Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот plamen-roni » Нед 04 дек 2016 9:55


plamen-roni написа:Колеги, интересуваме тази шкода дали е с темпомат?
Каквото и да натискам нищо не се случва. На лоста за чистачките са бутоните за бордовия компютър. Обаче си нямам и на идея за какво са бутони на лостчето за мигачите,ако не за темпомат

Проблема е рещен . оказа се стоп машинката !




Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот deversant » Нед 04 дек 2016 22:19


batkotivalio написа:Здравейте колеги, инсталирах си един от тези лостове по 70-80лв. които се продават в момента в интернет, всичко е точно работи си перфектно с изключениена това, че не ще да ми връща лоста за мигача след завой. Колата ми е с вградено ESP, ако има значение. Изчел съм цялата тема, но като моя проблем не видях. Свързах се, разбира се с колегата който ми го продаде който ме посъветва със сглабяне и разглабяне да успея един вид да го нагодя, но за съжаление нищо не стана. Единствената ми идея е да пробвам само лоста да бъде трансплантиран от новия на моя оригиналния ключ. Въпросът ми е дали някой е правил подобно нещо и дали ще стане?

Мисля че става,иначе найстина така се прави.Разглабяш и сглабяш!Лентовият ти кабел е с правоъгълният,за това е така!Иначе самият лебтов връща мигача.Не си сглобил нещо правилно!Снимай колко стърчи белият пин на лоста.Има и малка тазлика с оригиналният,той има малко заостряне!По ското смени само това бялото стърчащо.Но със сглабяне на ново се оправя принципно.Ако не стане,тогава подменяй белият пин.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот batkotivalio » Пон 05 дек 2016 23:23


Не знам точно каква е причината. Знам само едно: независимо от това как съм го сглобил или с какъв лентов кабел съм със същия ключ, само че оригинален втора употреба си го монтирах и заспа от раз без да пипам каквото и да било. Нека всеки сам си прави изводите.
За мен тези ключове са поредния китайски боклук!
Мисля, че на клипа се вижда много добре за какво става въпрос.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот vanesto » Вто 06 дек 2016 10:00


Не всички китайски са боклуци, ето този е моя и работи без проблеми, мигачите също са ок:
https://www.aliexpress.com/item/VOLKSWA ... 55160.html
Друг е въпроса, че давате 80лв за нещо, което може да си купите за 37лв. Дори и да се случи проблемен лост, винаги можеш да се разбереш с китаеца да му го върнеш и да ти прати друг, или да си искаш парите обратно. В това отношение са много по-разбрани от нашите търговци.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот deversant » Вто 06 дек 2016 13:26



Натисни белият пин навътре!Като си го монтирал първият път,е заседнал поради не наместен лентов кабел.
За това при пускане на мигач не изкача.
Натисни го и ще видиш как ще заработи,монтирал си го на изкривен лентов кабел!
За това е добре преди да се свали лентовият кабел,да се лепне с тиксо да не се размества.
Както и да,гледам че си си намерил решение!


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот deversant » Вто 06 дек 2016 13:41


Лоста просто е в транспортен режим!Трябва да се бутне белият пин,преди монтаж...


Ivanmincev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Ivanmincev » Пет 16 дек 2016 23:54


Колеги бихте ли ми помогнали с активацията на темпомата имам следния проблем на Ваг Ком на 006 стоиностите на педалите ми излизат копчетата на бутоните също реагират но когато дадеш на за включване ми излиза 000001 вместо както е по схема на Ross Tex 000011 някои имал ли е подобен проблем колата е голф 3 1z


Ivanmincev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Ivanmincev » Съб 17 дек 2016 0:22


Само да вметна поле cruise present си стои 0.0 то не се променя а темпомата сам си го монтирах и никога не е работил съединител 100001 спирачка 010001 рес 001001 при сет 000101 без нищо 000000 момчето което ми го активира в Ваг каза че по принцип трябва да стане като се даде на on 000011 И cruis present 1.0 а не както е при мен и да питам някои от форума какво може да е


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7650
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот goppa » Съб 17 дек 2016 0:31


Това е защото трябва да се подаде + на 2 крака на ЕКУто. Явно твоите копчета подават само на единия.


Ivanmincev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Ivanmincev » Съб 17 дек 2016 18:18


И аз това го обмислям но не зная къде да търся закупих оригинална ръчка и я включих към оригиналната букса с 4 кабела захранващ и 3 които отиват към еку сет ресет и on на темпомат проверявах и пиновете към еку по спомен 34/35/66 педалите също реагират на Ваг от къде другаде взима информация и дали ми липсват връзки не зная но на всички схеми които намерих е вързан както трябва 3 те пина в еку за друго не намрерих информация pole Ваг раздел 006 поле 3. 000011 не зная от къде взима информация при мен само 000001 5 тата нула не мога да я активирам на 1


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7650
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот goppa » Съб 17 дек 2016 19:18


Ако ръчката е втора ръка е възможно да има дефект в нея и затова да не дава верига за появата на петата 1ца. Ще проверя схената за 1z каква е.

Проверих, може да не тиработи коректно педала на газта. иначе това са крачетата на Екуто за круиз контрола 34, 35 и 66


Ivanmincev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Ivanmincev » Съб 17 дек 2016 20:24


Благодаря колега нямам и представа предполагам че газста работи нали е ел потенциометър и не ми е правил номера чувал съм че трябвало да ума някаква връзка от таблото до еку за обороти или километри не помня точно но никъде не мога да намеря информация за нея


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот jordancho » Нед 18 дек 2016 19:56


Може би ще ти трябва още една жица - от стоп-машинката до 44-ти пин на ЕКУ-то. Провери на 44-ти пин на ЕКУ-то имаш ли нещо закачено, и ако да - какво идва по тази жица (+12V или минус), когато натиснеш спирачката и какво когато НЕ натискаш спирачката ?


Потребителски аватар
niky_ecc
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 19 авг 2009 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: свиленград

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот niky_ecc » Пон 30 яну 2017 21:25




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Мнениеот Xaxy » Вто 31 яну 2017 13:59


Колеги приятел има нужда от помощ. Взел си е темпомат, но джамбазина от моргата вместо да си поиграе, да ги извади като хората. Направо срязал кабелите, пинчетата останали в буксата. Сега се опитва да го сложи, но незнае за къде да го свърже. Някой да помогне?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта