Огледала с подгряване

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот shotik » Пон 28 дек 2009 6:06


icefire написа:Супер сте, колеги ;) Само да намеря малко време и почвам! А какво реле да купя и има ли нужда от такова, при положение, че ще ги сложа на отделен ключ, като този за подгряване на задното стъкло?


Ако правиш подгряването с лампите ,може само с ключ,за подгряване с реотани ползвай реле като това за фаровете или за отопление на задното стъкло.




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот icefire » Пон 28 дек 2009 22:38


Добре, ще си купя едно такова ;) Благодаря за помощта!


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот icefire » Вто 19 яну 2010 19:19


А, само да попитам, според вас дали ще стане ако реотанът се залепи за стъклото с някой термоустойчив силикон.., примерно черният на виктор рейнц.. или по-добре с двойнозалепващото?


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот Namesata » Вто 19 яну 2010 22:24


много ми е интересно що не ходите да си купите направо едно огледало готово направено заводско.Като прочетох темата първоначално си помислих че фабрично нямат подгряване на огледалата но онзи ден на G60 ми видях че има подгряване на огледалата и подгряване на пръскалките на чистачките.толкова ли са много 20-30лв за оглдало с подгряване,вместо да го лепиш да го мажеш па земе го натиснеш малко и да се пукне. :roll:


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот shotik » Вто 19 яну 2010 22:42


Namesata написа:много ми е интересно що не ходите да си купите направо едно огледало готово направено заводско.Като прочетох темата първоначално си помислих че фабрично нямат подгряване на огледалата но онзи ден на G60 ми видях че има подгряване на огледалата и подгряване на пръскалките на чистачките.толкова ли са много 20-30лв за оглдало с подгряване,вместо да го лепиш да го мажеш па земе го натиснеш малко и да се пукне. :roll:


Тук идеята е да си направиш сам ,може би това което го има готово да не е идентично с модела за който се търси.


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот butsefal » Нед 31 яну 2010 19:45


аз пък имам проблием и не виждам снимките...


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот passat123 » Нед 31 яну 2010 23:41


Проблема е друг няма махане на стъклото огледалото по точно !


Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот VW`VENTO » Пон 01 фев 2010 9:11


passat123 написа:Проблема е друг няма махане на стъклото огледалото по точно !

потопи го във спирт и ще стане номера :wink:


Потребителски аватар
garsona
Мнения: 474
Регистриран на: Вто 22 сеп 2009 20:12
Автомобил: Passat B5TDI Honda Accord6 vtec
Двигател: ATJ F18B2

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот garsona » Пон 08 фев 2010 23:04


Аз си чупих огледалото от напъване (по-точно самото стъкло на огледалото) , бъдете внимателни !

Последна промяна от garsona на Чет 25 ное 2010 10:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
g06ko
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 13:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот g06ko » Вто 09 фев 2010 19:44


Аз направих огледалата(не е на VW) по същия начин- с двойнозалепващо и кантал, станаха около 15W на огледало. Вече трета година не са мръднали, ако се направят както трябва няма никаква опасност от разлепяне, за спукване от топлината също не може да става въпрос защото не се нагряват изведнъж. Аз го правих за "спорта" и ако нищо не счупиш по време на интервенцията наистина излиза 2-3лв, но само ако някой има желание и свободно време иначе според мен не си струва при положение че ги има фабрични за по 15-20лв а по моргите се намират и по-евтино.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот icefire » Сря 10 фев 2010 23:17


Къде го намирате тоя кантал бре колеги..
Аз обиколих всички железарии в центъра и никъде не намерих. Днес си купих реотан за бързовар - 2 киловата. Уж бил 0,4 мм, но като го измерих у нас с шублера се оказа 0,5 ;) Съпротивлението му идва малко ниско... към 8-9 ома на метър.. ше трябва да сложа повечко проводник докато го докарам до 13-15 ома....


red_fire
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 26 окт 2008 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот red_fire » Вто 16 фев 2010 10:23


колеги имам едно огледало с потгряване..,шчупено е огледалото,но инсталацията за потгряване,и мотор4етата за ел са здрави.ако някои го иска да драсне едно лично..пиша тук,защото преди време..и аз си търсех...и тук по лесно ще помогна на някои търсещт!!! :да:


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот zdravko_jett » Съб 27 фев 2010 10:34


колеги как да сваля това огледало, защото дясното го пукнах не мога да го измъкна, къде да напъна точно? не искма и лявото да пукна


Потребителски аватар
Bobcho_82
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 20:04
Автомобил: Golf 2
Двигател: GU+
Местоположение: София

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот Bobcho_82 » Сря 03 мар 2010 13:58


Здравейте Колеги дойде време и аз да се похваля с огледала с подгряване. :D
Мойте се получиха около 15 ома но за съжаление нямам снимки от направата им.Гледам че някои се оплакват че са счупили самото стъкло при отлепването има 2 начина за разлепване.Или с пистолет за горещ въздух или с някакъв разредител кореселин ацетон та дори и спирт. Аз пробвах първо с горещ въздух но ефекта беше....... :beat_butt2 добре че огледалото си беше счупено от преди това.С кореселина става НО зависи от пластмасата на едното започна да се размеква тя а не лепилото. Тогава се сетих че имам еднин спрей за почистване на електронни елементи и контакти който разтваря всичко но не вреди на пластмасата. Изображение
С него стан супер лесно само после бавничко изветрява и лепилото е доста лигаво. Аз направих следното сложих огледалаото на равна повърхност и напръсках средната част в кръгът обилно със спрея и го оставих да подеиства. След 5-6 минути лепилото беше почнало да става на балончета.Тогава с тъничка отвертка започнах да промушвам съвсен лекичко между пластмасата и гърбът на огледалото като пръскам по малко със спрея в дупката.
И накрая един съвет :012: никога не напъвайте в средата на огледалото.
Успех на всички в начинанието. :beer


tolio
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Огледала с подгряване

Мнениеот tolio » Пон 22 ное 2010 13:03


ТОВА СЪС ПОДГРЯВАНЕТО НА ОГЛЕДАЛАТА ГО НАПРАВИХ И СТАНА МНОГО ЯКО.АЗ ГО НАПРАВИХ СЪС НАГРЕВАТЕЛ ЗА ПЕЧКА ,ОТ ТЕЗИ МАЛКИТЕ ЕЛВИ СЪС РЕОТАН.АЗ СЪМ ГО ВЪРЗАЛ ДИРЕКТНО КЪМ ТОКА,КАКТО Е ФАБРИЧНО НА НЯКОИ АВТОМОБИЛИ.ДИРЕКТНО ИМАМ ПРЕДВИТ ПРЕДИ КЛЮЧА ЗА ПОДГРЯВАНЕ НА ЗАДНИЯ ПРОЗОРЕЦ,КОГАТО ДАМ КОНТАКТ НЕ Е АКТИВНО А САМО КОГАТО ЗАПАЛИШ КОЛАТА.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта