Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Техническа и сервизна информация за хибридни и електрически автомобили
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот 777 » Вто 08 фев 2022 11:59


Интересно ми е тия такси за въглеродни емисии къде отиват? Разбирам, че са "стимул" да не се изхвърля въглероден двуокис, но парите от стимулирането отиват някъде и ме съмнява, че не е в бюджета на държавата, която се замърсява.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 08 фев 2022 12:02


:biggrin Уж трябва да отиват за развитие на зелена енергия ,екология и прочие дефакто никой не знае.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот 777 » Сря 09 фев 2022 11:21




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот thanis » Съб 12 фев 2022 17:47


Колега 777, какво очакваш от руски посланик. Да е ЗА зелена енергетика ли? Още повече 1/2 от нещата които пише не са верни, но както и да е.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот ktamen » Съб 12 фев 2022 20:56


А защо пък руския посланик да не е за зелена енергия :rolleyes
Ако не бяха тези зелени щуротии, като изграждането на гигатски, ама небалансирани, мощности от вятърни и слънчеви централи, цената на природния газ никога нямаше да достигне такива висоти. Поне засега няма друг реалистичен начин тези мощности да се балансират освен с руски природен газ.
И твоите зелени проповеди работят в пряк интерес на лошия Путин, независимо дали го осъзнаваш или не :exclaim
Между другото, в друга тема питаш с какво гориво да пътуваш за Украйна - бензин или дизел.Защо изобщо не питаш за EV? Защо не пътуваш на батерии като си им такъв поклонник icon_idea
Един цитат от линка на 777, Помисли си дали не се отнася за такива като теб.
Не е много по-различно от ленинизма и комунизма - идеята да спасим планетата, в ръцете на користни люде. Душата ми е с вас, в каторгите в Сибир, но тялото ми е в хотел в Швейцария - перефраза на Ленин до "облъчените".


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот cecoa1 » Съб 12 фев 2022 21:14


Политиката я спряхме уж в тази тема, след предупреждение.
И без друго е излишно сложна за тук, липсва ни цялостна информация за коректни разсъждения.
Като последна контра от политиката и чисто хипотетично - може би не е много добра идея да се остави една страна като Русия, да печели едни пари достатъчно дълго, за да успее да се въоръжи достатъчно добре за времената, когато им попривършат изкопаемите горива.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот group® » Съб 12 фев 2022 21:22


Бахти как насрахте темата!
Поредната кръчмарска лаланица!


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот thanis » Съб 12 фев 2022 21:27


ktamen написа:
Между другото, в друга тема питаш с какво гориво да пътуваш за Украйна - бензин или дизел.Защо изобщо не питаш за EV? Защо не пътуваш на батерии като си им такъв поклонник icon_idea
[/quote]

Прочети пак темата и ще разбереш защо питам за бензин или дизел :) Ще пътувам служебно и служебните коли към момента са бензин или дизел. Електрички обмисляхме да вземем, но реално погледнато за нашите нужди към момента не ни покриват изискванията.

В Европа зелената вълна не е да спасяваме света - а си е за нас.

Sustainability-то е много много важен критерии за нация/съюз, който иска да скъса от зависимостите си от други. Особенно от нация, която не е много рентабилен партньор и която в историята се е доказала с това, че никога не е била добър партньор.

Както и да е, в тази тема политиката няма никаква работа. Пиши на лично, знаеш, че с удоволствие ще разгъна темата с теб :)

Да не съм тотално офф: Вече идва и VW ID.5 в Европа, след пусков тест в Китай. До 135kW батерия и до 80% заряд за 30мин. Достатъчно е за масовият таргетиран потребител на този автомобил.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот ktamen » Съб 12 фев 2022 21:46


thanis написа: Вече идва и VW ID.5 в Европа, след пусков тест в Китай. До 135kW батерия и до 80% заряд за 30мин. Достатъчно е за масовият таргетиран потребител на този автомобил.

Това е много хубаво. Ама........
thanis написа:
Електрички обмисляхме да вземем, но реално погледнато за нашите нужди към момента не ни покриват изискванията.


Излиза, че цитатът за сибирските каторги и швейцарските хотели си е точно на място.
Слушай ме какво ти говоря, не ме гледай какво правя :a045


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот group® » Съб 12 фев 2022 23:38


Че той си го е казал много точно:
за масовият таргетиран потребител


Единствено време е нужно и за всеки ще има по нещо.

Пример:
В момента ЕС променя правилата за В категория (в някои страни май вече е факт, доколкото знам).
Защото не може да се влезне в 3,5 тона
при бусове и да имат нормална батерия/пробег.
Постепенно и бусовете... всичко ще си дойде по местата.

30мин за към 400км пробег не звучи толкова зле май?
Даже не познавам човек, на когото няма да му върши работа такава кола.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот ktamen » Нед 13 фев 2022 0:04


group® написа:
30мин за към 400км пробег не звучи толкова зле май?

Кво зле, това си е направо супер хубаво, поне докато не се запознаем и малките букви под тези чудесни цифри. Ама даже и с малките букви според мен ще си остане много привлекателно за почти всички.
Възражението ми към thanis обаче беше не за качествата на колата, а че не е много етично да препоръчваш моркови и зеле, докато самият ти си похапваш сочни пържоли.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот hvp800 » Нед 13 фев 2022 13:56


А когато проблемите пред служебните електрически автомобили бъдат разрешени , какво мислиш че ще се случи с ДВГ ?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот group® » Нед 13 фев 2022 18:56


Аз за пържолите и зелето не го схванах, защото не знам кое точно е пържолата?! :icon_lol
Служебна кола е много разтегливо понятие и отдавна се ползват електрички, където е възможно.
В Перник от няколко години се доставят пици с Рено Зое и вече са на по 200000+++ км.
Спиди бяха едни от първите с електрички при градските куриери.
И това е в Бг. А в по-белите страни вече има фирми, които не помнят какво е да се сменя масло.

За немския куфарен търговец с по 60000+ км/година, VW ще пусне пак Пасат (9та генерация). Е да, вероятно ще е последната, ама погледнете преди 10г колко модела имаше и какви. Погледнете днес, като последните 2г са почти нулеви към развитие заради пандемията.
Сега си представете след 8г къде ще са EV.

Аз не съм съгласен с изказванията, че насилствено, прибързано и не естествено се убивал ДВГ.
Аз обожавам инструменти. Преди 10г беше немислимо да говорим за хард инструмент, който не е на въздух или с ДВГ. Тогава някъде видях в сервиза на Зарко (тогава в Дружба), един електрически ударен гайковерт на Хитачи. Не можех да повярвам какво прави.
Днес аз имам такъв на DeWalt, който даже е с батерия и не знам как съм живял без него. Косачката ми е с батерия, тримера, дърворезачката, флекса, духалка, храсторез, бормашина,... Непрекъснато следя какво излиза и още мога да имам с батерия и да разкарам старото (с ДВГ или кабел).
Надявам се правилно да се разбере сравнението ми :smile
Това е еволюция!
Естествена и нормална. Просто за някои хора е плашеща. И това е нормално.
Когато братята Райт се прибрали у дома, след първия полет, никой не им вярвал. Те показали новината от вестника, но пак никой не вярвал.
Малко и с EV така се получава - те са яко между нас вече, ама някои не вярват в тях :biggrin


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот thanis » Нед 13 фев 2022 20:43


Според мен, масовата заблуда не е до такава степен, че не вярват в EV-тата. А хората си представят, че 80% от всички коли стават електрички за 5 години. И трябва да има висещи кабели от балкона на панелката и да се чудиш какво да правиш, когато забравиш да заредиш и всякакви такива неща.

EV-то е инструмент, както каза Груп. Преди 50 години в България е имало 100 хиляди автомобила, сега са 3 милиона, a след 50 години какво се очаква да бъде.... никой не може да каже. Света вече не върви в линейна зависимост на прогреса, а с доста по-бързи темпове.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 317
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Мнениеот mukot » Нед 13 фев 2022 23:18


group® написа:Това е еволюция!
Естествена и нормална. :biggrin

При естествените и нормални еволюции няма държавни помощи при покупка. В страните, в които няма такава субсидия /България/ виждате как напредва еволюцията. Отличниците в електрификацията на МПС са с най-големи субсидии и при намаляването им продажбите падат. Проблема е, че се налага насилствено със зелена сделка, декарбонизация и пр. решения като на партийните конгреси в миналото. Когато новата технология има предимства тя се налага пазарно, а при електрификацията на автомобилите това не е така. Не ми се рови интервю на Карлос Тавареш в този дух. :smile



Върни се в “Е-мобилни VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта