Golf 3 - как да въведа кода на касетофона.

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Kingsix
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf 3 - как да въведа кода на касетофона.

Мнениеот Kingsix » Съб 18 мар 2006 14:06


Някъде бях чел, че ако се прекъсне захранването на касетофона, той иска някакъв код. Дадох колата на един майстор да сложи разни работи и изглежда е прекъсвал захранването за нещо. Като пусна касетофона и на дисплея се изписва само един надпис SAVE. Пробвам да натискам нещо, но нищо не се получава. Предполагам, че по някакъв начин трябва да се въведе въпросния код, който го имам(един четерицифрен). На касетофона пише beta, ако има и някакви други, отдолу има цифрите от едно до 6, няколко други бутона, фм, ам, рдс и та.

Има ли възможност този надпис SAVE(или SAFE?) да се изписва, ако n-пъти се е въвел грешен код, че да знам да му искам сметка на майстора какво е вършил?




didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Съб 18 мар 2006 14:08


Натискаш и задържаш TP+TA за 4-5 секунди. След това трябва да въведеш кода. Извади касетофона - на него някъде трябва да имаш лепенка с номера. След като го въведеш повтаряш процедурата TP+TA! ;)


Kingsix
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kingsix » Съб 18 мар 2006 14:15


Мерси много. А кода как се въвежда, защото моя съдържа не само цифри от 1 до 6, а от 0 до 9, пък бутоните са само от 1 до 6.
Или ще стане със стрелките за смяна на станцията?


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Съб 18 мар 2006 14:27


Kingsix написа:Мерси много. А кода как се въвежда, защото моя съдържа не само цифри от 1 до 6, а от 0 до 9, пък бутоните са само от 1 до 6.
Или ще стане със стрелките за смяна на станцията?


Бутоните от 1 до 4 се ползват само. Бутон 1 натиснат 5 пъти сменя първата цифра на дисплея на 5! ;)


Потребителски аватар
Deputata
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 12 фев 2006 0:23
Автомобил: VW Golf3 1900 TD
Двигател: AAZ 1994
Местоположение: Троян
Контакти:

Мнениеот Deputata » Съб 18 мар 2006 15:01


Колко струва един оригинален касетофон от серията Гама за Г3, че имам един в излишък. Дайте някаква ориентировъчна цена.


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Съб 18 мар 2006 16:19


Deputata написа:Колко струва един оригинален касетофон от серията Гама за Г3, че имам един в излишък. Дайте някаква ориентировъчна цена.


50-60лв. ;)


batroni
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 28 фев 2006 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plw

Мнениеот batroni » Пет 19 май 2006 16:53


Здравейте ,
имах същия проблем с моето радио VW BETA ,за щастие попаднах на тази тема и вече всичко е ок.
Само ми останаха съмненията дали всички касетофони VW от една и съща година на регистрация на съответната кола имат еднакъв разблокиращ код.
За справка аз имам VW Golf 3, 1.6,'95,кода на радиото е 1690

Пишете вашите кодове тъй като темата може да се окаже полезна на някой с току що блокирано радио и липсващ код ,ако се страхувате да шернете подобна информация за техниката ви ,ще ви споделя че едно разкодиране струва около 10лв

Най накрая да се сетя да кажа колко съм доволен от форума,страшен е!

Последна промяна от batroni на Пет 19 май 2006 17:00, променено общо 1 път.


Kingsix
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kingsix » Пет 19 май 2006 17:00


Хехе, а сега кажи и къде живееш, кога си оставяш вечер колата пред блока и каква ти е алармата. Той кода е затова да не се знае. Иначе моя не е такъв, спокойно:)

Аз имам друг въпрос. Тъй като не съм баш на ТИ с електрониката искам да попитам теоритично дали е възмножно следното: Да се изкара изход(всъщност вход) на касетофона. За да мога да включвам мп3 или нещо такова да речем. Питам се дали е възможно това да стане между усилвателя и касетофона, който не ми трябва(свири ужасно), защото адапторна касетка ще влоши качеството още повече. Или всичко е на една платка и не е възможно просто да се прекъснат 3 жици и да се запои женски жак :) Някой да е отварял такъв касетофон?

Имам и един офтопик въпрос. Като начинаещ шофьор се сблъсках с проблема отразяване на таблото в предното стъкло. Иде лято и всичко е напечено. Как да направя така, че таблото да не се отразява в стъклото?


Baihui21
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 09 май 2023 8:38
Автомобил:
Двигател:

Re:фолцфаген поло как да възтановя код за касетофон

Мнениеот Baihui21 » Вто 09 май 2023 9:02


Здравейте колеги моля за помощ купих оригинално касетофонче но без код как да намеря кода за да го активирам модела фолцфаген поло номера на касетофона е :VWZ4Z4G7301265
ivansonata870309@gmail.com благодаря предварително



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта