За ползващите GPS

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За ползващите GPS

Мнениеот LILO&STICH » Сря 30 юли 2014 6:45


Е къкво браво?
Искаш или не искаш?
За твоето нуви,освен картата има и други неща да се ъпдейтнат,но не са толкова наложителни.
Кажи какво точно искаш,за да зная какво точно да ти пусна.




atom3
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 30 авг 2014 17:08
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот atom3 » Нед 31 авг 2014 11:03


Значи аз с галакси С4 и картите на гугъл, абе всичко както си е базово, за пръв път карах сам кола още забравях ръчната пусната даже, и от Шумен до Приморско без засечки ме упъти, предупреждава ме гласово преди завои, точно ме показва GPSa на картата, така че не виждам защо обсъждате странични софтуери тук. А само си вземете зарядно за кола, че примерно моето галакси, както го държах постоянно с включен диспелй и през 1 минута гледах дали няма, някой остър завой пред мен, му свършва батерията така за 4 часа.


Geimara
Мнения: 99
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 22:49
Автомобил: Passat B5 and Golf Mk6
Двигател: 18Т APU 20 TDI DSG
Местоположение: София / Сандански

Re: За ползващите GPS

Мнениеот Geimara » Пон 01 сеп 2014 11:22


Защото не всички са с Samsung, постоянно включен интернет или някой не поддържащ гугъл телефон.

п.п. Като гледам на всяко твое 2ро мнение от бесните ти 6 се фукаш с това неземно чудо.


atom3
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 30 авг 2014 17:08
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот atom3 » Пон 01 сеп 2014 15:56


два пъти го споменах, 6 мнения не са достатъчни за статистика, ти пък търсиш за какво да се заядеш :P ами интернет към виваком, понеже техния е най-бърз в момента. http://i.imgur.com/CX6YXnQ.png Ето един перфектен вариант, не помня дали имаше изискване да се изберат поне 2 неща или може само 1, но така или иначе 3.90 струва неограничен интернет на месец, и това нещо не изисква договор, може да се прекрати и след първия месец, е аз препоръчвам за 5.90 с 500 mb на максмимална скорост но даже и след изчерпане, скоростта е достатъчно добра за навигация, фейсбук и останалите занимавки в интернет, без гледане на видеота. А от време на време пускат и промоции по плановете, и ако случите може да вземете +50% в зависимост какво избирате на същата цена.

Общо взето, регистрирах се тук за да питам защото нищо не разбирам по колата, но гледам и да помогна с каквото знам, а от друга страна не обичам да се оплаквам и съм по-скоро оптимист затова може да си останал с впечатление че се хваля.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот ivo_555 » Пон 01 сеп 2014 16:21


Колега, никой не отрича функционалността на Гугъл карти, но си сложи едно Иго, ако искаш ей така само за проба, и ще разбереш, че Гугъл е твърде далеч от истинска навигация, дай боже с течение на времето да заприлича на такава, на мен ми харесва като цяло, лесна е за ползване, обновяването е елементарно за всеки, но за сега,..не мерси, ползвам Иго. Оня ден се забих в едни сукаци из планината, Мтел, нямаше обхват, или беше слаб, ползването на нет беше немислимо, не че и без навигация нямаше да се оправя, ама друго си е да не е зависима от интернет, пък и не е само това облика е съвсем друг, показва знаци, ограничения, лентите за движение, разни други иконки, интересни точки, релеф... и мн. други!


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот vwfena » Съб 13 сеп 2014 9:38


Някой може ли да ми предложи хубава карта на Гърция за някой от следните софтуери - Гармин, Иго и Сиджик.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За ползващите GPS

Мнениеот Stivi » Съб 13 сеп 2014 16:00


vanesto написа:Актуалната карта е ofrm geotrade 2014 Q2, намира се тук таме. Магистралите ги има, колкото са изградени де :icon_lol . Не е включен обече пуснатия скоро на магистрала Тракия пътен възел при село Българово /Българово - Миролюбово - Каблешково - Тънково - Слънчев бряг/. Ще чакаме в следващата версия.


Ако някой я е намерил "тук таме" моля да ми подшушне на лично че не успявам да се справя :beer


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот ivo_555 » Съб 13 сеп 2014 16:40


http://www.ipmart-bg.com , ей тук я има и то не е никаква тайна, но има определени условия за да виждаш раздела и за да можеш да изтеглиш картата, прочети им правилата!

п.п. Я виж на тоя линк направо - http://jayleno.data.bg/p/files/Garmin/Geotrade%202014%20Q2


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За ползващите GPS

Мнениеот Stivi » Съб 13 сеп 2014 17:08


Дотук добре със свалянето ама файловете са с разширение img /gmapsupp.img/ и като ги сложа в папката с картите естествено не работят,предполагам че пропускам нещо съществено та ако може малко помощ :redface Пробвах със смяна на разширението но както се очакваше не стана ! Като чета из нета май това са заключени карти и трябва да се отключат по определен начин или нещо бъркам !

Последна промяна от Stivi на Съб 13 сеп 2014 17:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот ivo_555 » Съб 13 сеп 2014 17:13


Оф забравил съм вече, не ползвам Гармин отдавна. За телефон ли става въпрос или за навигация?

Картата се поставяше, май в папка мапс, там вече трябва да я има старата със същото име, и те пита дали да я замести, нещо такова май беше!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За ползващите GPS

Мнениеот Stivi » Съб 13 сеп 2014 17:24


Тц,старата работеща карта е със съвсем друго име в папката на навигацията /смартфон с андроид/ и ако искам да копирам новата си става без проблем /да иска да я замества/ само дето не я отчита като карта !


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот ivo_555 » Съб 13 сеп 2014 17:27


А чакай сега, май говорим за различни неща, това е карта за Гармин, ти с какъв софтуер си на този телефон, едва ли ще е Гармин?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За ползващите GPS

Мнениеот Stivi » Съб 13 сеп 2014 18:22


Igo primo,тези карти би трябвало да стават ама нещо ми се губи в картинката !


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: За ползващите GPS

Мнениеот vanesto » Съб 13 сеп 2014 18:33


Не става, колега. Тази карта е само за Гармин. За Igo са други карти, ама там те съм запознат.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот ivo_555 » Съб 13 сеп 2014 20:41


За Иго има във форума на андроид.бг, ако не можеш да се оправиш утре ще ти пратя точния линк.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта