Направи си сам: Темпомат (само за ТДИ)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 22 яну 2008 16:07


1З е ама от ровене почнаха да хвърчат искри :shock




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Andonov » Вто 22 яну 2008 16:18


Аз смея да твърдя че се вдига от постоянното каране на 4 коли различни (все дизели) като две от тях са с авт.кутии.Ако колонката лъже и аз ви подвеждам,но тя и колите са на един и същи човек.При сравнително равен път (без да има спускания и изкачвания) съм съгласен че разхода "пада" защото темпомата ще държи константа скорост а ние можем да си я шашкаме и от там хоп и много гори.Разхода не пада ние горим повече с карането си.Сега при начупен терен - темпомата се стреми да държи една и съща скорост подавайки повече гориво дори и да следва след това спускане (той няма как да занае) и после намаляне на горивото за да задър жи скороста и т.н., докато ние преценяме колко да е натиснат педал съобразявайки се с терена и пътната обстановка.При изкачване (ако не е продължително) спокойно можем да задържим педала на същото положение макар и скороста малко да падне но след спускането колата ше се ускори дори повече (използвайки инерцията) и от там икономия.Та в крайна сметка всичко зависи от задволанното устройство.Това са моите наблудения.А сега леко и безаварийно каране на всички колеги :wink:


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Вто 22 яну 2008 16:53


Rabbit_TDI написа:1З е ама от ровене почнаха да хвърчат искри :shock


Аз още продължавам да търся и смотаната букса :(. Сега като сеприбера живот и здраве, ще ида пак в бокса но тоя път знам къде да търся. Предишния път в сервиза на приятеля търсихме на грешно място.

Brezel : Кажи къде беше горе долу навряна твойта букса да не разглабям сега цялото табло :shock :?


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 22 яну 2008 17:10


Е аз темпомата основно на право го включвам.Има ли наклончета си я карам "крачно" :lol:


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Мнениеот GodLike » Вто 22 яну 2008 17:25


Ако колата е автоматик като пасата на dobrinb темпомата сменя ли сам скоростите когато е необходимо за да поддържа скоростта?

Ако реша на мойта да и сложа пак ли такова търсене ще падне като при заека_тди?


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Вто 22 яну 2008 19:05


Rabbit_TDI написа:1З е ама от ровене почнаха да хвърчат искри :shock


Абе човеко от теб па такова нещо не съм очаквал. Аз ако ше отквачвам бушониерата задължително откачям акомулатора. После нали има и пипане по еърбега....ако се отвори ше има счупени носове.

Та правилото си е : махаш клемите и тогава се гмуркаш в кабелите като свиня във варена тиква :lol:

Андан незнам при тебе как са нещата но аз направих следното нещо. Вчера вечерта в дъжда я разглобих и с едно фенерче два часа и половина. Откачих и леко придърпахх бушониерата напред. Гледах въртях нищооо.

Днес сутринта пак нищо. :lol: След по дълбоко гмуркане се оказа че буксата е почти залепена за купето. Дупката през която минават всички кабели от мотора към купето. Так се беше скрила буксата заобиколена от останалите кабели (почти като в пъшккул беше)

По друг начин незнам как да ти опиша как бепе при мен.

Значи като вече видях буксата я дръпнах малко по към за да стане по дълаг кабела (издърпах го в посока купе)

Поздрави

моят съвет : без фенерче нема да го видиш.


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Alek » Вто 22 яну 2008 19:57


А някой знае ли на Поло TDI дали трябва да има такава букса?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Andonov » Вто 22 яну 2008 20:16


GodLike написа:Ако колата е автоматик като пасата на dobrinb темпомата сменя ли сам скоростите когато е необходимо за да поддържа скоростта?

Ако реша на мойта да и сложа пак ли такова търсене ще падне като при заека_тди?


Е това е готиното на автомата 4е сваля сам според наклона една или две предавки, но тоава още повече вдига разхода.Но е супер глезотия - темпомат със автомат. :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 22 яну 2008 20:42


ОФФ:Brezel то хубаво за акомулатора ,ама като бързаш пусти мързел пък и занулява километража :oops: -като подскочи искрата го махнахме акомулатора де :lol: Аз на моя даже като прекарвах кабела ме беше страх да не думнат възглавниците/не съм сваля волана ,а само бърках из кабелите/ - ма то няма ли тръпка за кво живеем :lol: При мене буксата беше на същото място и аз като тебе дръпнах бушониерата ,ама при Adnan незнайно защо там стой една кутийка за централното,маркучите за централното и кабелите му и ни бушониерата може се дръпне доклпай ни главата да си завреш.Няма да описвам и ква картинка бяхме на паркинга на Шел - Младост.Аз върху един плакат с ено фенерче в странна стойка наврял се под таблото и Аднан държи бушониерата - всичко тва на фона че бяхме с чисти дрехи в обедната почивка в ден в който беше валяло и типично за софия сичко беше в луга и кал :lol: :lol:


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Сря 23 яну 2008 1:09


Alek написа:А някой знае ли на Поло TDI дали трябва да има такава букса?


Трябва да има, мисля че ръчката беше друга. Не съм сигурен но след като си AHU (модерен мотор прозивеждан от 95-96та насам) трябва да има.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Сря 23 яну 2008 1:15


Alek написа:А някой знае ли на Поло TDI дали трябва да има такава букса?
няма фабри4но ,но може да се сложи-преди месец проверявах тия неща


Потребителски аватар
veidar
Мнения: 274
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 17:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

polo clasic 1.6 AAE

Мнениеот veidar » Чет 24 яну 2008 11:07


polo clasic 1.6 AAE 98 Дали може да има таква букса? И дори да има ако не е вклучен темпо мата колко щеми струва това.
Наистина темата е много добра и от,както посещавам форума доста неща съм си направил даже на голфетката си сложих мфа сега остава на стария
даго модефицирам.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Чет 24 яну 2008 11:19


GodLike написа:Ако колата е автоматик като пасата на dobrinb темпомата сменя ли сам скоростите когато е необходимо за да поддържа скоростта?

Сменя, сменя, много е арно. Когато съм намалил, и дам RES, си започва да ускорява сам, докато не стигне зададената скорост, като междувременно си превключва предавките. :wink:


Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Чет 24 яну 2008 11:33


а с темпомат кикдауна включва ли ти се?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Чет 24 яну 2008 12:13


rusty написа:а с темпомат кикдауна включва ли ти се?

Едва ли точно кикдауна, но например ако се движа например с 60 на трета /или с 90 на четвърта/, и дам рес, то само си сваля една предавка надолу. Кикдауна обикновено сваля по две.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта