б6 2006 консумацията на мултимедия

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот passat123 » Съб 24 май 2014 23:34


След дълго мерене се останови без да махам всичко работи ок.
а утечката е била от друго място .А не от двд навигацията




ahmglm662@gmail.com
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 16 мар 2021 11:24
Автомобил:
Двигател:

Golf 5 plus консумацията на мултимедия

Мнениеот ahmglm662@gmail.com » Вто 16 мар 2021 16:18


И аз имам проблем с мултимедия който скоро го купих харчи ток пада ми аклуматора от какво може да е


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот geshat » Вто 16 мар 2021 22:18


Да споделя накратко: монтирах нова мултимедия - китайче с кан декодер на пасат В6 variant . След два дни с ужас разбрах, че акумулатора е изцеден от мултимедията. Оказа се, че в снопа кабели между медията и колата има две кабелчета (оранжев и червен), които имат буксичка по средата с която да се разкачат и прекъсват тока между колата и медията. Така хардуерно вече извадя ли ключа - спира тока на медията. Лошото е, че без ключа няма медия, а на оригиналната медия можеше да слушаш музика без ключа, като на всеки час се гасеше (в случай, че забравиш музиката да спаси акумулатора). Не съм пробвал след като вкарах точния модел кола в настройките на медията, да свържа оранжево-червените жички и да тествам дали вече кан декодера няма да управлява коректно захранването на медията, както беше оригиналната . Ето снимка на кабелите, ако на някой му е полезно
Прикачени файлове
IMG_20210313_означения.jpg


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот xtoni » Вто 16 мар 2021 23:05


За всички които имат проблеми е предимно при коли производство до 2007г. Кан модула на колата се обновява софтуерно и проблема е решим. За инфо ЛС.
Колкото до работа при изваден ключ и да угасва при вадене на ключ е само при оригинала. Ъпдейт на кана решава само спада на акумулатор.


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот JORDITO » Сря 17 мар 2021 12:14


Свържи ги и пак ще ходиш за акумулатор. Първо си оправи кан гетауея както ти казва Тони и намали малко "Направи си сам" нещата :icon_lol


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот geshat » Чет 18 мар 2021 21:28


xtoni написа:Колкото до работа при изваден ключ и да угасва при вадене на ключ е само при оригинала.

Полезна информация, благодаря. Спести ми едно разреждане на акумулатора :bowdown . Откакто ги откачих тези жички и настроих правилния модел кола в менюто за кан декодера няма проблем с утечки, значи няма смисъл от ъпдейт на кан декодера. Сега остава да пристигне едно преходниче и да вържа GPS антената за оригиналта антена на купето , че ме дразни тази антена, набутана под таблото и приключвам с "кас'тофона" . :11


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот geshat » Чет 18 мар 2021 21:43


JORDITO написа: намали малко "Направи си сам" нещата :icon_lol

Няма начин! Това е по-силно от мен :11 . А и 9 от 10 неща сработват. За десетото нещо има форум на VW :love.vwclub . Проблема е, че първо пипам, после питам. Или както казва българинът "ако нищо друго не помогне - прочети ръководството". И като отидете на добър майстор да не мислите, че се е родил научен и едвам е дочакал пълнолетие, та да почне да приема пациенти?


Потребителски аватар
ros57
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 26 юни 2010 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот ros57 » Чет 07 юли 2022 6:13


Може би, поради опити за придобиване на руут с неподходящи приложения, както и по неизвестни други причини, като например безразборни промени на опциите в инженерното меню, влизайки с паролата 8888, може да се случи така, че STANDBI функцията на медията да спре да работи поради софтуерни причини.
STANDBI се включва или изключва, чрез захранването по кабел ACC.
Около 1 минута след изключване на АСС захранването, консумацията от медията трябва да спадне от 400-600mA до около 1 милиампер, измерени през силовото захранване.
Възстановяването на така желания и необходим СТЕНДБАЙ (в готовност) на медията се възстановява може би, чрез вписване на парола в полето Engineering test debugging, след като влезете, чрез четирите осмици.
Паролата се състои в следните цифри:
26959910
След като влезете, активирате най-горната опция user mode, натискате по средата Ok и рестартирате андроида...
Ако това не помогне, не ви остава нищо друго, освен най-сигурния начин - зануляване на системните настройки на Android и... воала - STANDBI функцията е възстановена... ако разбира се, проблемът е бил софтуерен...!



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта