въпрос за повдигането на задницата

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот i.e.i » Сря 23 сеп 2009 11:16


Най-доброто решение е нови пружини(без ментета).Ментетата висват веднага или се чупят.
Затова втулките са решение.От 5 г.(след монтажа на 60L бутилка) карам с втулки и само +.Задницата (бронята)се вдигна с 7см с втулки 2,5 см.Вози с 1идея по-твърдо,но можеш
да пълниш багажника колкото може и дори и зимата задницата не мърда(ако не го направиш нарочно)




Потребителски аватар
goderzi
Мнения: 306
Регистриран на: Пон 21 авг 2006 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново Golf IV tdi, Passat B4
Контакти:

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот goderzi » Чет 24 сеп 2009 8:13


А някой знае ли,как е при голф 4 ?
Мисля да сложа на задните по 2 сантиметра подложки.
Сега съм с тампони на пружините х3 на пружина...
Големи са ми таркалетата,че и фланци имам...
И леко ми застъргват гумите в подкалника.
Има едни гумени подложки по магазините
и мисля да пробвам с тях.
Изображение
Изображение


nikos_1976
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 19:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: peshtera

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот nikos_1976 » Чет 19 ное 2009 23:15


колеги няма да се притеснявате от втулките това от горе посо4ено те возиата става тварда си е така ама магарето си е магаре имам си сасед сас голф 2 които е сас тез втулки от 4 години и ако го видете на живо как го товаре сас картоф ви е бедната фантазиата бласка го сас над 600 кг и няма проблеми за тиа изминати години отдзад така 4е които иска голф за тожарене и пружините са му умекнали не се 4удете слагаите ги жтулките аз ли4но ударих греда сас тях заради амортесуорите и сега сам вав процес на слагане на пасатови пружини от седан


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот kr1s0 » Съб 21 ное 2009 2:27


добре , а само със нови пружини ще се вдигне нивото също нали ?
аз смених задните амортисьори със газови на Monroe , но калника си ми седи на много близко разстояние и кляка много (омекнали пружини) та въпроса ми е колко пари ще бъдат качествени пружини горе долу ? :drunk :drunk


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот slav » Вто 24 ное 2009 19:59


kr1s0 написа:добре , а само със нови пружини ще се вдигне нивото също нали ?
аз смених задните амортисьори със газови на Monroe , но калника си ми седи на много близко разстояние и кляка много (омекнали пружини) та въпроса ми е колко пари ще бъдат качествени пружини горе долу ? :drunk :drunk

Съвет от мен, не се набутвай с нови пружини. Първо твоите са си оригинални и това е много важно. Второ защо да даваш толкова пари като можеш да минеш почти без пари при абсолютно сигурен и безпроблемен ефект.


Потребителски аватар
brmbrm
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот brmbrm » Пон 18 яну 2010 18:52


kr1s0 написа:добре , а само със нови пружини ще се вдигне нивото също нали ?
аз смених задните амортисьори със газови на Monroe , но калника си ми седи на много близко разстояние и кляка много (омекнали пружини) та въпроса ми е колко пари ще бъдат качествени пружини горе долу ? :drunk :drunk


Принципно струват 130лв от Юнитрейд /бройката/ :D

Това са старите пружини при които не ми остана надпис на гумата :D :D Даже на тази снимка е с тампон х3 на пружина... :x демек като махна тампоните отиваше с още два пръста надоло :banghead:
Изображение



Така изглеждат като са нови... :)

Изображение

Спроред мен разликата е очебийна в порядъка на 7-14см не мога да кажа точно колко е, защото не вадих шублера, но возията се промени невероятно много с новите пружини. Точно тези неща, ако питате мен си ги купувайте оригиНАЛДЪ ако искате да сте доволни от резултата. Колата е GTi 16v и аз се очудих като ги сложих, защото стана доста висока за спортен автомобил, но щом немеца е казал и го е написал в каталога, тези да са. :D

п.п.:Забравих да спомена джантите са 15" , а гумите 195/50/15 , че съм сигурен, че ще изникне някой вещ в занаята и ще каже "Гумите са малки за това ти се струва висока" ... е да ама не са... :lol:


Потребителски аватар
kostadin_spasov
Мнения: 103
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 17:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище-Яамбол

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот kostadin_spasov » Пон 18 яну 2010 21:55


По въпроса колеги,първата ми кола беше лада 1500s ,та на нея ми падна задницата и ожъна шара на гумите - щото карах 1.5 м3 дърва,та после един познат ме заведе и с една срязана на две задна пружина ми я дигнаха страшно.Продадах я наперена като кукла след 5 години :banana .Та питам може ли да сложа по две стари пружини на задницата на джета 2-ка щото имам и 60 литрова газова и двама по 100 оки :horror: и ще захвана навивките с пластини заедно зада не дрънчат естествено.Казвайте да почвам :да:


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пон 18 яну 2010 23:02


На Голф 2 могат да се сложат пружини от Пасат Б3 комби, хем са високи, хем са твърди. Ако идва прекалено високо,височината веднага може да се регулира с абразива :D


Потребителски аватар
kostadin_spasov
Мнения: 103
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 17:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище-Яамбол

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот kostadin_spasov » Вто 19 яну 2010 15:25


Повтарям ,че ги имам още един комплект задни пружини от 2-ка и въпроса е може ли двата чифта заедно скрепени с пластинки по м/у им.Не искам да копувам други,питам: става ли с два чифта от тези/ за 2-ка/ :banghead: Правил ли е някой нещо такова. :?:


Потребителски аватар
Don_Castelano
Мнения: 368
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 9:49
Автомобил: seat cordoba
Двигател: ABD 94
Местоположение: Русе

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот Don_Castelano » Вто 19 яну 2010 17:08


zuzku написа:Дайте снимки на тия фтулки

И аз искам да ги видя втулките :да:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот pe6kata » Вто 19 яну 2010 17:52


Има на "автомобили на части" пасати Б2, за предпочитане е от седан, пружината е с една или две навивки(непомня вече) повече от тези за голф2/3. На джетата съм с такива от много време, колата стои много добре, возията не е гадна, понеже не се натяга пружината както с втулките. А иначе и с втулки не е проблем , за втулки съм ползвал вътрешните черупки от преден лагер, стар, пасват идеално :wink:


Потребителски аватар
dr_hous
Мнения: 68
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 22:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот dr_hous » Сря 20 яну 2010 21:51


kostadin_spasov написа:Повтарям ,че ги имам още един комплект задни пружини от 2-ка и въпроса е може ли двата чифта заедно скрепени с пластинки по м/у им.Не искам да копувам други,питам: става ли с два чифта от тези/ за 2-ка/ :banghead: Правил ли е някой нещо такова. :?:



не се вкарвай в приключения, а слагой по 1 втулка 25-30 мм и всичко е ок


Потребителски аватар
kostadin_spasov
Мнения: 103
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 17:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище-Яамбол

Re: въпрос за повдигането на задницата

Мнениеот kostadin_spasov » Нед 24 яну 2010 11:35


kostadin_spasov написа:
Повтарям ,че ги имам още един комплект задни пружини от 2-ка и въпроса е може ли двата чифта заедно скрепени с пластинки по м/у им.Не искам да копувам други,питам: става ли с два чифта от тези/ за 2-ка/ :banghead: Правил ли е някой нещо такова. :?:



не се вкарвай в приключения, а слагой по 1 втулка 25-30 мм и всичко е ок

Ok ,ще се правят втулки па ако скършим пружина си имам резерва :да:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта