Комбинирани автоговорители за среди и високи?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
KURASH
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo, Karlovo
Контакти:

Комбинирани автоговорители за среди и високи?

Мнениеот KURASH » Пет 12 ное 2004 22:39


Има ли такива?
Идеята ми е във вратите на Голфчето да сложа 13 см. баси, а на таблото да изведа среди и високи. Как може да се направи това, трябва ли да използвам филтри или не. Сигурно въпроса ми е много тъп ,но не разбирам. Ако можете дайте ми някакъв съвет.Мерси!!!




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Съб 13 ное 2004 0:48


Има такива говорители. Ти с какъв голф си? В таблото на двойката май няма място за говорители?


Потребителски аватар
KURASH
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo, Karlovo
Контакти:

Мнениеот KURASH » Съб 13 ное 2004 11:01


pinci написа:Има такива говорители. Ти с какъв голф си? В таблото на двойката май няма място за говорители?


Golf2, na tabloto ima miasto za 8,7 sm govoriteli


Потребителски аватар
valdo
Мнения: 340
Регистриран на: Нед 26 сеп 2004 13:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: автоколони

Мнениеот valdo » Нед 14 ное 2004 11:15


kokowoz написа:интересува ме има ли комбинирани говорители за среди и високи? идеята ми е във вратите на Голфчето да сложа 13 см. баси, а на таблото да изведа среди и високи. Как може да се направи това, трябва ли да използвам филтри или не. Сигурно въпроса ми е много тъп ,но не разбирам. Ако можете дайте ми някакъв съвет.Мерси!!!


Има един кофти проблем - при мен басите са във вратите и са поразбили кората - похлопва си. Освен това обемът на вратата е крайно недостатъчен за добър бас... Само ти казвам недостатъците, де - не излизам с никакво предложение, за съжаление.


mad_doctor
Мнения: 743
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mad_doctor » Нед 14 ное 2004 12:13


Значи много ясно, че има такива говорители..аз на таблото съм с 8,8 cm kenwood комбинриани среда и високочестотен. Единствено е хубаво да им сложиш един кондензатор, за да реже ниските честоти, защото иначе като усилиш ще пърдят и може да се избушат. Иначе идеята за 13 cm басчета във вратите е добра :) Само и на тях един филтър им трябва (този път бобинка) за да реже високите, защото тия басчета някъде след 2000-3000 Hz макс почват да кривят (все пак това е бас говорител, а не пищялка).



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта