Проблеми с e-Golf (Golf MK7.5)

Техническа и сервизна информация за хибридни и електрически автомобили
vessk0
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 20 сеп 2022 10:50
Автомобил: e-Golf
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Проблеми с e-Golf (Golf MK7.5)

Мнениеот vessk0 » Вто 20 сеп 2022 11:51


Здравейте,
Преди месец закупих първата си кола, а именно e-Golf, произведен 2019г. и на 39000км вече.
В първите 10-15 дни вървеше мазно и тихо, но в последствие се възбудиха 2 механични проблема (според мен) и може би един електронен:

1) В някои завои се чува и усеща виене от кормилната рейка, по-често на остри, по-рядко на плавни.
2) При движение много често изведнъж започва едно стържене (на звук и на усет), подобно на опрял спирачен диск, което се усеща и в самия под като вибрация. Стърженето е средночестотно като триене желязо в желязо.
Много често се събужда 2/3 на ляв завой, 1/3 на десен завой и по-рядко при движение направо. Скоростта не е фактор, дори при 20км/ч се случва.
Понякога по-грубо разтрисане, като минаване през разбити релси или дупки изчезва, но не винаги това го лекува.
3) Контролната лампа на пасажерския еърбег изключва или се включва на произволен принцип, независимо дали е включен или не от ключа. 1 път ми се случи ауто-холд функцията да не работи и след рестарт на колата се оправи.
Понякога страничните парктроници (специално задните) се разпищяват в червено за нещо до тях, но в огледалата няма нищо на разстояние 50см от тях.

Както казах, нов шофьор съм и нямам опит с други автомобили, освен от учебния Голф 6 Дизел, който нямаше такива проблеми.

Закарах го миналата седмица в Порше Юг да прегледат ходовата част с описаните от мен проблеми, но в края на деня ми се обадиха, че момчетата, които са го тествали на пътя не са установили нищо и ми го върнаха...
А от както си го взех досега проблемите се засилиха (зачестиха) и почти не се наслаждавам на гладко движение без подобни паразитни шумове и вибрации.




vln
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 05 ное 2023 19:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с e-Golf (Golf MK7.5)

Мнениеот vln » Нед 05 ное 2023 19:20


1) В някои завои се чува и усеща виене от кормилната рейка, по-често на остри, по-рядко на плавни.
Не знам дали си намерил отговор, но трябва да смениш маслото на редуктора. 150 лева горе-долу е 1 литър оригинално. Решава този проблем веднага.



Върни се в “Е-мобилни VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта