схема на окабеляване на аудио системата във VW 1990-2000г.

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
kadettajia
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 08 окт 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

схема на окабеляване на аудио системата във VW 1990-2000г.

Мнениеот kadettajia » Сря 03 юни 2009 16:33


Здравейте,

От скоро съм собственик на vw пасат 93г, и понеже го купих от Горубляне - естествено нямаше касетофон, нито евро букса - само сноп кабели с различни цветове. Купих си плеар за колата, но цветовете на кабелите на евробуксите не отговарят на тези в пасата и съответно не знаех как да ги свържа - кое е захранване, кое на коя колна отговаря, кое е плюс, кое минус на колоните и т.н. За това се разрових в нета и открих една полезна за мен страничка в която е описано коя жица с кой цвят от инсталацията на колата отговаря на коя жица от евробуксата. Статията е на аглийски, но не мисля, че на някой ще му е проблем да разбере. Не знам дали вече някой не я е публикувал, но все пак я пускам - може да е полезна: http://www.installdr.com/Harnesses/VW-Wiring.pdf




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19547
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: схема на окабеляване на аудио системата във VW 1990-2000г.

Мнениеот radotom » Сря 03 юни 2009 22:09


:да: :beer
Айде 'Важна тема' в Аудио-секцията... :mrgreen:


...
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 10:09
Автомобил:
Двигател:

Re: схема на окабеляване на аудио системата във VW 1990-2000г.

Мнениеот ... » Нед 12 дек 2010 10:43


А някой знае ли откъде идват кабелите към конекторите М и К или по точно кабела за remote system control, че моите са отрязани направо от буксата и ги няма никъде ?


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: схема на окабеляване на аудио системата във VW 1990-2000г.

Мнениеот znainainai » Пон 10 окт 2011 23:56


http://elsegra.com/Car%20pinouts/Grundig_OEM.htm
Aйде и от мен малко :mrgreen:
Извод GALA се подвързва към датчик за скорост и става интересно. На всеки 20км/ч силата на звукът се увеличава със няколко стъпки за да компенсира шумът в купето. Тази функция я имат само ФАБРИЧНИТЕ ПЛЕЪРИ :!: :!: :!:


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: схема на окабеляване на аудио системата във VW 1990-2000

Мнениеот georgebonev » Чет 23 май 2013 9:38


Здравейте!
Търсейки кой кабел от инсталацията (само отпред на таблото) към кой кабел на радиото е свързан, попаднах на интересна страница с инфо за окабеляването на радиата на почти всички модели автомобили:
http://www.modifiedlife.com/car-stereo-wiring-diagrams-and-car-radio-wiring-diagrams/
Избирате логото на автомобила в долната част на страницата и после от дясно избирате модела на автомобила.
След инфото за окабеляването по-надолу има препратки към популярен интернет магазин.
Моето радио не знам защо, но е с променена букса за захранване и говорители - една обща 16-пинова, а не двойна, както го дава производителя и се оказа, че окабеляването след буксата на радиото и преправянето е точно по схемата, която намерих за моя Голф 3.
От същата страница има и информация за алармени системи, дистанционен старт на двигателя ...



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта