Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот bobcho » Нед 15 ное 2009 15:56


Пасат Б3 с АБС мотор е моя и беше оригинално с плътни дискове256х13 мм.Бяха за смяна и си купих супорти за вентилирани дискове и преправих предните на вентилирани 256х20 мм.




dejan_mimi
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 28 ное 2009 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Въпросното болтче

Мнениеот dejan_mimi » Съб 27 фев 2010 12:39


К.Одаджийски написа::respect
Първо за темата въпреки че на първата страница съм похвалил Радо, второ за допълнението по темата от колегата и трето, най - много се радвам, че тук има доста хора които предпочитат да дадат парички да си подменят спирачките вместо да си купят усилвател и суббуфер.
Още веднъж :respect

П.С При мен фиксиращото болтче на предните дискове ми създаде доста главоболия с нежеланието си да се развие. Разпробих го с 4мм свредло и поради липса на свинска опашка или там както му се вика на тоя инструмент го разкарах много леко с метчик, първо 5мм и после 6мм., след което си завих нови болтчета.
Препоръчаха ми тук и слагах дискове Делфи и накладки TRW. За четирите диска и комплектите накладки платих 330лв.

Аз това болтче го чупа като не иска да се развие. Дигам колата на крик, свалям гумата, включвам на втора и яко газ и спирачки едновременно. От силата на спирачната система и силата на въртене на диска това болтче се къса. После така и не сложих ново.


Потребителски аватар
detelin_p1
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 14 юни 2009 23:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vetovo , Ruse , Bulgaria

Re: Въпросното болтче

Мнениеот detelin_p1 » Пет 12 мар 2010 16:18


Имам един приятел кото има б3-ка и на скоро сменяхме дискове,накладки и задни лагери (отзад е с барабани). Получи се доста сполочливо с новите дискове БРЕМБО накладките и лагарете.Нямаме много опит ,но във връзка с болчето на всяка кола то прави проблем.Използвахме метода с дрелката и метчика :да:.В комплект с дисковете си има и нови болтчета.А за задните лагери има голяма разлика между барабанни и дискови спирачки. :screwy


Потребителски аватар
S.Lazarov
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 10 апр 2010 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот S.Lazarov » Пон 17 май 2010 17:12


пробелама колеги ми е следният с тва прослувуто блоченце което държи диска да не мърда моито нещо нз как е станало но е скъсано и дискът ми като го хвана играе даже нз дали от него но ми се беше развил даже лагера. ... дали ще го бърка да му направя една дупка на старото място кадето е било да му направя една резба и да сложа др болче.


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот zdravko_jett » Пон 17 май 2010 19:24


S.Lazarov написа:пробелама колеги ми е следният с тва прослувуто блоченце което държи диска да не мърда моито нещо нз как е станало но е скъсано и дискът ми като го хвана играе даже нз дали от него но ми се беше развил даже лагера. ... дали ще го бърка да му направя една дупка на старото място кадето е било да му направя една резба и да сложа др болче.
колега това болтче държи диска да не се размества когато сваляш гумата и е качваш д ане се разместват отворите на мойте предните на 2те няма болтчета и никви ядове с него и без него все тая


Потребителски аватар
S.Lazarov
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 10 апр 2010 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот S.Lazarov » Пон 17 май 2010 19:42


мерси колега.
Само да попитам от пред по принцип с кви лагери трябва да е с конусен или ролков защото ми се беше развил лагера и го притегнах нормално.
и от какво може да се е саморазвил аз в първият момент като видях дискът така да се клати и болчето скъсано си викам да не е свързано нещо с диска но явно не е било от тва.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот kaiser666 » Пон 17 май 2010 23:14


Не знам как ти се е саморазвил лагера и как си го натегнал,като е набит с преса в главината. Нали за преден става въпрос(щом говориш за болтче и клатещ се диск)?

Предния лагер е такъв тип: http://emk-33.com/shop/image/601%20953.jpg


Потребителски аватар
S.Lazarov
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 10 апр 2010 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот S.Lazarov » Пон 17 май 2010 23:33


да за преден става дума гайката която го стяга се беше развила като я дигнах на крик цялата гума се клатеше на дето си искаше :D стегнах гайката и вече нищо не мърда за ся :)


Потребителски аватар
S.Lazarov
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 10 апр 2010 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот S.Lazarov » Вто 18 май 2010 13:52


но след един малък пробег от 7 км пак се разви :( от какво може да иде проблема ...


zdravko_jett
Мнения: 1870
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 18:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот zdravko_jett » Вто 18 май 2010 17:28


S.Lazarov написа:но след един малък пробег от 7 км пак се разви :( от какво може да иде проблема ...
,по принцип тея гаики са самонатягащи(нещо такова),не знам как се отхлабила,как стягаше? аз моята си е стягам добре 2ма души с 2 тръби,пробваи да е постегнеш малко по сериозно,ако ли не смени гайката или направо пробвай с нова гайка внимавай с карането и пиши пак


Потребителски аватар
S.Lazarov
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 10 апр 2010 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот S.Lazarov » Вто 18 май 2010 17:59


zdravko_jett написа:
S.Lazarov написа:но след един малък пробег от 7 км пак се разви :( от какво може да иде проблема ...
,по принцип тея гаики са самонатягащи(нещо такова),не знам как се отхлабила,как стягаше? аз моята си е стягам добре 2ма души с 2 тръби,пробваи да е постегнеш малко по сериозно,ако ли не смени гайката или направо пробвай с нова гайка внимавай с карането и пиши пак


Мерси Колега еи сега слизам с големия ключ и го почвам ще пиша пак след тест .


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот aradovanov » Чет 26 авг 2010 12:32


На тази снимка се вижда че шпилките за съпорта са различни.
Едната е конус.
Някой знае ли защо и коя е отгоре и коя отдолу?
Изображение


Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот Piro_vw » Сря 29 сеп 2010 8:21


Ако може някой по-запознат да ме светне,ще слагам на мойта кола вентилирани дискове с цялото им оборудване на 256 но видях че нямам тази скоба(пластина) която е в буталото за термоизолация.Трябва ли да слага такава или може и без нея.


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот Dpop » Сря 29 сеп 2010 10:58


Piro_vw написа:Ако може някой по-запознат да ме светне,ще слагам на мойта кола вентилирани дискове с цялото им оборудване на 256 но видях че нямам тази скоба(пластина) която е в буталото за термоизолация.Трябва ли да слага такава или може и без нея.

:D Ти си дал отговор колега. Може да си ги монтираш и без нея, но е по-добре да си я потърсиш и да я сложиш.

Колега aradovanov няма как да объркаш местата на водачите. :) Този който не е конусен ще затегне в отвора за конусния. Някъде го бях писал.


Потребителски аватар
extasyto
Мнения: 76
Регистриран на: Съб 23 дек 2006 11:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна лагери и/или дискове задни + предни

Мнениеот extasyto » Чет 30 сеп 2010 23:50


За най-лесно, когато се прави предно дясно колело въртите волана на пълен ляв, а когато действате от ляво- пълен десен, за да имате повече достъп до болтовете на апарата и на конзолата.А когато сменявате само накладки сваляте само долния болт на водача на апарата.И без WD40 върху резбата на болтовете!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта