Въпроси относно антирадари/радар-детектори???

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
mitko3040
Мнения: 68
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот mitko3040 » Вто 15 дек 2009 14:35


Днес пообиколих и бях пуснал всички режими. На камерата на кръговото на Сл.бряг не ми отчете нищо. Не сигнализира и на камерите до Ахелой и между Поморие и Несебър. Оставам активни само режимите X,Ka и PОР. Тоя РОР как пищи за щяло и нещяло направо на максимум.




Потребителски аватар
anton76
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 10 мар 2007 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие ... Cyprus

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот anton76 » Вто 15 дек 2009 14:40


Значи тази камера която е на кръговото в Несебър не е вързана към КАТ така ли .Ако е така това е много добре щото много пъти съм си виждал номера на инфо табелата.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот nii » Вто 15 дек 2009 15:07


GTspecial написа:Taka де, и мен ме глобиха така. А относно празните кутии, те и по медиите го казаха, че на 10 камери има 20 кутии и ги менкат.. mhihi . Миналата седмица минавах през Благоевград и се чудих защо не писка...намалих и кутията се оказа празна...онази боядисаната, която по "Господари на ефира" я даваха..

по послена информация в тия кутии, ако има сложено нещо, то не е радар - на практика е камера с анализ на изображението което един вид следи какво разстояние минаваш за единица време.
с други думи при тях антирадара не помага защото нищо не излъчва.


Потребителски аватар
mitko3040
Мнения: 68
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот mitko3040 » Вто 15 дек 2009 16:11


nii написа:
GTspecial написа:Taka де, и мен ме глобиха така. А относно празните кутии, те и по медиите го казаха, че на 10 камери има 20 кутии и ги менкат.. mhihi . Миналата седмица минавах през Благоевград и се чудих защо не писка...намалих и кутията се оказа празна...онази боядисаната, която по "Господари на ефира" я даваха..

по послена информация в тия кутии, ако има сложено нещо, то не е радар - на практика е камера с анализ на изображението което един вид следи какво разстояние минаваш за единица време.
с други думи при тях антирадара не помага защото нищо не излъчва.

Хиляда версии за тези камери. Тази информация на 100% достоверна ли е? Аз като си поръчвах радара ми обясниха че няма да имам ядове с камерите. На опаковката на радара има снимки на различни камери: за скорост, за червен светофар и др. и според упътването трябва да се ловят. В една друга тема бях чел, че тези камери са си обикновенни радари и се засичат на Х-режим. Колеги нека някой даде точна информация. Или ако не, остава варянта с нанасяне оординатите на камерите в навигацията, но трябва да се кара с пусната навигация. Нека ако някой знае да напише за какво иде реч...


Потребителски аватар
GTspecial
Мнения: 563
Регистриран на: Съб 02 авг 2008 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот GTspecial » Вто 15 дек 2009 16:17


To за камерите в навигацията О.К. ама то като караш на 500 места тънаника, че има ограничение...

П.С. ..ако някой иска координатите на спийд камерите...да свирка на лични..


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот theultimate » Вто 15 дек 2009 16:27


В медиите се разпростванява огромна заблуда за камерите. Например много хора си мислят че камерите по светофарите в София те снимат ако караш повече с над 50. Да ама те са камери като охранителните - снимат само къде е колата. Просто никъде няма достоверна информация къде точно има работещи камери и за какво точно глобяват. Най-сигурно е където мислиш че има или къдети пищи радар детектора (било то и фалшиво) да караш бавно, за да няма ядове.


Jijo_M
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот Jijo_M » Вто 15 дек 2009 16:45


Сега могат да ни глобяват само с радар с при крепена към него камера дефакто глобата е на база показанието на радара като с камерата удостоверяват че това е твоята кола за да не увърташ.Всички останали начини за измерване на скороста са нелегални и съответно при обжалване в съда ще паднат.Тези табели в Бс са супер измамни минавам с 140км /ч тя показва 60км/ч.Минавам след малко показва точно явно не са много надежни.Има много хора които следят нещата, из нета има доста подробно инфо, но доколкото се ориентирах почти навсякъде скороста се измерва с радари на честота Х,Ка,сега някъде в Европа Ку и в щатите лазерните пистолети.Коментираше се някъде за различни методи за измерване на скороста чрез изображението от камерата или чрез активиране на контакт монтиран в асфалта и се измерва за колко минаваш от контакт А до контак Б, но май никъде не се използва напрактика.В Бг се използват радарите ТР-4, а в Европа Мултинова.Знам че не откривам топшлата вода и информацията която пиша може да съм я прочел и в този форум за което се извинявам на авторите,но дано съм бил полезен на някого.Имам две коли които карам постоянно, но само едната е с радар детектор много по-спокоен се чувствам на правите където знам,че има капани когато съм с нея ,с другата винаги внимавам и не смея да изпреваря за да не отнеса наказание.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот k_garchev » Сря 16 дек 2009 0:13


По-добре да караш бавно отколкото да се силиш.! :bowdown БЪРЗАЙ БАВНО :bowdown !


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот MK4 » Сря 16 дек 2009 13:20


А истински антирадар (не радар детектор) от къде може да се купи и срещу каква сума?
Ефективен ли ще е срещу камерите (на магистралата, на Нова Загора и т.н.)?
Някой ползва ли такъв?


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот R@do » Сря 16 дек 2009 17:03


за камерите единсвеното спасение е photo plate cover shield


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот k_garchev » Сря 16 дек 2009 18:42


R@do написа:за камерите единсвеното спасение е photo plate cover shield

И от къде може да се купи!


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот Symptom » Сря 16 дек 2009 21:45


:) 100 пъти се изписа.. Анти(активни) радарни устройства са забранени... как ще те разберат ли ?, ми много лесно като цял ден засича Бако и ти минеш та му разместиш цифрите...А и основното предимство е ,че дават време за реакция.Например караш 90 в града,Бако стреля, като си на 300 метра те е изловил но при него се наблюдава смущение и реално радара му не дава инфо...през това време ти си го видял и намаляш...просто твоя анто-радар "изяжда" сигнала на ТР-4 ката, но като наближиш много пак ще му отчете.

Ще ти го конфискуват, акт 50 лв некви точки и ти гориш с 600 долара...голем келепир.

Карай си нормално, пускай си 3-тото око и си свиркай.


Donchev12
Мнения: 77
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот Donchev12 » Вто 22 дек 2009 19:40


Друго си е радарчето каквото и да си говориме.... :beer


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5451
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот Даскала™ » Вто 22 дек 2009 19:53


Donchev12 написа:Друго си е радарчето каквото и да си говориме.... :beer

Така си е...от вчера съм с Cobra и лови отдалеч гадинките mhihi

Изображение


Потребителски аватар
anton76
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 10 мар 2007 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие ... Cyprus

Re: Въпрос относно антирадарите???

Мнениеот anton76 » Вто 22 дек 2009 20:00


Каква му е цената



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта