Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
MAPTO7007
Автомобил: Golf 4 4MOTION - Audi A4[quattro]
Двигател: AZJ 2002 - BFB 2007

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот MAPTO7007 » Сря 29 юли 2020 14:41

Привет и от мен.
Възникна проблем при добавянето на темпомата на Голф-а.

Закупих лостче от новия тип марка ERA и кабели от Алиекспрес.
Цветовете на кабелите не бяха като на оригинален сноп ами с плътни цветове.

Колата е Голф 4 2.0i (AZJ) 2002 година.
От файла в pdf и след разглабяне на всичко установих,че немския инженер наистина ми е спестил кабелите от буксата на ЕКУ до черната букса.
Следователно трябваше да следвам схемата от файла,която гласеше,че трябва да закача директно кабелите от буксата на лостчето към буксата на ЕКУ.

Така и направих,използвайки схемата от Аутодата,която до сега не ме е подвеждала.
ПИН 2 към ПИН 75
ПИН 3 към ПИН 57
ПИН 4 + ПИН 7 към ПИН 38
ПИН 5 към ПИН 76
ПИН 6 кабелчето.с кабелна обувка на +12в през бушон.

Всичко добре,влизам с ВагКом в Engine и виждам в второто поле,че вече имам буква "G" там където е кода на мотора.
Влизам в Login 11,пиша 11463,натискам Do It,обаче не ми изписва Code Acepted,нищо,така ли трябва да е?

На Measuring Block в 066 група,спирачката и съединителя реагират,но копчетата и лостчето НЕ.

Незнам как да диагностицирам проблема.
Имам едно леко съмнение,защото черната буска влизаща в лостчето,не иска да щракне да заклини щипката в него,но и не искача,може ли от това да е проблема?
Изобщо всякакви съвети за адекватна диагностика и отстраняване на проблема,биха ми били от полза.

Мерси предварително.

Stefann3
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на Темпомат на Golf 4, Bora TDI 1998г. !

Мнениеот Stefann3 » Съб 12 сеп 2020 13:31

Здравейте, прочетох доста по темата, но нямам категоричен отговор, дали мога да сложа темпомат на Seat vario 2002г 1.9AGR. Може ли някой да съдейства? :redface
Прикачени файлове
DC725DBE-CE7A-4402-BB1A-B5527BEC5354.jpeg

Върни се в “Направи си сам!”