Камера за задно виждане + WI FI сигнал?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
cecka1864
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 07 сеп 2011 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Камера за задно виждане + WI FI сигнал?

Мнениеот cecka1864 » Пон 16 апр 2012 10:32


Колеги, имам следното питане. Дали е възможно ако си купя някоя от тези китайските камери за задно виждане и я монтирам на номера отзад, тя да излъчва безжичен сигнал, който аз да прихващам на GSM с WI-FI, който е поставен на стойка на предното стъкло и всъщност да служи за дисплей. Та има ли такъв предавател,,който да вържа към камерата и дали въобще ще стане както аз го мисля. Предварително се извинявам ако съм питал някоя пълна глупост. Без да правя реклама, съм харесал ето това, въпроса е как стоят нещата към гсм-а. http://prodavalnik.com/universalna-2-4- ... e-i4181201
Също така приемам и други мнения свързани с тази цел. Общо взето искам да мина с по малко пари и по възможност с безжична връзка от камера към купето. Благодаря и поздрави!




cakovia
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Банско

Re: Камера за задно виждане + WI FI сигнал?

Мнениеот cakovia » Пон 16 апр 2012 11:00


Здравей колега христос воскресе.
Така както го мислиш през wi-fi да хващаш през телефона според мен няма да стане.Варианта с телефона както го мислиш няма да стане(какъв модел е да му видя функциите?).Телефона ти трябва да поддържа цифров сигнал<video in>за камерите трябва има видео сендер и приемник на 2.4ghz(който си няма нищо общо с wi-fi) или камера директно излъчваща и ти трябва само приемника.Според мен не си струва да влагаш повече пари за безжично като трябва да се опъне 3÷5 метра кабел който е достатъчно тънък че да се скрие по уплътнения праг и т.н. без излишно разглобяване.
За да си гледаш вече сигнала от камерата има най различни монитори,gps-и и портативни телевизори DVD и т.н.Захранването на камерата (ако е на 12v) може да стане най лесно от стоповете(крушката за задна за да не работи излишно) консумацията е от 200ма÷500ма и предполагам няма да твари особено инсталацията.


cecka1864
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 07 сеп 2011 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Камера за задно виждане + WI FI сигнал?

Мнениеот cecka1864 » Пон 16 апр 2012 13:32


Благодаря за мнението, колега. Телефонът е Nokia C7, и аз предполагах, че най-вероятно няма да стане, но поне реших да питам. Ще мисля и аз разни варианти, камерата не е проблем, въпроса е нещо да служи за монитор. Трябва ми нещо max евтино, ако ще само за това да е, да може да се скрие някъде и да не привлича внимание. Иначе съм се запалил за сега, ще ми върши много по-добра работа от парктроник.


cakovia
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Банско

Re: Камера за задно виждане + WI FI сигнал?

Мнениеот cakovia » Пон 16 апр 2012 14:12


Телефона ти има само видео изход,щом си избрал тази камера може да питаш дали имат и гпс с видео вход,другия вариянт е да поровиш в техно... или нещо подобно има малки телевизорчета или по "битаците" или в продавалника има доста оферти трябва да са на 1 система с камерите повечето мисля че са на PAL ако е нещо по млко 2'' може да се вгради в барчето а има и такива на сенника <да живеят китайците>


Потребителски аватар
ros57
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 26 юни 2010 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Камера за задно виждане + WI FI сигнал?

Мнениеот ros57 » Пет 19 фев 2021 12:09


Вече сме 2021-ва и такива камери, колкото си искате има в АлиЕкспрес...


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2077
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Камера за задно виждане + WI FI сигнал?

Мнениеот vladtod® » Пет 19 фев 2021 12:41


:mhihi Тя и темата от 2012 ,а не от 2021.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта