, да чете до тук :-) .

Това е болна тема. Аз се отказах да ги ремонтирам. Единствено жилото за топло/студено ползвам, като по най-просташки начин съм го извадил покрай пластмасите покрай волана и ръчно контролирам жилото. Другите съм ги фиксирал в положение, което съм сметнал за подходящо. Те и клапите ми отдавна са издухали дунапрените вътре и така и така няма значение много. Но тази топло/студено е важна, иначе няма килматик :-) . Рециркулация в купето се контролира електропневматично, не е с жило и там няма проблем. Това е на B4 и май има разлики, аз на степените на вентилатора нямам жило....


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Какво да измисля за жилата на парното?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 28 юни 2022 7:02


Ти си с климатик, без климатик дългата нула затваря клапата, на климатика е с вакумен клапан който се задейства от електричество


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво да измисля за жилата на парното?

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 28 юни 2022 11:03


Точно така е, аз на моите брони на жилата слагаш по две свински опашки стабилно стегнати и не съм има проблеми. Доста кофти е измислено, с метална пластина, която се застопорява на много тънко чопче пластмаса и общо взето трудно се сваля без да се счупи, особено предвид възрастта на пластмасата.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта