Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот gomez » Пон 19 яну 2009 10:35


Rabbit_TDI написа:Само не разбрах защо отваряш кутията в моторния кош.На Г3 ставаше като се бръкне само под волана :shock Иначе имам оригинално лостче ,ма кьто гледам ква е занимавка при Г4 май ще пропусна.

Първо бръкнах отдолу и напъхах буксите, обаче се оказа че не са се закрепили като хората. После като отворих откъм компа нещата станаха много лесно - просто "женските" букси които влизат отдолу трябва да се законтрят в буксата, най-добре става като не пречат "мъжките" вкарани отгоре.




tora-bora
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 19:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот tora-bora » Пет 13 фев 2009 9:12


Здравейте колеги. От около един месец обикалям по магазините и търся въпросните кабели. Или казват , че такъв номер не съществува или казват цена около 180 лв. Като ги попитам какво представлява "нещото", не знаят. Молбата ми е, ако някой има схема на кабелите нека я пусне. Имам буксата, стоеше с отрязаните кабели на самото лостче / втора употреба/, но оригиналните цветове се различават от тези на кабелите за допълнително слагане.


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот gomez » Сря 04 мар 2009 12:45


Колега, питал ли си в Ауто+ за кабелите ?


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот gomez » Вто 07 апр 2009 18:59


Днес монтирах темпомат на шкода октавия с AHF мотор!
Същото е !
Прилагам снимки, как са кабелите в Черната букса. Както на Голф и Бора !

Изображение
Изображение
Изображение



Синя жица - Номер 1
Червено-жълта - Номер 2
Жълто-черни (2)- Номер 3
Бяла - Номер 9

При вкарване на кабелните обувки в буксата първо отместете розовата "пластмаса" настрани! Играе роля на контра на обувките след монтаж!


Потребителски аватар
zloqq
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот zloqq » Пон 13 апр 2009 12:10


Ехее, т'ва е моята кола! Благодарности още веднъж, gomez Голяма благинка се оказа това лостче! :beer


Потребителски аватар
DaveGahan
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 13 яну 2008 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот DaveGahan » Вто 14 апр 2009 9:25


съжалявам за наивния въпрос предварително но не трябва ли да има и нещо на педала за газта?въобще какво точно натискаш ,за да се включи? и друго..след като темпомата е в действие и натиснеш газта изключва ли ? и ако може точна крайна цена на чарковете в Ауто + ? благодаря предварително и поздрави на колегата Гомез.чел съм негови мнения и мисля,че е доста начетено момче :да:


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот k_garchev » Пет 17 апр 2009 12:28


Колеги аз имам един въпрос-може ли да си сложа и аз темпомат?Колата е голф 4 1.6SR AKL мотор,Highline изпълнение(не съм сигурен но така ми казаха)произведена е декември месец 1999!От многото теми не видях някой да е слагал на този мотор!И от четеното разбрах че трябва газта да ми е ел. а не със жило!Как мога да разбера това?Не съм много наясно и за това питам,благодфаря предварително на отзовалите се!!!


Потребителски аватар
nikevas
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 11:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот nikevas » Пет 17 апр 2009 15:47


Здравейте. И аз вече мога да се похваля с екстрата темпомат. Най-накрая ми остана един свободен слънчев ден и го монтирах. Ключа го бях купил още миналата година от 'аутоплюс' (75лв.) без кабелите и след дълго издирване на схеми и естествено с помощта на теми като тази от форума успях да се сдобия с тая джаджа. Кабелите ги запоих за самия ключ на темпомата, а другият им край свързах по тук посочената схема (10-пиновата черна букса), но ги запоих и там, тъй като нямах тези специални накрайници влизащи в долната букса. Направих и снимки на операцията по поставянето и като ги ъплоудна ще дам линк тук. Благодаря на всички колеги за помощта и успех на всички, които се борят с темпомата. Ако мога да съм полезен с нещо - питайте.
Ае чао за сега...

Ето линка: http://search.data.bg/ready/75e7f2cfd9ef58261d8416a16a4323b9

Последна промяна от nikevas на Чет 24 окт 2013 11:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот gomez » Нед 19 апр 2009 17:27


DaveGahan написа:съжалявам за наивния въпрос предварително но не трябва ли да има и нещо на педала за газта?въобще какво точно натискаш ,за да се включи? и друго..след като темпомата е в действие и натиснеш газта изключва ли ? и ако може точна крайна цена на чарковете в Ауто + ? благодаря предварително и поздрави на колегата Гомез.чел съм негови мнения и мисля,че е доста начетено момче :да:


:да: мерси за комплимента !
Машинките си ги има и на трите педала. Който от трите педала да натиснеш изключва темпомата. Активира се от лостчето. Ако ти трябва подробно обяснение ще ти напиша !!!
За съжаление не мога да ти помогна относно цените, моя комплект беше от Ebay. - около 130 лева лост и кабели !


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот k_garchev » Вто 21 апр 2009 17:27


k_garchev написа:Колеги аз имам един въпрос-може ли да си сложа и аз темпомат?Колата е голф 4 1.6SR AKL мотор,Highline изпълнение(не съм сигурен но така ми казаха)произведена е декември месец 1999!От многото теми не видях някой да е слагал на този мотор!И от четеното разбрах че трябва газта да ми е ел. а не със жило!Как мога да разбера това?Не съм много наясно и за това питам,благодфаря предварително на отзовалите се!!!

:arrow:


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот ifidik » Вто 21 апр 2009 20:56


gomez написа:
DaveGahan написа:съжалявам за наивния въпрос предварително но не трябва ли да има и нещо на педала за газта?въобще какво точно натискаш ,за да се включи? и друго..след като темпомата е в действие и натиснеш газта изключва ли ? и ако може точна крайна цена на чарковете в Ауто + ? благодаря предварително и поздрави на колегата Гомез.чел съм негови мнения и мисля,че е доста начетено момче :да:


:да: мерси за комплимента !
Машинките си ги има и на трите педала. Който от трите педала да натиснеш изключва темпомата. Активира се от лостчето. Ако ти трябва подробно обяснение ще ти напиша !!!
За съжаление не мога да ти помогна относно цените, моя комплект беше от Ebay. - около 130 лева лост и кабели !

поправка-от двата педала.от педала на газта не се изключва темпомата


Потребителски аватар
zloqq
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот zloqq » Сря 22 апр 2009 23:39


k_garchev написа:Колеги аз имам един въпрос-може ли да си сложа и аз темпомат?Колата е голф 4 1.6SR AKL мотор,Highline изпълнение(не съм сигурен но така ми казаха)произведена е декември месец 1999!От многото теми не видях някой да е слагал на този мотор!И от четеното разбрах че трябва газта да ми е ел. а не със жило!Как мога да разбера това?Не съм много наясно и за това питам,благодфаря предварително на отзовалите се!!!

Най-добре е да попиташ директно в сервиза дали може да се монтира този тип круз контрол на дадения двигател! Просто завърти едно телефонче и ще си наясно!
Относно изключването на круз-а - изключва се от съединител и спирачка. Ускорява ли се - все още е включен. Когато се отпусне педала, колата намалява до зададената скорост от преди ускорението и продължава да я поддържа!


Потребителски аватар
Боби Доктора
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот Боби Доктора » Вто 17 авг 2010 8:05


На AKL мотора не става монтаж на темпомат ИМЕННО ПОРАДИ ФАКТА, че дросела (газта) се управлява с жило, а не по електрически път. (Или иначе казано технологията Drive by wire). Казвам го от опит, защото карам Октавия 1 със същия мотор.


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Монтаж на Темпомат на Голф 4 TDI 1998г.

Мнениеот jollycatman » Пет 03 сеп 2010 16:20


vaskoto1 написа:
gomez написа: да се види дванадесетостена номер 8 който крепи волана !!!


не е 8 пич-12 е. :wink:

Колеги, свалянето на волана може ли да стане вместо с дванадесетостен с шестостен и с кой номер?


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Монтаж на Темпомат на Голф 4 TDI 1998г.

Мнениеот achodemo » Пет 03 сеп 2010 18:39


jollycatman написа:
vaskoto1 написа:
gomez написа: да се види дванадесетостена номер 8 който крепи волана !!!


не е 8 пич-12 е. :wink:

Колеги, свалянето на волана може ли да стане вместо с дванадесетостен с шестостен и с кой номер?


Най добре си вземи един накрайник М12 2лв. струва , че с шестостена може да прецакаш болта , доста е стегнат !



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта