Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот dispatch » Съб 25 мар 2023 11:01


С такъв дизайн на медията съм от 3 години и е перфектен за модела. Трябва да е малко хлътнал екрана за да прави сянка... иначе слънцето много се отразява и нищо се не вижда. Конкретно този модел е на XTRONS 8-ядрен 4GB RAM 64GB ROM. Ползвам заводската GPS антена.

20210217_140614.jpg


20210213_170009.jpg


20200514_144155 (1).jpg


20200514_144043 (1).jpg


PS: Ааааа ... спестете си коментарите за волана! На мен ми харесва и е направен за този модел волан, аз съм си го шил и съм хвърлил много труд. Кожата е естествена напа и усещането е превъзходно. На който не му харесва - да не му обръща внимание.




Потребителски аватар
VWPASSATGL
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 14:13
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBDC 2009
Местоположение: Габрово

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот VWPASSATGL » Сря 17 май 2023 11:30


И аз съм на вълна китайска медия, която да поддържа копчетата на волана парктрониците и да има GPS и wifi като ще и споделям нет от телефона. Искам и камера за задно виждане но като чета какъв зор е там може и да се откажа. Колата е Пасат Б6 2009 и в момента има такава медия:
IMG_20230517_121813.jpg

Също така има и антена която в Гугъл я намирам, че е за GPS, но предвид медията която има не знам дали наистина е за GPS.
294125184c5c9a1fe772eed09bbb.jpeg

Въпроса ми е мога ли да ползвам тази антена за GPS защото не мо се лепо по таблото тия външни модули?
Също така трябва ли адаптация на медията за да работят всички екстри както са работили преди със старата медия.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Пет 19 май 2023 10:45


Ако тази антена работи, ще можеш да я ползваш - намират се преходници, това съм го описал в началото на темата още. Продаваха се и в OLX, сега не съм проверявал. Това иначе е най - добрият начин да свържеш антената за проследяване с медията.

Адаптация не се прави - ако всичко си свързал както трябва, всичко работи директно.

По отношение на медията, избери такава с поне 2GB рам, но според мен е по-добре да се ползва Android Auto или Carplay за директна връзка на телефона с медията по Bluetooth, по-малко занимавка е самото свързване, а и така ползваш разговори и навигация през медията.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 08 авг 2023 10:24


railfan написа: В пасат Б6 си влезе идеално в рамката.
Малко странно се усеща докато свикнеш, че нямаш врътки за регулиране на звука, по-лесно е от волана. :mhihi
Eто как изглежда монтирана:
Изображение

Колега, аз монитрах същата и ще използвам темата ти да споделя няколко отзива ... Първо, дизайна много ми харесва, не знам защо "777" казва, че била хлътнала, напротив, направо си заспива така както е, идеално си пасва със лайсната/рамката която е около цялата infotainment системка, аз лично съм много доволен! Така или иначе не харесвам особено кръглите врътки, така е по-изчистено и красиво и остава повече място за екран.
Относно увеличаването - аз също ползвам волана, защото бутоните на навигацията цъкат някакво шумно :mrgreen
Като цялостен отзив мога да кажа, че ако се абстрахираме от минуса, който ще споделя надолу, тази Infotainment система дава на колата много по-съвременно усещане. Аз имам iPhone и като свържа infotainment системата с телефона, чрез Apple carplay става супер готино. Има всички приложения, които бих ползвал, докато карам - Spotify, Google maps, Waze, разговори, дори има Viber и iMessages. Единствено е малко тъпо, че бутона "слушалка" на волана не отваря phone app-а вътре в Apple carplay, а тази на самия android device, а те са така да го кажа взаимозаменяеми, тоест или си се свързал към android-а, или с apple carplay и реално просто трябва да цъкам по infotainment-а, а не чрез волана да отворя phone app-а, но това е бял кахър.
В комплекта дойде микрофон, който прекарах супер гъзарски без да се вижда и сега е в горния ляв ъгъл на стъклото (гледано отвътре, разбира се) и хората ми казват, че когато говорим ме чуват идеално. Другото много яко от комплекта беше 2 USB-та, които съм оставил в жабката. Ако човек си купи камера има интеграция и ще показва, но аз нямам. Парктроници също засега нямам, но мисля, че няма да ги изобразява така:
Изображение

Огромния проблем е какво се случва с батерията ми ... Направо я унищожава! За 30 минути waze + spotify гълта към 10% батерия... Това ми е почти единствения проблем.
Аз не слушам много радио, но все пак е добре да отблежа, че преди бях с фолксвагенския RCD 310 и си ловят радио перфектно, сега сигнала е доста рехав и понякога прекъсва, понякога даже сменя станцията - предполагам, защото сигнала е зле...
Също така в настоящата си конфигурация мисля, че няма опция за aux. Има начин, но изисква запояване и допълнителна работа. Флашка ползвам в едното от USB-тата, които си прекарах в жабката.

Надявам се да е било полезно на някой написаното горе, ако имате въпроси пишете на ЛС! :)

Последна промяна от Никола.Веселинов на Чет 26 окт 2023 13:51, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 08 авг 2023 10:39


Между другото, ако някой е намерил начин да автоматизира свързването между телефона и infotainment-а ще е супер да сподели, че аз при всяко качване в колата влизам в bluetooth настройките си и се свързвам ... Вярно е, че това са 10 секунди, но напълно автоматично би било по-добре... :)


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Вто 08 авг 2023 11:01


Напълно автоматично е ако бтутот-а на телефона ти е постоянно пуснат, тогава като подкараш приложението за Carplay директно се Pair-ват. Поне при мен работи така, аз съм с Iphone Xr.
И макар да съм с телефон на 4-5 години вече, когато го свържа безжично през Carplay-я и реално медията започне да ползва неговите ресурси като нет и навигация, за около 2.30 ч ми сваля половината батерия. Което не е проблем лично за мен, защото рядко превишавам толкова каране, но когато го пусна да се зарежда имам Possitve rate, смисъл, батерията пълни по-бързо отколкото се изтощава. Зареждам през запалката и адаптерче. Тук въпроса е може би по-скоро до телефона. Моята батерия е на 83% живот според Apple.
За радиото - ако си го свързал с адаптер, към който има пусната и допълнителаната жица за захранване, не би трябвало да има проблем, поне на мен в София ми работят както преди радиата, а извънградско смущенията са пренебрежими и са предимно по планините, където сигнала не пробива добре.
За парктроника - почти същата е визуализацията както и сега, само че я събира в по-малко прозорче, защото китаеца е предвидил, че можеш да си вържеш и камера(нещо, което съм планувал) и тогава ще ти е по-полезно визуално да виждаш какво се случва, отколкото да караш само на слух, но иначе си я имаш, както и червените линии за приближаването.


Потребителски аватар
koko71
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 17 май 2007 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот koko71 » Съб 12 авг 2023 11:55


Здравей! Успяхте ли да сложите логото VW на мултимедията. Как?


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Нед 13 авг 2023 8:25


Не съм се и опитвал.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот dispatch » Чет 24 авг 2023 12:11


Относно логото: всяка мултимедия има сервизно меню, в което се влиза с ПИН-код и от там в под-меню се избира логото. ПИН-кода го има в книжката която идва с медията.

railfan написа:... и камера(нещо, което съм планувал)

Препоръчвам ти такава. Пробвах в плафона - изглежда грозно и свети различно от другия плафон. От тази дето съм монтирал, гледах да взема една от най-скъпите и качеството е доста добро.
20230614_132852.jpg


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот railfan » Чет 24 авг 2023 12:26


Можеш ли да пуснеш линк откъдето е купена, както и дададеш инструкции за монтаж?


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот dispatch » Чет 24 авг 2023 22:12


Днес като пусках поста и проверих обявата, от която съм купил камерата, вече не е активна. Поръчката е от 6ти Ноември 2020.
Към момента вече има по-нови, с по-добро качество (вероятно) и поддържани от по-новите софтуери на сегашните мултимедии.
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-trunk-handle-rear-view-camera-passat-b6.html?catId=0&initiative_id=SB_20230824120105&SearchText=trunk+handle+rear+view+camera+passat+b6&spm=a2g0o.productlist.1000002.0
На първо четене това излиза, като на мен лично, тези FishEye никак не ми харесват. Супер много изкривяват изображението и доста свикване ти трябва с тях.

Относно монтажа - буквално 1:1 с оригиналната. Малко по-твърд е бутона за отваряне на багажника, но не е болка за умиране и се свиква. Гумирана е и вода не влиза. Супер скрито стои и изглежда като заводски направено.
Кабелите си спомням, че трудно прекарах... рязах ги и запоявах после... отдели си повече време и търпение.


CynoRx
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 26 май 2023 19:09
Автомобил: VW Touran TSI
Двигател:

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот CynoRx » Вто 19 сеп 2023 19:36


Добър вечер на всички да кажа първо,второ взех си китайска медия на промоция от нашите сайтове за 120 лева за vw touran 2007,работи за моя голяма радост(от 2 години си търся нещо на по-нормална цена).И разбира се няма да мине без някоя мъка,въпроса ми е следния тъй като нямам знания в тази област (CAN bus),за управление на медията от волана не ми работи а е налична и сложена на буксата,медията не го разпознава гледах клипчета в тубата където трябвало да се ресетнат настройките обаче иска парола,а парола в кутията няма има едно листче с няколко снимки,но информация за пароли няма звънях на продавача не разбирал човека,не може да ми помогне и стигам до задънена улица.


Потребителски аватар
Kr1s0o
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 03 ное 2009 17:44
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: Varna

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот Kr1s0o » Пон 25 сеп 2023 22:29


Здравейте.
Препоръчайте мултимедия с Android, за Passat B7 2012 Variant 2.0 170. По възможност да визуализира оригиналната камера, климатика и парктроника. В момента колата е с RNS 510.


Потребителски аватар
KuPoNjIqTa
Мнения: 63
Регистриран на: Чет 14 авг 2008 13:29
Автомобил: Audi А6 allroad VW Caddy
Двигател: АSB Cayc
Местоположение: Тополовград / Бургас

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот KuPoNjIqTa » Чет 04 яну 2024 20:02


Здравейте, за много години на всички, живи и здрави. От една седмица и аз съм с препоръчаната от railfan медия с 6/128гб ram. Мога да кажа, че съм доста приятно изненадан. Очаквах да е доста по зле като качество особенно на звука, но за мое щастие качеството спрямо RNS 310 е в пъти по добро. Отделно след като автомобила е бил едно денонощие в покой медията стартира веднага след подаване на контакт, няма никакво забавяне и зареждане както доста други които съм виждал. Car Play се свързва веднага след като зареди медията. Не съм инсталирал допълнителния микрофон, тъй като всички с които разговарям ми казват, че ме чуват чудесно. Сега съм в дилема дали да сложа сим карта и да ползвам интернет от там за да не ми точи батерията на телефона, поръчал съм си и камера, но още не е пристигнала, монтирам ли я ще дам и мнение относно нея, парктроника иначе си работи коректно. Качвам няколко снимки. Хубава вечер на всички!


Потребителски аватар
KuPoNjIqTa
Мнения: 63
Регистриран на: Чет 14 авг 2008 13:29
Автомобил: Audi А6 allroad VW Caddy
Двигател: АSB Cayc
Местоположение: Тополовград / Бургас

Re: Монтаж на китайска андроид медия на мястото на оригиналната

Мнениеот KuPoNjIqTa » Чет 04 яну 2024 20:09


:biggrin
Прикачени файлове
1IMG_8043.jpeg
2IMG_8044.jpeg
3IMG_8046.jpeg



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта