Идеи за ШУМОИЗОЛАЦИЯ?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Сря 05 яну 2005 13:47


~None~ написа: Колко ще издържиш на дълъг път така преди главата ти да стане мека?
- ПЛОВДИВ - СОФИЯ без проблеми, ако съм в настроение и с подходящата музика!

Иначе за този материал се сетих и аз, ама няма откъде да го намеря :cry:




mad_doctor
Мнения: 743
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mad_doctor » Сря 05 яну 2005 13:50


Трябва да търсиш отнякъде останал от опаковане на нещо голямо...мебели, бяла техника и тн..това дето аз ползвам също е от опаковане...за дрънченето е удачно, но за шумоизолация не съм убеден, че ще стане..днес ще гледам да го снимам.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Сря 05 яну 2005 20:57


Колега това със станиола отгоре (има и на квадратчета), а отдоло е с изолацията за която говори mad_doctor се прдава в магазините, където продават котели за парно, радиатори за парно... - поне така е в Бургас, струва неждо 5 и 10 лв. квадрата в зависимост от дебелината 4-10мм, ползвах го за изолация и за красота зад двигателя на Костенурката беше добре докато при едно екстремно пътуване на 20-ия км. от температурата лепилото за гума се размекна и изолацията запуши перката на охлаждането и добре че имам навика да следя температурата на маслото...Та това нещо и е красиво и изолира и лесно се монтира но с какво се лепи е въпроса?!


GolfSynchro
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 окт 2004 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Идеи за ШУМОИЗОЛАЦИЯ?

Мнениеот GolfSynchro » Чет 17 мар 2005 10:49


Vento написа:Няколко пъти се загатваше, но нищо по-конкретно и сериозно не сме казвали за шумоизолациите в колите. Понеже аз сега съм се захванал да правя моята, с удоволствие бих изслушал всички разумни предложения по темата. Както и конкретно от къде могат да се закупят на каква цена материалите!


*Четох разни руски сайтове, но... руснаците както винаги са грубияни :?


Аз намерих представителен магазин на фирма Гомапласт(май е Хасковска). Намира се на ул. Богомил 41, тел. 9832278.
Материала е за шумо и топлоизолация. Издържа до 140 градуса, лепи се с хелметекс и подобни, а може на място да ти сложат двустранно залепящо тиксо. Дебелините, които предлагат са 9 и 13мм, като има и 3мм. Широчината е 40см за 9 и 13мм.

С две думи, ако те интересува мини през магазина или им звънни.
За капака и зад двигателя си поръчах алуниево фолио, което смятам да залепя върху изолацията от Гомапласт.

Понеже се позатопли - мисля, че настава време за туннинг пред блока :D . Пусни някакви снимки, ако си започнал. Аз смятам да почна с капака на мотора, зад него и после в купето.

Сега вече има теми за шумоизолацията в "Направи си сам", "Туннинг" и тук.
Това последното е лека закачка с модераторите - разлайвам кучетата - да не ми се сърдят. :D :D :D


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Чет 17 мар 2005 11:08


Само не разбрах адреса и телефона, които даваш за София ли са, защото аз съм от ПЛОВДИВ.


GolfSynchro
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 окт 2004 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот GolfSynchro » Чет 17 мар 2005 11:43


Vento написа:Само не разбрах адреса и телефона, които даваш за София ли са, защото аз съм от ПЛОВДИВ.


За съжаление са Софийски. Точно приятел от Пловдив ме прати в тоя магазин да му купя друга изолация........Нямат магазин в Пловдив.

А за мен си взех за проба около 3 кв.м 9мм гума и малко от 3мм - на лента широка 3см, а има и 9см.
Сега рядко пътувам до Пловдив(жена ми е от там). Ще ти пратя снимки на материяла и мога да ти пратя малко парче за да прецениш дали би станало. От там нататък ще се раберем.....


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Чет 17 мар 2005 15:50


ОК, а колко е цената на кв. м.?


GolfSynchro
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 окт 2004 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот GolfSynchro » Чет 17 мар 2005 16:19


Vento написа:ОК, а колко е цената на кв. м.?


Сега говорих с тях.
Лента с широчина 40см:
- дебелина 10мм - 1.56лв/линеен метър
- дебелина 20мм - 3.00лв/линеен метър
- дебелина 30мм - 4.20лв/линеен метър

цената на квадратния метър е ясно, че е 2.5 * цената на линеен метър



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 109 госта