:arrow 26 - 28 август 2022 г. - предстои Фолксваген Фолклорен Събор Узана 2022! :bbq

Aftermarket subwoofer проблем.

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
ALESYZ
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Aftermarket subwoofer проблем.

Мнениеот ALESYZ » Пон 01 авг 2022 17:44

Здравейте. В началото на юли месец, приятел си купи събуфер за неговата кола(Опел Астра 2007, 1.8 бензин). Помоли ме да го инсталирам към стандартното аудио на колата, което и направих. Минаха две седмици, всичко беше ок и изведнъж, събуфера започна да бръмчи отзад, в момента, когато радиото е спряно и отваряш вратата да излезеш. Доро ако почукаш отвътре по волана или дръжката на врата отзад се чува бучене. За да инсталирам събуфера, ползвах ето този модул: https://www.halfords.com/technology/car ... 2JEALw_wcB
Синята жица от модула, отиде към субуфера. Това е командващата верига, която включва събуфера, когато останала система е включена. На тази кола радиото тръгва без да е сложен ключа. Когато проблема се появи, замерих напрежение 12 в. на буксата на тази жица на буфера, което беще там, след като колата даже няма и ключ поставен в нея. Стоя така около 1:30 мин. и после изчезна. Питам се, тоя модул ли е дефектен и да го сменя или да направя някакъв суич някак тази линия да се изключва? Четох по разни форуми, но не можах да намеря еднозначно решение. Моля някой ако се е сблъсквал с подобен проблем, да сподели. Извинявам се, че темата не VW, но мисля може да се случи на всеки. Благодаря.

Потребителски аватар
JettaMk5
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Aftermarket subwoofer проблем.

Мнениеот JettaMk5 » Пон 08 авг 2022 19:37

Значи имах същия проблем с моята субуфер, и аз ползвах един конвентор понеже нямах RCA изход на навигацията но се получи един странен проблем като паразит бас касата почне да бръмчи да не работи както трябва. Проблема реших след като вадих едната RCA букса, в момента съм само с едната мисля че беше левия канал, от 5-6 месеца ползвам постоянно и нямам абсолютно никакви проблеми. а и е важно как сте свързали и кабелите дайте една снимка да погледна на усилвателя с кабелите .

Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”