Passat B5 Монтаж на Xcarlink Mp3 Player

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Milanov » Пон 17 ное 2008 11:58


Аз пробвах с SD 4 и не чете , но ако сложиш флашка я намира, но чете само част от песните. Максимума е 2 GB.
Другото което искам да ви кажа, че при над 99 песни в папка ги чете, като изписва за малко тракт 05 след това 01 което значи 105 песен. Устройството е перфектно, до сега ми е забивало само веднъж. Поръчката беше през нета от Китай за една седмица, е бяха забравили да ми сложът USB кабела, но нали си го получих.




Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Мнениеот Тони1 » Нед 23 ное 2008 2:23


НА кое максимума е 2 ? Щото при мене 8гб върви без проблем,кофти само че понякога на устройството му идва да си прави каквото иска,блокирва за малко и некви подобни мизерий...


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Milanov » Пон 24 ное 2008 14:51


Имам предвид паметта, при мен не работи с по голяма 2 GB.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 30 ное 2008 23:43


Ееееее аз ли съм тъп или нещо .....защо ще си дупчи колата някой +237 лв. и незнам си колко пари като едно сони с усб флашка + CD и управление на чейнджър + четене на таговете + превъртане на песните и запомняне до къде е стигнала е под 200 лв. + дистанционно с бг гаранция и си стои точно там в колата където му е мястото........не че съм против подобно решение аз имам музика с цена половината на колата ми........но не виждам смисъл да платиш повече.....и да не може да свири примерно обикновени дискове.....и да му липсват гореспоменатите екстри.....
И за да не кажете че говоря глупости ето ви един пример,има такива устройства за автомобили,устойчиви на вибрации.....линка е само примерен ......в технополис ги има и са колкото тоя екскарилинк,а какво само получаваш ,дирекно видео и мп3 с обем 300-400 gb.....за по малко пари !!
http://everythingisdigital.com/gigaview-hdd-мултимедиен-плеър-nnno1345.html
Линка е заедно с кирилицата !!
http://maddhat.com/?p=31
http://www.namerimi.com/products/Prestigio+Преносим+м%D1%20102976/
http://209.85.129.132/search?q=cache:M9 ... d=10&gl=bg

Последна промяна от Ronin на Нед 30 ное 2008 23:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Мнениеот Тони1 » Нед 30 ное 2008 23:54


Батка няма да те наричам тъп,шото сам се нарече ... работата е там,че никой от нас не иска да сменя оригиналния касетофон на колата заради естетическия дизайн с никакви други ка моли пък ,сони мони...
Нищо не се дупчи по колата не знам какви ги дрънкаш ,музиката ми от старата кола беше точно колкото твоето голфче и я продадох ,щото ми писна да ми думтят басове и да мисля дали няма да ми разбият колата заради нея...
п.с. Не виждам с какво помагаш по темата така,че е безмислено да продължаваш с коментари.
п.с. 2 Да кажа също днеска най сетне остана време да дооправя всичко както трябва ,екскара е от задната страна на модула за климатроника от него излиза ю ес би кабела,който сложих в малкият рафт точно под кормилото...


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пон 01 дек 2008 0:13


Незнам с какво мога да помогна на темата освен че от 1999 г. до 2005 г. съм се занимавал с ценители примерно като тебе(не се заяждам).
Изобщо не споменавай сони...това е само пример......
Не гледай снимките в гаража,сегашната ми музика може да се окаже доста по стряскаща като цена....тука разговора става безмислен.........
Невиждам нищо стойностно в оригиналния ти касетофон(мое мнение) че да го браниш с толкова безмислени средства на вятъра......просто се опитах да подходя по друг начин към проблема с МП3-тата на старите КАСЕТОФОНИ :lol: Твое право си е да си харчиш парите на вятъра.......надявам се си разбрал какво изпускаш....
Съвет от мен ...вземи си един Ipod горе долу на парите които си хвърлил......и другия път питай....за колата от гаража има къде къде по добри решения(без да ти думка)говорим за интелигентно......

п.с В момента до голфчето ми стои чисто нова кола на 4 дни от магазина........ама за това друг път ....приятно ползване на придобивката и успех


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Мнениеот Тони1 » Пон 01 дек 2008 1:06


Няма какво да го браня тъпия касетофон исках да имам нормална музика без много преправяния ,предпочитам да наливам парите си в друга част от колата,знаех си че ще се засегнеш ,само като почнеш с приказката че до тебе стои чисто нова кола ... ами карай си я със здраве ,минал съм го тоя период по форумите със надхвърлянето на кой кой и смисъл не помня да е имало някога :idea:


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пон 01 дек 2008 9:29


Стойностното на оригиналния касетофон е че никой няма да тръгне да ти го краде, вписва се по-добре в интериора на колата от кой да е допълнително слаган и в доста случаи има дистанционно на волана, което трудно може да се подкара да управлява неоригинален касетофон. Това ако са малко доводи не знам.


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gubaku » Пет 05 дек 2008 8:02


Вие пък какво толкова качвате на тея флашки та чак 8г... В смисъл то е хубаво че върви, ама аз ползвам една 1г и ми е предостатъчна. Иначе им губя края на песните.
Иначе и моя xcarlink бачка без грешка. Монтирах го преди 1 месец и оттогава е забивал 1-2 пъти, но се оправя като иключиш и включиш радиото. И моя го поръчах от е-бай и легна 45 долара + 45 долара доставка умножено по 1.3 (курса на долара когато го поръчах) прави 120лева - доста приемлива цифра. Дойде си с ножове за сваляне на касетофона и упътване на китайски :)
Аз лично съм много доволен и го препоръчвам на всеки, който не иска да подмени оригиналния касетофон с CD светещо като коледна елха в най-различни цветове и отенъци! От ебей се купува без проблем, моя се забави много защото китаеца не разбрал за какво радио трябвало да е интерфейсния кабел и чакал 1 месец да му уточня. А пък и аз си го шипнах на познат в щатите, че нещо не бях убеден дали ще дойде директно в България.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re:

Мнениеот feikot » Сря 04 мар 2009 0:44


Здравейте колеги, от офроуд форумя изгравитирах към вас,защото от близо седмица мога да се похваля с Пасат Б5 1.9 ТДИ 4 мотион комби.Сблъсках се със същия проблем за касетофона,и се поразрових в и-бей.Доста съм пазарувал от там,и имам разните му там регистрации във пейпал и другите нужни.Та намерих джаджата екскарлинк и се зачудих дали ще стане,благодарение на Петев и чудесното обяснение подплътено със снимков материал разбрах че ще стане.Ще го поръчам като дойде подходящата оферта,само искам да ми кажете как да обясня на жълтуркото модела касетофон, а и на мене да ми обясните :) че и аз не го знам честно казаноhttp://www.xenon-bg.net/xcarlink/img/vw/VW_Gamma.jpg
точно този е.
ПС на един приятел му се запали пасата- Б3 и изгоря целия на паркинга.Има ли някаква опасност да се повтори този кадър,защото като четох някъде ми се мерна че отделяла топлина пущината.И дали няма да е по добре захранващия кабел ( плюса + ) да е с прекъсвач за допълнителна сигурност ? Благодаря Ви


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Монтаж на Xcarlink Mp3 Player на пасат б5

Мнениеот feikot » Сря 04 мар 2009 13:37


А, и да попитам тези които имат целия кит, колко е дълъг удължителния USB кабел, стига ли да речем до подлакътника и вътре да си държа екскарлинка ?


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Монтаж на Xcarlink Mp3 Player на пасат б5

Мнениеот Тони1 » Сря 04 мар 2009 15:01


май няма да стигне чак до там,ако имаш мерак да е подлакътника ,си купи усб кабел и го вържи към съществуващия на екскар-а ,аз лично сложих устройството зад упр. на климатроника и с кабел си го изкарах под волана ,че не исках да имам излишни заети места и да ме питат всеки пат както за радара"какво е товаа устройство :talk:


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Монтаж на Xcarlink Mp3 Player на пасат б5

Мнениеот Peteff » Сря 04 мар 2009 18:58


така да се включа и аз :)
feikot : значи твоя е като моя - гама 4 се води , с 8 пина е буксата която трябва да е на самото устройство.доколкото съм забелязал не отделя топлина или е много малкал.а + ти идва от самия касетофон , а касетофона си има предпазител , затова предполагам не му трябва. кабела е около метар ( може и точно метър да е но не помня)
мен сега ме прехвана да го продавам барабар с касетофона хкарлинка и да си взимам някакво цд че нещо ми е слабичко касетофончето за тонколоните :)


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Монтаж на Xcarlink Mp3 Player на пасат б5

Мнениеот Тони1 » Сря 04 мар 2009 22:01


Peteff написа:така да се включа и аз :)
feikot : значи твоя е като моя - гама 4 се води , с 8 пина е буксата която трябва да е на самото устройство.доколкото съм забелязал не отделя топлина или е много малкал.а + ти идва от самия касетофон , а касетофона си има предпазител , затова предполагам не му трябва. кабела е около метар ( може и точно метър да е но не помня)
мен сега ме прехвана да го продавам барабар с касетофона хкарлинка и да си взимам някакво цд че нещо ми е слабичко касетофончето за тонколоните :)

Така и така си почнал да се вкарваш във филма,само с този касетофон няма да получиш това ,което искаш да чуват ушите ти,мятай екскар-а кам колегата който питаше за инфото =))


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Монтаж на Xcarlink Mp3 Player на пасат б5

Мнениеот Peteff » Сря 04 мар 2009 23:04


парво ще се мача да си продам касетофона , ако го дам продавам и хкара :) и после ще изкачам с нещо :)
само да се поправя че касетофона е гама 5 а не 4



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта