Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Техническа и сервизна информация за хибридни и електрически автомобили
Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот relaxxx » Чет 18 мар 2021 16:43


Днес шефа на Ауди оповести че фирмата спира работа по нови бензинови и дизелови двигатели. Компанията ще продължи да усъвършенства сегашната гама от двигатели, за да ги направи съответстващи на бъдещите еконорми – Euro 7 и ще се насочи изцяло в електирчески ПС.

Това е много интересно ... май минава времето на ДВГ безвъзвратно... последните шедьоври може би са направени вече ;)

Коментирайте моля как го виждате това.

Ето го и най новото зверче е-tron...

Изображение

Последна промяна от relaxxx на Чет 25 мар 2021 21:18, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот Ivaile » Чет 18 мар 2021 17:22


Докато има камиони, ще има и ДВГ!


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот zdravkop64 » Чет 18 мар 2021 18:07


Как го виждам това ли? Като поредната идиотщина, която стара Европа и в частност Германия правят в една дълга и безкрайна самоубийствена мисия. Тази самоубийствена мисия ще доведе до там, че рано или късно изтрещялата тотално Европа /по- скоро западната й част/ ще свърши като Римската империя. Това за двигателите е самоубийство на един от най- важните отрасли в немската икономика, но де да беше само това. Европа се самоубива и с идиотските политически решения на сенилните й "лидери"- като например приемането на милиони ислямисти, които нямат нищо общо с ценностите на добрата стара Европа, налагането на все повече рестрикции на християнството и съответно даването на все повече всякакви измислени права на мюсюлманите, навеждането пред исляма, налагането на безумни ограничения на нормалните бели хетеросексуални хора от страна на една шайка- имам предвид ЛГТБ и т.н., и т.н. Няма смисъл да изброявам повече- и това е предостатъчно. Ако в близките години политиците и чиновниците в ЕС не се опомнят, чака ни дълга и мъчителна смърт. Надеждата е в някои от източните държави като Полша и Унгария, които не се съобразяват изцяло с безумията на Брюксел.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот toraborat » Чет 18 мар 2021 18:38


Измислят ли хубава батерия и по-ефективно производство на електричество ще се смеем на ДВГ като на спиртени ламБи.


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот relaxxx » Чет 18 мар 2021 19:07


Да мисля че прогреса върви твърде силно и Ауди не искат да изтърват влака с електрическите коли. В момента в който технологията на батерията напредне, да може да поддържа 30 тонен влекач 1000 км без спиране нещата ще загрубеят яко за всички ДВГ.

Технологията на двигателите е също доста напреднала и нямат стигане нещата.

https://www.youtube.com/watch?v=uWBEPEspbWI

Също така тези ПС нямат почни никаква потребност от ремонти, освен ходова част и спирачки, това обрича доста хора да си загубят препитанието.. което е тъжната част


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот thanis » Чет 18 мар 2021 19:53


Колега, принципно никой не говори за електрификация на тежката индустрия все още. Иначе за леки автомобили, общо взето не бих казал, че има какво още да се доизмисли и оптимизира, което да е съгласувано и с Евронорма за отработени газове. Тъй че, за какво им е да разработват нови ДВГ. Когато разработваш ДВГ го правиш с концепция да го ползваш минимум 15 години. При положение, че има страни които искат да са въглеродно неутрални до 2030 година, тегава работа. Иначе при електричките проблема е, че съществените неща не са "хардуерни" а повече софтуерни, за което всички гиганти са с десетилетия назад, защото просто не им е бил фокус това. Интересна битка се очертава, защото китайците са мноооого напред с материала. А по отношение, че хората ще си загубят хляба, има една приказка: Когато една врата се затваря, друга се отваря. Тъй че... ДВГ е бил винаги обречен, защото фосилните горива са изчерпаеми, а алтернативите не са рентабилни /разбирай да сеем царевица и рапица за био-бензин и био-дизел/


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот bayspiro » Чет 18 мар 2021 20:10


thanis написа:. Иначе при електричките проблема е, че съществените неща не са "хардуерни" а повече софтуерни, за което всички гиганти са с десетилетия назад, защото просто не им е бил фокус това./


Колега, кат намериш софтуеарния ток ми се обади да си взема и аз.. :mhihi :mhihi :mhihi


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 18 мар 2021 21:03


Търси го на свободния пазар.
Зверчето е Е-трон.
Не G.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот thanis » Чет 18 мар 2021 21:07


Колега, май не ме разбра какво имах предвид. За да ме разбереш си представи най-мощния комп без оптимизиран софтуер. Мощта е там някъде, ама ти нямаш достъп до нея просто, защото не използваш ефикасно модулите по системата. Защо E-tron не постига дори 60% от скоростта за зареждане на Тесла. В BMS модулите е истината и тънкостта при EV-тата. При ел мотора какво ще направят ??? Ще открият топлата вода ли ??? При ДВГ колко движещи части и компоненти имаш ???? При ел. мотор кво имаш: статор, ротор, вал и кожух грубо казано. Та моята идея е, че големите компании основно са се занимавали с "хардуера" по колата от колкото по софтуера. И затова сега са назад във всяко едно отношение. Защо няма производител, които да предлага повече километри, по-бърза скорост/ускорение или по-бързо зареждане от Тесла ?


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот relaxxx » Чет 18 мар 2021 23:07


E, де е :)

Ами и моторите подобряват, не само батериите. Софтуеъра е високо оптимизиран, но и хардуеъра непрекъснато се обновява. Тесла е най - напред няма какво да се лъжем, но германската индустрия няма да изостане за дълго време според мен. Няма такъв производител като Теска, защото Мъск прави тесли от 15 години, а пък VAG започнаха преди 3. Освен това американците си правят сами батериите вече и отдавна си конструират сами двигателите и охлаждането. Чел съм някъде че грък, му е шефа на Ел. инжинерите, които конструират двигателите. Врътката е че нищо не са патентовали а са го пуснали свободно на пазара за ползване. Защо обаче другите не го ползват не е ясно. Може и само елементи от него да ползват.

https://www.tesla.com/blog/all-our-patent-are-belong-you


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот ktamen » Пет 19 мар 2021 3:44


bayspiro написа:
thanis написа:. Иначе при електричките проблема е, че съществените неща не са "хардуерни" а повече софтуерни, за което всички гиганти са с десетилетия назад, защото просто не им е бил фокус това./


Колега, кат намериш софтуеарния ток ми се обади да си взема и аз.. :mhihi :mhihi :mhihi

И аз се нареждам на опашката за по-убав софтуеарен ток.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот bayspiro » Пет 19 мар 2021 7:46


Колега thanis, мисля ,че добре съм разбрал. Какъвто и компютър с космически софтуеар да сложиш, няма ли кой да върти педалите - до тук! Електрокарите на Тесла и тези на Балканкар имат един и същи проблем- БАТЕРИЯТА !
Докато не се намери евтино,леко, безопасно и екологично решение на този проблем мечтата за смъртта на ДВГ е близка до утопия.
Ако погледнем и по - нашироко , даже и при наличие на добра батерия ,проблема с енергията остава: от къде толкова ток та да се зареждат милиард батерии? Нали затваряме мръсните централи. Случката в Тексас тая зима показа колко пари чинят ВЕИ-тата. Ядрени не щем....
За мене тая цялата тупурдия е да изстискаме още малко пазара, усуквайки го различни посоки, белким пусне някой друг трилион. И ще пусне!


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот thanis » Пет 19 мар 2021 10:50


Преди да влизаме в излишни спорове, за България ли говорим или световен мащаб ?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот Stivi » Пет 19 мар 2021 10:57


Тъкмо мислех да си взема следващото Ауди с най-високотехнологичния двигател....и те взеха че спряха разработките, егати и всемирната мъка :mhihi


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот group® » Пет 19 мар 2021 12:00


Много ми е интересно как чист ДВГ ще влезне в Евро 7?



Върни се в “Е-мобилни VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта