б6 2006 консумацията на мултимедия

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
pepperj
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот pepperj » Пон 21 яну 2013 23:28


Здравейте колеги

Проблемът ми е следния, колата е пасат б6 2006 и смених оригиналното радио с мултимедия с can bus и антена за радиото с едно модулче от което има букси за оригиналната антена и един син кабел а на самото модулче пише 12волта антена и човекът от който го купих(чисто нова) ми каза за по добро радио свържи синия кабел от това модулче към жълтия главен кабел (демек постояниия плюс). възах го обаче за 10 дни чисто нов акумулатор сега не може да запали........
когато извадя ключа цялата мултимедия се гаси и няма пускане докато не вкарам ключа - та въпроса ми е дали с това връзване на синия към жилтия кабел съм прецакал нещата и дърпа ток!!!!
Сега откачих моста(махнах синия кабел и изолирах) но дали ще реша проблема ???

Благодаря




Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Проблем с консумацията на мултимедия

Мнениеот brad4edat » Вто 22 яну 2013 1:01


Колко А или мА дърпа това чудо, когато е изгасено уж?


mygyl
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с консумацията на мултимедия

Мнениеот mygyl » Вто 22 яну 2013 8:58


Тъй като работата на радиото (включване, изключване, осветление, gala и т.н.) се контролира от can-bus), това е причината да не ти работи когато ключа не е сложен. Ако искаш мултимедията да ти работи постоянно, трябва да вземеш постоянно захранване 12V (най-често от запалката) и да го свържеш към мултимедията.


Потребителски аватар
pepperj
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот pepperj » Вто 22 яну 2013 9:33


Не колега аз нямам проблем със свиренето на мултимедията, проблемът ми е че ми източи акумулатора. И сега не съм сигурен че проблемът е в синия кабел за 12 волта за захранването на тунера който бях свързал към жълтия кабел(главния плюс). Сега съм го откачил и ще пробвам пак но ще трябва да чакам да видя дали ако не карам колата 10тина дни ще стопи пак акумулатора!!! миналият път така се получи

а и още нещо - и аз си мислех че can-bus контролира всички токове и когато ключа е изваден не достига ток до мултимедията но тогава как е източил акумулатора? ( с оригиналното радио нямах утечки и загуби на ток). Когато извадя ключа навигацията се гаси всичко по нея угасва и не можеш да я светнеш докато не сложиш ключа - отам се питам кое дарпа толкова ток и стигам до извода че е въпросния син кабел за тунера с захранване 12 волта кото му дадох от плюса на медията обаче той е вързан преди can - bus-a и по пътя на логиката не трябва да стига ток до него когато си извадил ключа НО резултата(паднал акумулатор ) е налице.


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот frec » Вто 22 яну 2013 11:19


имаше такъв описан проблем дори и в форума. слагаха колегите някакъв допълнителен модул доколкото помня, който предпазваше точно от това изтичане на тока. тоя проблем съм го чел както за неоригинални мултимедии, така и за проблем в някои от по-старите версии на RNS 510 и т.н. При някои имаше и вариант с ъпдейт на софтуера на мултимедиата.
( но малко ти говоря на изуст - не съм специалист :) потърси - със сигурност има матриал по темата с същия проблем)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот dobrin » Вто 22 яну 2013 17:36


Не е само до това да се сложи нещо. Вариантите са два.
При единия монтажът така трябва да се направи, че при изключване от контакт да не стига никакъв ток до мултимедията, защото иначе тя си пие.
В другия случай се прави нещо или в настройките, или в самата мултимедия, за да се изключи софтуерно да черпи енергия в режим на стендбай. Има и такива мултимедии, които са предварително подготвени за целта, дори бях засякъл една такава да се продава в нашето мобиле.


Потребителски аватар
pepperj
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот pepperj » Вто 22 яну 2013 19:21


Еми аз мисля че не стига никъкъв ток до мултимедията защото когато дръпна ключа тя се гаси(излиза на дисплея TURN OFF) и угасва цялата не стига ток до нея. Искренно се надявам че кабела от антената (12волтовия) който бях вързал на късо към плюса(жълтия кабел на захранването на мултимедията) за да е по добро радиото и който сега махнах да е бил проблема.
А някой да може да ми каже как да замеря консумацията с мултицед и колко трябва да бъде ако няма утечка??? при включена и изключена мултимедия?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот Andonov » Сря 23 яну 2013 8:07


Ток има винаги до радиото. След изваждане на ключа може да се пусне пак.

Едва ли някой ще ти каже колко е консумацията на радиото.

Консумацията се мери общо за колата при акумулатора.
Не трябва да надвиша 30мА = 0.03А.
Имай в предвид че на тези коли ще гледаш консумацията след 30мин (на първите модели) и след 15мин на по-новите.
До тези времена консумацията е около 180-200мА.

Успех.


Потребителски аватар
pepperj
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот pepperj » Сря 23 яну 2013 9:23


Колега Андонов 100% съм пробвал какви ли не варианти след изваждане на ключа радиото угасва и не може да бъде пуснато(така беше и с оригиналното) can bus гаси всичко.също така командва и светлините когато не са пуснати габаритите копчетата на екрана не светят когато ги пусна светват..


ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот ltolev » Чет 24 яну 2013 10:49


Здравейте колеги, ще изкажа и аз мнение, защото съм се занимавал преди време.
Когато купих моя Пасат Б6 в него имаше оригинално радио/не знам кой модел точно/. Както пише някой от колегите тук от форума при изваждане на клуча от контакта, радиото изгасваше, но при натискане на копчето, то отново се стартираше/без контактния ключ/. В последствие си закупих мултимедия/китайче/, която и до днес работи. При нея обаче когато се извади ключа напълно от контакта, по никакъв начин не може да се стартира след това. Допълнително добавих и CAN-BUS модул за целта, но не стана. Просто трябва да се вкара ключа на първо положение/не на контакт/.
По-късно се оказа, че акумулатора на колата започва да отслабва. Първоначално не се усетих, че може да е от мултимедията, докато един ден не се заех да проверя това. Замерих утечката и установих, че е около 150 мА. При разкачване на радиото утечката изчезна. Споделих с един приятел, който се занимава с такива неща и той ми каза че често се срещало при различна мултимедия от оригиналната, да започне да изсмуква акумулатора и ако не се кара колата една-две седмици се изтощавал напълно.
Проблема с утечката се реши, като с ВАГ-КОМ влязох/не си спомням точно къде/ намерих къде точно е радиото и махнах "чавката" от него. При това положение всичко си работи постарому, но вече няма никаква утечка.
Може поне да се пробва този вариант при Вас. Ако не помогне, поне няма да навреди.
Успех! :да:


Потребителски аватар
pepperj
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот pepperj » Чет 24 яну 2013 16:05


Лошото е че не съм в България и няма къде да я закарам да я видят с ВАГ КОМ. :((( Надявам се след като махнах антената на 12в да съм решил проблема сега ще трябва да си правя опити .


Потребителски аватар
pepperj
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот pepperj » Чет 31 яну 2013 17:40


Kолеги проблемът се оказа въпросния кабел от модула за усилване на тунера. След като го разкачих да няма захранване до него реших проблема. Сега след замерване с мултицета консумацията е 20ма и след 8 дни непалене запалих от раз.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот passat123 » Нед 18 май 2014 17:06


Всичките имат тоя проблем някой да сподели какво точно се пипа във вак .
За да може да се поправят нещата .


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот passat123 » Вто 20 май 2014 17:44


Момчета помагайте един приятел има утечка
на тока от китайска навигация . На пасат б6 .


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: б6 2006 консумацията на мултимедия

Мнениеот Andonov » Сря 21 май 2014 6:56


Маха се се от CAN Gateway list и ако е изправна мултимедията не трябва да черпи ток.

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/installation-list.html



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта