Инсталация- камера за обратно вижданен

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Пет 27 яну 2012 20:50


Здравейте колеги !!!
Имам въпрос.
Поръчах си от ebay камера за обратно виждане и се чудя как да я свържа ? По принцип е лесно , захранването в крушката на задният ход и другият кабел е камбанка в AV-in: Но проблема е ка да свържа двд-то че като дам на заден да се включва автоматично ето и линк на двд-то ми
http://www.ebay.co.uk/itm/D2216-Eonon-7 ... 4cf9fe1f10
По надоло на страницата на двд-то има и снимка какви кабели има и кои за какво е . Дано да съм ви улеснил малко :beer

Последна промяна от iorgaki на Пет 27 яну 2012 23:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Пет 27 яну 2012 21:45


Това е камерата
2377-3.jpg
2377-1.jpg


Потребителски аватар
vesko_sr
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 13:57
Автомобил: vw passat b4
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: София

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот vesko_sr » Пет 27 яну 2012 23:08


Ами аз като гледам, ще трябва да вържеш към + на крушката и червения кабел на CD-то, означен с 1- Back car control за да може да преминава автоматично към картината от камерата. Освен тва ти препоръчвам минуса на камерата да го хванеш към купето, а не към крушката и него, защото се получават нежелани ефекти като да ти се изключва камерата при натискане на спирачката :) . Кабел 2 - brake shift control пък се връзва към бутона за лампата на ръчната спирачка. Така отпред имаш картина само когато ръчната е вдигната. За да избегнеш този препоръчителен за безопаснтността ефект пък трябва да вържеш кабела към маса и ще имаш картина нон-стоп ;) .


Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Пет 27 яну 2012 23:20


vesko_sr написа:Ами аз като гледам, ще трябва да вържеш към + на крушката и червения кабел на CD-то, означен с 1- Back car control за да може да преминава автоматично към картината от камерата. Освен тва ти препоръчвам минуса на камерата да го хванеш към купето, а не към крушката и него, защото се получават нежелани ефекти като да ти се изключва камерата при натискане на спирачката :) . Кабел 2 - brake shift control пък се връзва към бутона за лампата на ръчната спирачка. Така отпред имаш картина само когато ръчната е вдигната. За да избегнеш този препоръчителен за безопаснтността ефект пък трябва да вържеш кабела към маса и ще имаш картина нон-стоп ;) .



Много ти благодаря , но не разбрах само какво искаше да кажеш с това ? бутона на лампата на ръчната . Какъв бутон ???


Потребителски аватар
vesko_sr
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 13:57
Автомобил: vw passat b4
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: София

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот vesko_sr » Пет 27 яну 2012 23:30


Нали под лоста на ръчната спирачка има един бутон, който тя натиска когато е свалена и съответно лампата на таблото ти изгасва. А когато я вдигнеш, тя отпуска бутона и той ти включва лампата на таблото която ти напомня, че си дръпнал ръчната. За този бутон става въпрос. По принцип този кабел на ДВД-то трябва да се свърже към кабела, който отива от бутона към лампата на таблото. Тогава, когато ръчната е вдигната, ще можеш да гледаш филми на екрана, а когато е свалена картината се изключва и работят само задните монитори( ако имаш такива). Това е направено с цел да не се разсейва шофьора докато е на път. Мен това ме дразнеше и закачих кабела към купето и този ефект изчезна. :)


Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Пет 27 яну 2012 23:37


vesko_sr написа:Нали под лоста на ръчната спирачка има един бутон, който тя натиска когато е свалена и съответно лампата на таблото ти изгасва. А когато я вдигнеш, тя отпуска бутона и той ти включва лампата на таблото която ти напомня, че си дръпнал ръчната. За този бутон става въпрос. По принцип този кабел на ДВД-то трябва да се свърже към кабела, който отива от бутона към лампата на таблото. Тогава, когато ръчната е вдигната, ще можеш да гледаш филми на екрана, а когато е свалена картината се изключва и работят само задните монитори( ако имаш такива). Това е направено с цел да не се разсейва шофьора докато е на път. Мен това ме дразнеше и закачих кабела към купето и този ефект изчезна. :)


Ааааа разбрах те . Аз пък не съм го закачил никаде това проблем ли е?


Потребителски аватар
vesko_sr
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 13:57
Автомобил: vw passat b4
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: София

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот vesko_sr » Пет 27 яну 2012 23:46


Ами ако не ти изключва картината в движение, значи не е проблем :)


Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Пет 27 яну 2012 23:52


vesko_sr написа:Ами ако не ти изключва картината в движение, значи не е проблем :)


Ми не но така или иначе , ще разглабям таблото за да свържа камерата , ще вържа и този кабел нищо не губя.
Благодаря ти за помоща. :beer :beer :beer


Потребителски аватар
vesko_sr
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 13:57
Автомобил: vw passat b4
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: София

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот vesko_sr » Пет 27 яну 2012 23:59


Абе щом не се налага по-добре не го пипай. Много странно, да не би пък твойто да е на някакъв друг принцип. При мене май всичко си вървеше, но пусна ли филм, картината изчезваше. За това се принудих да вържа кабела.


Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Съб 28 яну 2012 0:02


vesko_sr написа:Абе щом не се налага по-добре не го пипай. Много странно, да не би пък твойто да е на някакъв друг принцип. При мене май всичко си вървеше, но пусна ли филм, картината изчезваше. За това се принудих да вържа кабела.


Аз сум гледал филм само през флашка cd не съм слагал с филм незнам :roll:


Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Съб 28 яну 2012 0:04


Може би мойто двд си работи нормално ,а като вържеш кабела да спира при пъсната ръчна ниама идеа...


Потребителски аватар
vesko_sr
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 13:57
Автомобил: vw passat b4
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: София

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот vesko_sr » Съб 28 яну 2012 0:17


iorgaki написа:Може би мойто двд си работи нормално ,а като вържеш кабела да спира при пъсната ръчна ниама идеа...


И аз :lol: . Нямаш ли упътване на тва ДВД?


Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Съб 28 яну 2012 13:01


vesko_sr написа:
iorgaki написа:Може би мойто двд си работи нормално ,а като вържеш кабела да спира при пъсната ръчна ниама идеа...


И аз :lol: . Нямаш ли упътване на тва ДВД?


има но незнам каде е


Потребителски аватар
iorgaki
Мнения: 171
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GREECE

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот iorgaki » Съб 28 яну 2012 13:25


D2216-07_resize_resize.jpg


и виж какво пише от горе


Потребителски аватар
vesko_sr
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 13:57
Автомобил: vw passat b4
Двигател: ADZ 1995
Местоположение: София

Re: Инсталация- камера за обратно вижданен

Мнениеот vesko_sr » Съб 28 яну 2012 13:38


Ами пише точно това което ти писах по-на горе. Този кабел трябва да се свърже към маса и съответно щом не си го свързал би трябвало да ти излиза това съобщение на екрана, а не ми се вярва при гледане от флашка да не се показва. Сигурен ли си че не си го свързал вече към маса този кабел? :)



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта