За ползващите GPS

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За ползващите GPS

Мнениеот LILO&STICH » Пон 05 яну 2015 19:33


Последна сборка за твоята резолюция !




Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: За ползващите GPS

Мнениеот tubleron » Пон 05 яну 2015 20:08


И така: Днес купих по-голяма карта и инсталирах по описанието което ми прати.Всичко стана много лесно.Утре ще я тествам и на пътя. Имам обаче още 2-3 въпроса които са по-скоро от любопитство. Картата която качих за цяла Европа ли е и мога ли да слагам и премахвам държави и някои екстри примерно? Другия въпрос ми е: В предишното iGO коeто имах на телефона имаше опция при нощно каране да обръща дисплея и той да се отразява на предното стъкло на автомобила(забравих как точно се казваше тази функция),дали я има и тук? И последен въпрос: Може ли ако реша да сложа тази навигация на друг телефон но с друга резолюция и ако може как? Благодаря ти за помоща и отделеното време Колега,жив и здрав да си!


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: За ползващите GPS

Мнениеот BOCOO » Вто 27 яну 2015 14:26


здравейте имам garmin nuvi265w с карта памет с карта на българия обаче е стара версията как мога да я обновя.Може ли да ми дадете файл който да го сложа в лаптопа и после да го кача на карта памета.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За ползващите GPS

Мнениеот LILO&STICH » Чет 29 яну 2015 14:35


BOCOO написа:здравейте имам garmin nuvi265w с карта памет с карта на българия обаче е стара версията как мога да я обновя.Може ли да ми дадете файл който да го сложа в лаптопа и после да го кача на карта памета.

9. Крайно недопустимо е публикуването на теми, които съдържат съвети и/или връзки относно снабдяване с нелицензиран софтуер, музика, филми и други обекти на авторски права, както и на теми, които по какъвто и да е начин противоречат на българските закони. Всеки потребител носи лична отговорност за написаното от него. :confused


bako1970
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 20 яну 2015 20:10
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот bako1970 » Нед 08 фев 2015 11:46


tubleron написа:.....2-3 въпроса които са по-скоро от любопитство. Картата която качих за цяла Европа ли е и мога ли да слагам и премахвам държави и някои екстри примерно? Другия въпрос ми е: В предишното iGO коeто имах на телефона имаше опция при нощно каране да обръща дисплея и той да се отразява на предното стъкло на автомобила(забравих как точно се казваше тази функция),дали я има и тук? И последен въпрос: Може ли ако реша да сложа тази навигация на друг телефон но с друга резолюция и ако може как?.....

Здравей колега.
Игото, така да се каже е като "моделист конструктор" - може да се слагат, махат, активират или деактивират много неща в зависимост от желания и потребности.
Опцията, която споменаваш се казва HUD - Head-up display.
Тази опция се потдържа от скин GjAk_AriNe, като последната версия е GjAk_v2.3_AriNe_BG от 6.02.2015 - Благодарение на Вами!
Във сборката има един sys файл! От този файл и по-точно във секция [rawdisplay], може да се правят корекции на стойностите на резолюцията на екрана и игото да тръгне на кое да е у-во със Андроид. После пък, за да се виждат скиновете от програмата се правят промене ( ако е необходимо ) във файла info.ini от скина.
Със няколко думи, не мога да обясня всички подробности около настройките, за да работи коректно игото на кое да е у-во!
Ето тук ще оставя кой файл, за какво отговаря и къде се копира във програмата:

Директория \content\building:
*.3dl - Триизмерен образ на забележителности
*.3dc - Триизмерен образ на сгради
*_petrol.3dl - Триизмерен образ на бензиностанции

Директория \content\POI:
*.poi - интересни точки и "Premium POI" за някои страни.
*_3dlm.poi - триизмерните образи във вид на POI (да могат да се избират)
*_truck.poi - паркинги, сервизи и др. за камиони
*_DKV_rich.poi - места на които приемат DKV карти (http://www.dkv-euroservice.ru/)

Директория \content\histspeed:
*.hsp - Navteq Traffic Patterns - осреднени данни за натовареността на пътищата в различните дни от седмицата и часове на денонощието. Помага при калкулирането на маршрута за избягване на евентуални задръствания. Да не се бърка с TMC (той е в реално време) !

Директория \content \phoneme:
*.ph - изговаряне имената на улиците. Нужен за работата на TTS (освен съответния voice_TTS)

Директория \content \map:
.HNR - База с готови маршрути (4 типа: Бърз , Кратък ,Лесен , Икономичен) за Източна и Западна Европа , които спомагат за по-бързото калкулиране на дълги маршрути.
*.FDA - Предупреждения за водача
*.FTR - Информация ( ограничения ) за камиони
*.FPA - Адресни точки
*.FSP - Профили на интелигентни маршрути (съдържат информация за натовареността на пътищата)
*.fbl - Карти

Навсякъде в описанието знака * е името на съответната държава!


Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: За ползващите GPS

Мнениеот tubleron » Пон 09 фев 2015 14:55


Благодаря Колега :th_up


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: За ползващите GPS

Мнениеот hooligans » Пон 18 май 2015 14:52


Инсталирах едно ИГО на Андроид Кит Кат, но винаги когато го стартирам ми иска първоначални настройки.
Инсталирано е в паметта на телефона.
Някакви идеи как може да се оправи?
Ако може някой да ми каже къде има събрани карти на цяла европа?


bako1970
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 20 яну 2015 20:10
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот bako1970 » Пет 22 май 2015 22:50


От 4.4 и нагоре, ако нямаш рут, всичко трябва да се инсталира на вътрешната памет, така че правилно си го инсталирал във паметта на телефона и не би трябвало да имаш проблеми освен ако не ползваш някое много старо арк.
Торент Файл Europe_Here 2014.Q4 - fbl, fpa, fsp, fda, fjw, ftr, poi, hnr, building Благодарение на колегата vertu.
Edit:
Файловете със разширение "fjw" може и да не ги сваляш!
За тях все още няма лицензи.


Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: За ползващите GPS

Мнениеот tubleron » Вто 14 юли 2015 20:43


ЗДР.Колеги,някой има ли сборка IGO за Андроид с рез. 1080 Х 1920 ..и малко инфо как да я инсталирам ако може ( на micro cd)


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот myrshavija » Сря 15 юли 2015 8:24


iGo вече безплатен софтуер ли е?
От това, че пазителите на реда го инсталирати търсят безплатни карти, плюс линкове към торент файлове, съдя, че е безплатен, но все пак питам - безплатен ли е?


hm9
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 10 май 2015 16:25
Автомобил: Passat B 5.5 TDI
Двигател: AWX 2002
Местоположение: Belgie

Re: За ползващите GPS

Мнениеот hm9 » Нед 30 авг 2015 14:10


Купих си tom tom Go 50 с безплатно обновяване,но не знам как се прави.Може ли някой да ми обясни?


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: За ползващите GPS

Мнениеот Един » Сря 03 фев 2016 19:38


Има ли по-актуален списък с точките на дебнене и камерите? Един файл се слагаше в гармина, но моя е от 3-4г поне.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот georgebonev » Сря 03 фев 2016 20:34




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: За ползващите GPS

Мнениеот Andonov » Чет 04 фев 2016 9:25


bako1970 написа:От 4.4 и нагоре, ако нямаш рут, всичко трябва да се инсталира на вътрешната памет, така че правилно си го инсталирал във паметта на телефона и не би трябвало да имаш проблеми освен ако не ползваш някое много старо арк.
Торент Файл Europe_Here 2014.Q4 - fbl, fpa, fsp, fda, fjw, ftr, poi, hnr, building Благодарение на колегата vertu.
Edit:
Файловете със разширение "fjw" може и да не ги сваляш!
За тях все още няма лицензи.


от 4.4 до 6. от 6 не е нужен руут вече няма проблем


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: За ползващите GPS

Мнениеот plamen-roni » Пон 15 фев 2016 18:35


Колеги , налага ми се да си купя навигация понеже началото на пролетта , ще обикалям из Европа ! Въпроса ми е към колегите който са по добре запознати на какво да заложа на навигация Гармин например или да си взема един хубав таблет 7- 8инча и да му кача навигация към него . Ако ще е таблет там ще се наложи да му взема и друго зарядно за запалката и стойка за прозореца . Кое е по добрия вариянт като цяло ? Предварително благодаря !



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта