RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Пет 23 сеп 2011 8:58


23 септември 2011г. Честити празници братя Българи!
От VW решиха да направят поддърк на България и такива като мен по случай празниците :) .
Със специална версия 7673 с официална дата 20.08.2011 излезна V8 (за Източна Европа първо!) предназначена за съвременните навигационни системи на производителя. За пръв път нашта страна се появи на карта на VW.
ИМА ВСЯКА УЛИЦА НА ВСЯКО БЪЛГАРСКО СЕЛО и разбира се всички градове!

Довечера ще добавя снимки от страната.
Пак довечера (ако няма технически проблеми) ще сложа и един подарък от батко ви Павел :) - всички полицейски камери и засади и други интересни места като POI за тази карта.

Както гледах преди години един филм за Брежнев - той се разглежда в огледалото накичен с всичките си ордени и медали и казва - 'Дослужилься' (дослужих за всичко това). Е и ние дочакахме.

Честити празници братя Българи!




pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Пет 23 сеп 2011 21:57


Качвам малко снимки на екрани от в.8. Правени са при различен мащаб и изглед.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Пет 23 сеп 2011 22:05


И още малко "скрийн шотове":
Прикачени файлове
Varna.jpg
Варна
VelikoTurnovo1.jpg
Велико Търново
VelikoTurnovo2.jpg
Велико Търново 2
Ruse.jpg
Русе
Yambol.jpg
Ямбол


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Съб 24 сеп 2011 20:17


ОЩЕ МАЛКО ИНФОРМАЦИЯ СЛЕД ДВА ДЕНА ПОЛЗВАНЕ
Покритието на България е много добро. На практика не се отличава от това на "западните държави".
Има данни за всички градове и села за които съм се сетил до проверя. Освен местоположението на улиците има и данни за:
-Максимално допустимата скорост за всяка отсечка (както в градовете така и извън тях) въведена според мен прецизно. Показва се като знак за ограничение на скоростта в горния десен ъгъл;
-Броя и организацията на пътните платна, което води до включване на съветника за престрояване преди завой;
-Данни за еднопосочните улици (показва ги със стрелкички върху самите улици);
-Топографски данни за цялата страна (различно оцветяване в зависимост от височината);
-27640 интересни точки за България (POI) -гари,училища, хотели, пощенски станции, банки, паркинги, хотели, ресторанти, магазини, сервизи на VW и др. заедно с техните адреси, телефони и др. данни (ако имате bluetooth модул "колата можете веднага да ви свърже" например с ресторант или болница и т.н.). Във всички населени места може да се търси местоположение по адрес или пресечна улица. Не съм пробвал с пощенски код (знам, че преди 1 г. имаше "драма" с това търсене в Англия).
-Данни за железопътните трасета;
-Данни за реки и водни пътища.

Добрите новини не свършват. Във версия 8 има (за пръв път) много добро покритие и на Румъния, Сърбия(!), Хърватско и Македония. Гърция, знаете я има отдавна, но сега най-после са оправени магистралите преди Солун.

Какво няма или в момента не е добре ?
- Не знам какво е направено със системата за трафик информация. Или транспондера на Jazz FM не е въведен или няма "оторизационни кодове" (по принцип навсякъде в Европа VW плащат за своя сметка тези абонаменти за техните навигации и от собствениците на VW не се изисква допълнителни абонаменти).
- По-фундаментален проблем е изписването на Ulitca или Bulevard пред всяко наименование на улица или булевард. Резултатът е, че съдържателната информация (самото име) не може да се събере нито на MFA (дисплея пред шофьора), нито в прозореца на компаса, а понякога и на картата. Добре, че търсенето не е свързано с тези "представки".
- Разбира се голям и труден за обсъждане с VW е проблема за кирилизиране на улиците и географските понятия. Да не губим надежда - руснаците успяха да го постигнат. В тази версия 8 (а също и 7.2 ЕЕ) населените места и улиците са изписани на руски и с кирилица. Покрай това и ние получихме пълна кирилизация на RNS 510 както и на MFA дисплеите на VW.

Последна промяна от pavel_andreev на Пон 26 сеп 2011 16:25, променено общо 1 път.


Стиви
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот Стиви » Пон 26 сеп 2011 10:49


Колеги изтеглих файла и го записах на DVD диск . Дотук добре , а как да го инсталирам . Дайте съвет .


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Пон 26 сеп 2011 16:23


Стиви написа:Колеги изтеглих файла и го записах на DVD диск . Дотук добре , а как да го инсталирам . Дайте съвет .

Трябва да си изтеглил CD_7673.iso файл. Записът е с Nero или нещо друго подобно на КАЧЕСТВЕН DVD носител и скорост максимално 8Х.
След това диска се поставя в RNS510 и той съобщава:
ПЪРВО, че е поставен нов навигационен диск и пита дали ще го използваме. Ако отговорим с да следва
ВТОРО дали да го прехвърли на хард диска (да го използва перманентно) или да го използва "временно" от DVD-то.

Временното използване е добър начин да разгледате каква е картата. Дълготрайното използване на навигацията чрез DVD води до износване на лазера на DVD-то и до постепенна загуба на работспособността на цялото устройство!

Успех !


Стиви
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот Стиви » Пон 26 сеп 2011 17:18


Първи опит - не се получи, уредбата изобщо не разбра , че съм пъхнал диск. Може би, защото
при записа използвах Даймън тулс и разархивирах .iso файла. Сега ще пробвам да запиша файла в iso формат
върху диска - без разархивация и пак ще пробвам. Правилно ли разсъждавам? Благодаря за бързия отговор!
Успех !!!


siofor
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 29 май 2011 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на село

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот siofor » Пон 26 сеп 2011 18:29


.iso файла е образ на диск. Не се разархивира или записва директно а се използва "Burn Image" функцията.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот radi_nrj » Пон 26 сеп 2011 18:43


Стиви написа:Първи опит - не се получи, уредбата изобщо не разбра , че съм пъхнал диск. Може би, защото
при записа използвах Даймън тулс и разархивирах .iso файла. Сега ще пробвам да запиша файла в iso формат
върху диска - без разархивация и пак ще пробвам. Правилно ли разсъждавам? Благодаря за бързия отговор!
Успех !!!


Правилно, не "разопаковай" iso-то, а направо го печеш на диска.


Стиви
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот Стиви » Вто 27 сеп 2011 12:58


Записах iso файла както е описано по-горе - с имейдж функцията на nero . Поставих го в RNS 510 .
Започна добре - попита ме какво да правя - да го ползвам временно или да го запише на твърдия диск.
И точно в този момент излиза съобщение EROR , CHECK CD/DVD . След няколко секунди изчезва съобщението
за грешка , но пък не прочита информацията от диска . Някаква идея ккакъв е проблема . Диска е DVD R + .
Мисълта ми е , че тръгва да чете диска / някакъв ауторън / а след това не го "харесва" .


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Вто 27 сеп 2011 18:20


Както написха по-горе:
1. Записваш на КАЧЕСТВЕН НОСИТЕЛ. Използвай например Verbatim DVD-R въпреки, че става и +R
2. Скорост на запис - МАКСИМУМ 8Х. По-добре 4X.
3. Другото си го направил както трябва ако си стигнал до въпросите за които пишеш.

Ако често изплзваш DVD-то за музика или за гледане на DVD нещата са страшни защото означава, че е започнал да се износва лазера на устройството.
Тогава трябва да си купиш оригинален диск от Порше Изток (пак няма гаранция, че ще стане).


Стиви
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот Стиви » Сря 28 сеп 2011 18:38


Сега нямам диск DVD R- , утре ще си купя и ще пробвам , но поне съм спокоен за двд-то
на устройството, защото не ползвам дискове а слушам от твърдия диск и от картите.
Благодаря за помоща, но ако и с DVD R- не стане - предлагам да ми изпратиш твой по спедиторска
фирма / с наложен платеж, например / и така ще решим въпроса, нали !

Ура, подкарах диска и искам да споделя как стана. Записвате сваления файл на DVD-R диск
и тук подчертавам дебело (-R) . Не знам защо, но при мен DVD+R не тръгна и моят съвет е да
се ползва задължително DVD-R . До тук с проблемите със записа на файла. Сега пъхате диска в уредбата и ако изберете (save), тук е тънкостта - диска зарежда картата веднага, но му
трябва време /около 1 час/ да запише информацията на хард диска на уредбата. Ето още
нещо полезно: за да проверите докъде е стигнало записването на инфото, натиснете бутона
за вадене на диск /еднократно/. Системата ще ви попита какво да прави: да извади диска,
да продължи или да се върнете обратно. Вие естествено ще изберете да продължи, но точно
на този екран се показва информацията за степента на завършеност на процеса. Не бързайте,
не вадете диска докато не свърши със записа. Оставете си достатъчно време за всичко това-
важно е да не прекъсвате процеса. Влизам в тези подробности, защото не всички притежатели
на тези достатъчно скъпи автомобили, са и хакери. Картата е прекрасна. POI - достатъчно. Успех на следващите.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Чет 29 сеп 2011 13:19


Забелязан е дефект на тази версия (не само от мен).
В много случаи, особено в градовете местоположението е отместено с около 50-70 метра. ПОлучава се особено в райони с много дървета или сгради и особено ако нямате външна антена. Има инфомрация, че има версия която отстранява тази грешка - CD_7685, но засега доказателство за това, че съществува и достъп до не са намерени. Разбира се, че нещата ще бъдат оправени, така, че не бързайте да се връщате към старите 7.1 - то всъщност няма към какво да се връщаме.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот pavel_andreev » Пет 30 сеп 2011 17:34


В България VW все още не предлага тази версия и не знаят, че съществува !
Когато се появи вероятно ще се предлага на цената на досегашната - 600 лв.

А аз мислех да "викна на висок глас" (в този форум), че след като направиха V8 вече имат "моралното" право да продават навигации за колите в България (и карти за тях)! :)


Потребителски аватар
Dragon
Мнения: 880
Регистриран на: Сря 05 окт 2005 8:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа - Честит празник България!

Мнениеот Dragon » Чет 10 ное 2011 22:26


Привет и от мен!
Позволявам си да пиша тук, тъй като срещнах проблем след тегленето на торента и записването му на ДВД. Нека е по-широкоизвестно, та да помогнем и на останалите колеги (чрез помощ от вас към мен, хихи).

Имам Пасат 2001г, много лачен, с MFD навигация. Ясно ми е как се записват ISO файлове, какви двдта трябват, на каква скорост да се записват, но все пак имам следните въпроси, тъй като не можах да подкарам навигацията на колата. Дискът започва да се чете, минута по-късно ми казва, че не може да бъде прочетен. (CD ist nicht lesbar. Legen Sie bitte geeignete CD-ROM fuer Volkswagen Navigation System MFD ein, т.е. греда и аут.)

1. Тази RNS510 версия 8 от всяка навигация ли трябва да се чете? Виждам, че има няколко вида...
2. Какъв друг трик да ползвам, за да я подкарам? Ползвах DVD-R на Вербатим със скорост първоначално 4та и в последствие 8ма. По-ниска нямам на записвачката. Ползвах Неро.
3. Тъй като колата е внасяна от Германия, в навигацията всичко ми е на немски. Аз немски разбирам, но все пак предпочитам да е на английски, има ли опция да го променя? В "sprache" функцията мълчи, въпреки че съм сравнително грамотен как се правят тези неща.
4. Защо всички надписи към навигацията пише CD, а не ДВД, възможно ли е да се четат само СДта?
5. Имам ли опция да използвам за навигацията допълнително слаганото ДВД устройство, платено е около 600лв. А CD changera в багажника?

Благодаря предварително за вашите отговори.
Драго



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта