Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 465
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот venll-vr » Вто 16 юни 2009 16:06


Можеш да разглобиш моторчето и да изчистиш хубаво медните пластинки на които контактува графитните четки. Те са две, от горната и долната страна на моторчето. След това разглоби механиката която е над него изчисти старата смазка и сложи нова. Внимавай само при затягането на моторчето /от четирите шпилки/ да не го пренатегнеш, че няма тръгване. Аз мойта цялата механика и ел. част е разглобих използвайки информацията от този руски сайт
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... opic=86707




Потребителски аватар
icemenn
Мнения: 504
Регистриран на: Съб 12 яну 2008 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот icemenn » Сря 17 юни 2009 18:32


оправих го и всичко вече е тип топ.значи на едно от трите релета е вязло грес от останалата част.и после само регулировка.А регулировката ставало доста лесно,значи онази черна пласмаса дето закрива дупката на ръчната манивела играе голяма роля,направили са го когато е отворенотам,не отива сигнал намашинката че се завърта люка ,а когато е затворено си отивва сигнал,с една дума регулировката става само от това черно нещо.много се радвам че си оправих шибедаха(разучих го по добре отколкото самите инжинери,и термистора го смених с друг за да не изключва толкова лесно) помогнах си и с тази

Код: Избери всички

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=86707
тема


s1n4oto
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 12 мар 2012 18:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria,Varna

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот s1n4oto » Пон 12 мар 2012 18:39


Някой знае ли зацепва моторчето на шибедаха,защото аз доколкото знам трябва да има някакви белези за наместването.
Така ли е или няма значение?


Потребителски аватар
burkov2
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 27 авг 2007 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот burkov2 » Чет 15 мар 2012 1:10


s1n4oto написа:Някой знае ли зацепва моторчето на шибедаха,защото аз доколкото знам трябва да има някакви белези за наместването.
Така ли е или няма значение?


Принципно сигурно има наместване но според мен най-сигурният начин е да вържеш моторчето отделно, да го докараш до някое от крайните положения (например напълно отворено нагоре или напълно дръпнато назад), след това да поставиш в същото крайно положение шибедах-а и след това да поставиш моторчето. Аз така направих и грешка няма. Само се увери че ти върви успоредно в двете релси шибедаха и всичко е точно! Успех!


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот vucata » Съб 17 мар 2012 19:08


icefire тапицерията на шибедаха провисна...скъсва ми нервите, сподели как да го разглобим....има една лента като от плат около шибедаха и тавана...тя играе ли някаква роля във свалянето? :beer


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот icefire » Нед 18 мар 2012 1:39


Колега, тапицерията на тавана ли провисна или само на капака, който се плъзга напред-назад под шибедаха?
Ако е тапицерията на тавана - тогава се сваля целия таван и се лепи. Иначе, ако е само на капака, ако помня правилно той не може да се свали отделно, т.е. пак трябва целия таван да се сваля :No


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот vucata » Нед 18 мар 2012 10:46


icefire написа:Колега, тапицерията на тавана ли провисна или само на капака, който се плъзга напред-назад под шибедаха?
Ако е тапицерията на тавана - тогава се сваля целия таван и се лепи. Иначе, ако е само на капака, ако помня правилно той не може да се свали отделно, т.е. пак трябва целия таван да се сваля :No


На самия капак е :|


armi
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 08 апр 2013 12:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот armi » Пон 08 апр 2013 19:05


При мен люка върви само назад и после трябва ръчно да го върна.Свалих го от двата болта и пробвах дали върти моторчето напред и назад с копчето . Назад върви , а на пред само понякога като нагоре и надолу не тръгва.Мисля си че трябва някаква настройка . Ако някой знае как се прави нека пише.Люка е на Шаран и неизключва като е свалено моторчето , а работи бързо и след малко намаля след това пак забързва.Когато го въртя ръчно работи перфектно , нагоре-надолу напред-назад, никъде не опира или запецва. Смазан е . Пробвах да го задвижа с една жичка вместо копчето , от цетири клеми има само един плюс , но нетръгва в кочето има някаква електроника и без копче не работи . Настройка трябва АМА КАК ?


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 09 апр 2013 20:13


В чичо гугъл попаднах на обява за заварка на водачи: http://www.napazar.eu/zavarqvam-vodachi-za-shibidah-127195.html

Не съм го изпробвал и не знам дали този метод е ефикасен но ако някои разполага с свален водач може да пробва :c020 а и ако цената наистина е 4лв ми се струва доста добре само дано се окаже и здраво :mhihi


П.П: не правя реклама просто го давам като информация :smile


noviqk
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 15:41
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.6 TDi GT - SB 1991
Местоположение: Bulgaria

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот noviqk » Пон 22 апр 2013 21:10


Братле, златен си! :bowdown :bowdown т.5


Потребителски аватар
LNikolov
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 02 май 2009 14:36
Автомобил: Volkswagen Passat B3 1.6 TDI
Двигател: SB 1990
Местоположение: София

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот LNikolov » Пет 26 апр 2013 20:16


И моя шибидах(Б3 комби)се отваря на горе и надолу ама като му дам да се отваря назад само се навежда задния край и спира дали ще се оправи само с поставяне на такава кабелна изолация и ако може една снимка къде точно се слага!!!


Потребителски аватар
vencislav1328
Мнения: 66
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 21:39
Автомобил: vw pasSat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот vencislav1328 » Чет 09 май 2013 21:42


Здравейте майсторажи,днес изчистих тръбите,смазах всичко каналчетата дето минават релсите от двете страни отзад плъзгачите,всичко ток и жица-до тук, отварям шибедаха до край,след това когато да го затворя стига до средата и машинката се чува как работи но самото стъкло не мърда,трябва или с ръка да го бутна (помогна) или на прекъсване (пресецване)става въпрос за пассат комби 1994 ел.шибедах.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот vasilb » Пет 04 окт 2013 21:25


Някой да знае как се решава проблемът по т.5 - движи се нагоре-надолу, но назад не помръдва. Става въпрос за пасат В3 с ламаринен люк.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот icefire » Съб 05 окт 2013 11:25


vasilb написа:Някой да знае как се решава проблемът по т.5 - движи се нагоре-надолу, но назад не помръдва. Става въпрос за пасат В3 с ламаринен люк.


Въпросът по-скоро е друг: При Passat B3 люкът същият ли е като при Голф3? Или при Б4 е същият люк?


noviqk
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 15:41
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.6 TDi GT - SB 1991
Местоположение: Bulgaria

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот noviqk » Нед 13 окт 2013 21:57


vasilb написа:Някой да знае как се решава проблемът по т.5 - движи се нагоре-надолу, но назад не помръдва. Става въпрос за пасат В3 с ламаринен люк.

Точно както го е описал колегата - с изолация от кабел.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта