Смяна на хидравлично масло + снимки!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dslm
Мнения: 42
Регистриран на: Чет 03 яну 2008 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот dslm » Пон 10 май 2010 2:14


:applause:




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот bobocamaro » Чет 02 сеп 2010 12:16


Колеги,извинявам се че "разкопах" темата,но мисля че е важна и вечна.
Та:аз го смених по малко по-различен начин,не твърдя че е правилен.Откачих входящ и изходящ маркуч от казанчето,забих двата маркуча в еднакви прозрачни съдове по 1L обем.Във "входящия" съд налях 500ml нова течност.След това запалих двигателя и преди всичко да "потъне" надолу и да глътне въздух го угасих.Съответно "изходящия" съд се наля с около1L страшна тиня,която изхвърлих.Всичко това повторих още един път.Идеята е че така системата не може да глътне въздух,и че новата течност изтласква боклуците в друг съд-не в съда на колата.Недостатък е че си заминават 2L масло :oops: ,но промивката е сигурна :beer


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот fox_vt » Чет 02 сеп 2010 12:50


Доста тарикатско май ще взема да го пробвам и аз .


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 03 сеп 2010 8:22


По тоя метод може да се ползва съда на колата за наливане, трябва да се откачи само крайната точка и да се пусне в легена. Промивката може да се направи и с хидр. масло наливно някакво за 3 лв литъра и после да се сипе хубаво масло, макар че аз доста отдавна карам с наливно масло в хидравликата!
Според мен колегата го е направил така заради страх от момента в който системата ще остане без масло и последващото обезвъздушаване. Не е страшно и няма да счупи помпата!


Потребителски аватар
Metodi
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 11:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Metodi » Сря 29 сеп 2010 14:25


Здравейте имам колата(голф 3 гтй) почти от 2 години, онзи ден гледах маслото на двигателя, антифриза и на хидравликата. Хидравличното масло ми е на минимума с черен цвят. И когато въртя от пълен ляв до пълен десен ми вие, може ли това да е от недостиг и старо масло. Според мен предполагам, че да. И мисля да направя същата процедура за да го сменя изцяло. Вие какво мислите по-моя въпрос, може ли да е от това ?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот bobocamaro » Сря 29 сеп 2010 15:37


Привет колега, наложително е да го смениш-както си описал нещата.Чудеса откъм виене и лек волан не очаквай, но си плаче за смяна :beer


Потребителски аватар
Metodi
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 11:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Metodi » Сря 29 сеп 2010 16:33


bobocamaro написа:Привет колега, наложително е да го смениш-както си описал нещата.Чудеса откъм виене и лек волан не очаквай, но си плаче за смяна :beer


Благодаря колега, в най-скоро време ще го сменя, сега ми се очертава едно пътуване утре и не искам да го сменям, че не знам по-пътя какво може да ми се случи, все пак ще го сменям за първи път, след като се прибера обаче обезателно ще я свърша тази процедура, дано само да разбера кой е маркуча за ниското налягане . :)


i3v3a3n
Мнения: 519
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот i3v3a3n » Пон 04 окт 2010 13:22


понеже възникна един въпрос и не искам да отварям нова тема нека видим какво ще измислим заедно...
колегата още в първия пост на тази тема е снимал маслото което е купил за хидравлика VAG G004000 M2 -- това масло е синтетично и не на минерална основа взаимозаменяемо е с PENTOSIN CHF202 до тук добре обаче нашите каручки са стари и по спецификация им дават масло G002000 което е минерално със синтетични добавки, никъде в интернет не можах да намеря спецификации по вискозитет което е най важната характеристика за да сравним двете масла.
Какво намерих за G004000 M2 -- предотвратява образуването на балончета в системата (пенообразуването), задължително за употреба на коли произведени след 2006 година , то е и единственото защото старото G002000 е спряно от производство.
Въпросът е дали двете масла са идентични и взаимозаменяеми ??? аз мисля че не. На този въпрос обаче може да се отговори ако има имформация за вискозитета и на двете аз не намерих
Какво намерих из чуждите саитове за G002000 -- минерално масло ,абсолютно идентично и взаимо заменяемо с :
PENTOSIN CHF 11S - синтетично хидравлично масло на минерална основа, за по дълъг пробег (extended mileage), -40°C до 130°C предвидено за Ауди но и за Vw, BMW, Mercedes Benz, Porsche, Saab, Volvo
Вторият еквивалент е Febi Bilstein 7.1 (Bilstein type CHF 7.1) - изцяло минерално масло еквивалент също на PENTOSIN CHF 11S , предназначено за стандартна употреба (стандартна подмяна), отново предвидено за Ауди но и за Vw, BMW, Mercedes Benz, Porsche, Saab, Volvo
Основният въпрос взаимно заменяеми ли са двете масла G002000 и G004000 M2 ????
Ако бяха то защо са сменили номера на новото масло G004000
какво друго успях да изровя от нета ... пишат из чуждестранните форумите че новото масло G004000 не е хубаво да се слага във стари коли (по точно рейки) предназначени за работа с G002000 , първо защото било по рядко и опасността от протичане била по голяма , второ защото гумените семеринги в реиките на по старите коли се влиаели от активността на новото масло един вид все едно разяжда старите семеринги и налице е пак рейка за ремонт.
Явно новите коли ги правят с някакви по качествени семеринги издържащи на новото масло
пропуснах да отбележа всички гореизброени масла са зелени на цвят ако това е важно...
Всичко това съм изровил от нета незнам дали е вярно , затова пускам този въпрос тук да видя вие какво мислите...
може би действително не е необходимо да се рискува с новото масло G004000


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот bobocamaro » Пон 04 окт 2010 17:49


Колега просто G002000 вече не се предлага, или аз не знам къде да го търся.Алтернативата му е G004000, било то опасно или не за старите системи.Лично аз, за мене си:почне ли да ми вие помпа, да ми се лайняви е ясно че е пътник и ще и набутам червен ATF за автоматици.Докато погине съвсем, не за друго ами се разправям и с хидравлични преси с по 2000kn натиск и 700bar работно налягане.Как една не протече и не се осра с тоя ATF-и там всичко е тефлон, гума и метал?А вервай ми, налея ли и G00цигумигу до месец, два бог да я прости.


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот golfajiata golf 2 » Чет 07 окт 2010 20:11


Извинете но да попитам от време на време ми затяга волана както се върти свободно изведнъж при маневра затяга с хидравлика съм ремъка съм сигурен че не е хлабав и в крайно ляво и дясно положение леко скърца дали е помпата или рейката не съм сменявал маслото но се съмнявам че е от него.Благодаря предварително за мненията! :?


i3v3a3n
Мнения: 519
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот i3v3a3n » Пон 11 окт 2010 22:09


е аз вече смених маслото купих PENTOSIN CHF11S ... много е скъпо литъра му е 34 лв ... на кутията му пише на немски и на англииски че е еквивалент на G002000 само че е пълна синтетика и може да се смесва със G004000 , не можело обаче да се смесва със минерално ... тъмнозелено е на цвят.
Ми да ви кажа не виждам балончета при работа на двигателя нито пяна , нито каквито и да било аномалии , държи се много добре , абсолютно никакъв шум не се чува от помпата по време на работа на двигателя и въртене на волана все едно че не работи , в крайно ляво и дясно има леко заглъхване което се чува от двигателя все едно че се затормозява и намаля леко обороти, волана се върти супер леко абе като на пасата на баща ми няма разлика, това е според мен работи перфектно няма никакво виене стържене или какъвто и да било шум който съм чувал от много други коли при маневра на улицата .... е разбира се незнам дали е от маслото това
На тези които ги интересува ще кажа когато системата е напълно празна от масло както беше при мен аз махнах рейката отвих тръбичките и изцедих старото масло до капка от всякъде (старото масло беше придобило прозрачно кафеникав цвят) та при наливане на новото масло ми глътна целия литър който бях купил и в момента ми е на минимума на резката на нивомера в казанчето , така че предполагам че за да стане на максимум трябва да долея още 100 грама та получава се литър и сто грама ако е напълно празна системата
Сега отговор на колегата по горе , чесно казано незнам вече от всички масла кое е по добре , червено зелено, оригинално ... аз в стремежа си да сложа максимално близко до оригиналното G002000 масло взех това след изчитането на толкова чужди сайтове , направи ми впечатление че това масло което налях беше по гъсто от старото което източих или така ми се е сторило може би щото е ново ... незнам
друго което видях от техническите данни на доста фирми производители вискозитета на тия масла е абсолютно еднакъв имам предвид G004000 , Pentosin CHF11S, Pentosin CHF202 следователно и на G002000 така че са 100% взаимозаменяеми
Сега на колегата искам да кажа червено масло не рискувах да сложа но ако в бъдеще ми протече рейката ще сложа то е десетократно по евтино от това ,но слагал съм такова масло на субарото за скоросната кутия и наблюденията ми са че то е доста по течно от това което налях сега , така че със сигурност не са еднакви , не съм гледал вискозитета на червено масло така че незнам колко е , но според мен има риск за рейката ако не е в добро състояние


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот ti6ogb » Пон 18 окт 2010 16:32


Актуална цена за маслото G 004 000 M2 - 28 лева в Ауто + Габрово
Смятам да го сменям утре дано да няма проблеми.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот ti6ogb » Сря 20 окт 2010 19:12


Маслото е сменено и засега всичко е ОК.Поради липса на горе описаните заместители, сложих G004000 M2.


Потребителски аватар
rahwin
Мнения: 266
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 17:48
Автомобил: VW Passat B5 1999г
Двигател: AJM
Местоположение: Пловдив/Раковски

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот rahwin » Нед 07 ное 2010 22:55


и мен ме чака тая процедура


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот w_smith » Сря 17 ное 2010 8:35


В момента има промоция на маслото в Еуратек - 17,95 лева/литър. :deal



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта