Рециклиране на батерия за VW хибрид (HEV)?

Техническа и сервизна информация за хибридни и електрически автомобили
AlexNN
Мнения: 10
Регистриран на: Пет 03 юни 2022 8:54
Автомобил:
Двигател:

Рециклиране на батерия за VW хибрид (HEV)?

Мнениеот AlexNN » Пет 10 юни 2022 22:39


Здравейте , горд собственик съм на Jetta Hybrid 2013-та 1.4тси , все още не съм правил никаква диагностика за батерията , за сега излежда ок , но питането ми е дали някой в бг прави рециклиране на батерия за VW? Знам ,че за Лексус или Тоуота има хора които рециклиран или дори официалните сервизи го правят , но как е положението ако ми се наложи и на мен?




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Рециклиране на батерия за VW хибрид (HEV)?

Мнениеот samo_pechka » Съб 11 юни 2022 8:57


На хибридите ( въобще ), батериите не са ли изчислени за адски много цикли заряд -разряд? За разлика от чистите електрички.
Т.е. мисълта ми е , че надали в скоро поне време ще ти се наложи нещо в тази насока.


AlexNN
Мнения: 10
Регистриран на: Пет 03 юни 2022 8:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Рециклиране на батерия за VW хибрид (HEV)?

Мнениеот AlexNN » Съб 11 юни 2022 11:43


Ами от VW и дават гаранция 100к мили или 8 години принципно. Моята в момента е на точно 100к мили без няколко стотин км :D и е чукнала 9 години тази година :)
Принципно сега все едно и изтича гарантираният период но колко ще изкара още кой да ти каже.Все пак искам да я покарам едни 5 годинки живот и здраве и искам да проуча ако ми се наложи какви са ми вариантите.Проблема е ,че ги няма тук почети и батерия от блъсната така ще изпадне много трудно а и не се знае тя в какво състояние ще е.Та най добрият ми вариант е рециклиране на клетките като му дойде времето. Ще събера някой лев да съм подготвен защото ще е цифра ама :) Има хора които рециклират на Лексус , за Тойота даже май официалните дилъри го правят. За VW по новите на ток ще има тази услуга на за моята....не намирам нищо.Та ако някой знае нещо моля да сподели.Аз ще пробвам да звънна в Порше скоро да видя какво ще ми кажат.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Рециклиране на батерия за VW хибрид (HEV)?

Мнениеот kris11 » Нед 21 авг 2022 17:11


AlexNN написа:...Проблема е ,че ги няма тук почети и батерия от блъсната така ще изпадне много трудно а и не се знае тя в какво състояние ще е.Та най добрият ми вариант е рециклиране на клетките като му дойде времето.

еbay.de - Има клетки в продажба. Първо Тест коя твоя се е споминала.



Върни се в “Е-мобилни VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта